Yunus Ciklitler , Üremeleri

Gönderen: M.Ali in Balıklar Yorum ekle
Facede paylaş-DMCA.com - Yunus Ciklitler , Üremeleri Hakkında Bilgi | Akvaryum balıkları, beslenme, cinsiyet ayrımı, üreme ve bakım...


Yunus Ciklitler , Üremeleri

Yunus Ciklet BalıklarıMalawi Gölü cichlid türleri arasında diğer türlere göre daha sakin bir türdür. Kafa yapısı yunus balığına benzer.Bu yüzden yunus ismini almışlardır.Erkek yunusların boyları 17-20cm civarına ulaşırken dişiler genelde13-16cm civarına kadar ulaşabilmektedir. Erkek yunusların mavi rengi dişilerden daha parlak ve göz alıcıdır.Doğal ortamlarında kumun arasını karıştırarak beslendikleri için akvaryumumuzun taban kısmının kumluk olması yunus cichlidlerin daha rahat etmesini sağlayacaktır.
Yunuslarda cinsiyet ayrımının en belirgin özelliklerinden bir tanesi; dişi yunusun anal yüzgeci oval, erkek yunusun ki sivridir.
Erkeklerin dudak ve kafa yapısı dişilere oranla daha belirgindir.Bazı yunusların kırmızı dudak yapıları ile sanki ruj sürmüş gibilerdir.Saf bir yunus cichlid ortalama 1-1,5 yaşından sonra yavru vermeye başlayacaktır.Beslenmeye veya balığın kırma olup olmamasına bağlı olarak farklılıklar gösterebilir.Dişi yunus çiftleşmeye hazır olduğu zaman erkek kur davranışları sergilemeye başlar.Dişi tüpçük çıkardığı zaman artık yumurtlamaya hazır hale gelmiş demektir.Erkek yunusun yumuşak tavırları bu dönemde agrasifleşir.Dişinin karşısında titremeler ve ilginç hareketler sergileyerek çiftleşmek istediğini belirtir.Kumun üstünde dairesel hareketler yaparak çiftleşmeyi gerçekleştirirler.Dişi titreyerek yumurtalarını döker ve hemen sonrasında arkasını dönerek yumutaları ağzına alır.Bu sırada yumurtaları ağzına alırken erkek yunus yumurtaları döller.

Eğer dişi yumurtayı arkasına döndüğünde alamazsa yada ağzından kaçırırsa erkek yunus kaçan yumurtaları yiyebilir.Çiftleşme akvaryumunuzun durumuna göre (balık sayısı, balık çeşitliliği) 15dk-1saat arasında değişiklik gösterebilir.Bunun nedeni de erkek yunus yanlarına yaklaşan balıkları uzaklaştırır yada dişideki yumurta sayısına bağlı olarak değişir.Çiftleşme gerçekleştikten sonra dişi yunus 20-25 gün arasında kuluçkaya yatar.Ve bu zaman sonunda da anne yunus yavruları ağzından dışarıya doğru salmaya başlar.Tehlike anında tekrar yavruları ağzına toplamaya çalışır.Yavrular belli bir büyüklüğe ulaştıktan sonra artık anne yavruları kendi haline bırakacaktır.Dişi yunusların ağzındaki yumurtalar çeşitli sebeplerden dolayı azalabilir.Yunuslar hassas balıklar olduklarından stres anında yumurtaları yutabilirler yada ilk yavruları olduğundan tecrübesizliği olabilir.Zamanla tecrübe kazanarak yumurtları ağzında tutmayı başaracaktır.  Eğer yunuslardan başarılı bir üretim yapmak isterseniz tek tür beslemenizi ve akvaryumunuzun sakin bir yerde olmasını tavsiye ederim.Annenin yavrusunu kendi bırakması beklenmeden erken kusturulur ise yavrular yumurta keseleri şeklinde dünyaya gelir.Ve bu keselerden besin ihtiyacını karşılar.

Zamanla bu keseler kaybolmaya başlar.Tamamen kaybolduktan sonra yemleme yapılmaya başlanmalıdır.Yunus yavruları renksiz olarak dünyaya gelir. 3-4cm civarlarına geldiğinde mavi renkleri belirginleşmeye başlar.Zamanla bu mavi renkler daha belirgin bir hal alır.Yavru yunusların cinsiyet ayrımı oldukça zordur.Renklerinin tam oturmayışı ve anal yüzgeçlerinin tam belirginleşmediğinden balıkların büyümesini beklemek gerekmektedir. Aynı batım yavrularda daha hızlı büyüyen balık genellikle erkek olmaktadır.Ama tabi ki bu balığa kesin erkek dememiz yanlış olacaktır.Yunus balıkları bence Malawi Cichlidleri arasında en sevimli olanlarıdır.İlk defa cichlid besleyecek olan arkadaşlara ilk olarak önerebileceğim türler arasındadır.Yavru alma konusunda biraz sabırlı olurlar ve dişi – erkek oranını 1’e-3 şeklinde ayarlayabilirler ise yavru almaları kaçınılmaz olacaktır. Vermiş olduğu yavru sayısı 20-45 ile bu bekleyişin karşılığını alacaklardır.
Yunus Chiclet, Cyrtocara moorii daha geniş bilgiyi burdan bulabilirsiniz.

Tüm köpek maması fırsatları için tıklayın !

akvaryumcenneti.com sitemizden daha iyi yararlanabilmek için sağ menüdeki akvaryum arama motorunu kullanabilirsiniz.

Bu Konu Hakkında 263 Yorum Yapıldı : “Yunus Ciklitler , Üremeleri”

 1. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ŞERİFE AKDEMİR tarafından yapılan yorum:

  MERHABALAR,
  BEN YUNUS VE PRENSES BESLİYORUM .
  ŞÜKÜR YAVRU ALABİLİYORUM
  BENİM SORUNUM ;
  YUNUS YAVRULARI ORTALAMA 1 AY SONRA ÖLMEYE BAŞLIYOR NE YAPABİLİRİM.
  AYRICA BEN YAVRULARI AYRI AKVARYUMA ALDIM BÜYÜK AKVARYUMDAKİ ÖZENİ ONADA GÖSTERİYORUM AMA ENGEL OLAMIYORUM LÜTFEN YARDIMCI OLURMUSUNUZ
  TEŞEKKÜRLER

 2. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda Kaptan tarafından yapılan yorum:

  Yavruları aldıgınız akvaryumda zararlı parazitler olabilir. Yapmanız gereken yavruları etkilemeyecek şekilde dezenfektan kullanmanız. Cikletlerin beyaz benek olmadığını belirteyim fakat farklı parazitler olabilir. Ayrıca vitamin ialçlarıda kullanabilirsiniz. Birde büyük yavruların küçüklerine zarar vermediklerinden emin olun. Ayrıca yem çeşidinizi arttırın diğer yemlerin yanında bitkisel yemlerede yer vermeyi unutmayın. Büyük çiklitlere gösterdiğiniz özen yarular için yetmeyebilir çünki onlar daha hasssastırlar. bundan dolayı suyun temizliğine, oksijen miktarına, sıcaklığına ve ph’ına özellikle dikkat etmelisiniz. Eğer bunları yaptığınız halde hala çözüme ulaşamadıysanız bu konuda uzman birine sormanızı tavsiye ederim.

 3. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda murat tarafından yapılan yorum:

  ben 2 ay oldu yunus beslemeye başlıyalı ve yunuslarım damızlık 3dişi 1erkek yunusum var birbirlerine kuryapmaya yeni başladılar ben bu işin acemisiyim sayılır yunuslarım ne zaman yavrular acaba merak ediyorum hakkında bilgi almak nistiyorum.

 4. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda admin tarafından yapılan yorum:

  Yunuslarınızın yavrulaması hakkında kesin bir tarih vermemiz mümkün değil Fakat yunuslarınızın bakımına dikkat edin ve damızlık arttırıcı vitamin ilaçları kullanın.

 5. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda OVB tarafından yapılan yorum:

  Merhaba, mavi yunusları kusturmanın bir püf noktası olup olmadığını merak ediyorum. Çünkü bi kaç kez başıma geldi, eğer anneyi ilk seferde yakalayamazsam ağzındaki yavruları kendisi kusuyor.Tabi bunun sonucunda tahmin edebileceğiniz gibi diğerlerine yem oluyor veya büyük akvaryumdan toplamak çok zor oluyor, şimdiden teşekkür ederim…

 6. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda M. Ali tarafından yapılan yorum:

  Agizda yumurta tutan baliklar yavrularini guvenli bir yere birakip kendileri besleniyor. Akvaryumda guvenli hissetmedikleri icin bunu yapmiyorlar.
  Dolayisiyla “dogal yoldan” dedigimiz sey`in olmasi zaten mumkun degil. Herseyin dogal olmasini istiyorsak zevklerimiz icin bu canlilari evimizde beslemememiz gerekiyor.
  Ben 20 gun ac kalan anneye cok aciyorum dogrusu.
  Bir ara akvaryumda yalniz biraktigim anneye yem atiyordum ve hamilelik boyunca 1-2 parca yem yedirebiliyordum ama anne cidden halsiz dusuyordu.
  Kustururken agzina zarar vermeyebilirsiniz, kucuk bir yavruluga alin ve avcunuzun icinde guzel guzel sevin. heycan yapmayin, gerekirse 10 dakika bekleyin. anne bu sekilde salacaktir yavrularini.

 7. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ali tarafından yapılan yorum:

  abicim ben konunun tam olarak acemisiyim.1 m lik bi akvaryum aldım mavi yunus beslemeyi düşünüyorum.acaba nasıl olur fikri olan varsa bütün fikirlere açığım.beslemesi bakımı ve üremesi hakkında bilgi alabilirsem çok sevinirim

 8. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda M. Ali tarafından yapılan yorum:

  1.olarak eğer yeni başlıyorsan bu tercihin isabetli bir karar.Bakımı kolaydır, biraz ilgi isterler.
  2.olarak yunuslar kumu kazmaktan hoşlanırlar.dekoru buna göre hazırlamalısın.aşırı ışıktan kaçarlar buna da dikkat et.

  not:Bakımı en zevkli Malawi türü olduğunu düşünüyorum. Filtre akıntısına karşı inatla yüzmeleri hoş bir görüntü yaratıyor. Güzel renk elde etmek için ilk etapta kaliteli ve protein ağırlıklı yemlemek gerekir. Diğer bir etmen doğru ışıklandırma. Şiddetli ışıkta rahat olamadıkları için renklerini sergilemiyorlar. Yunuslar, kuluçka süresi boyunca biz akvaristleri her zaman tedirgin etmiştir. Diğer balıklar tarafından rahatsız edilirlerse ya da başka bir etmen onların huzurunu bozarsa yumurtaları atmaları an meselesidir. Yine yem aşkına aynı davranışı sergileyebilirler. Sıklıkla kumları ağızlarına alıp tükürürler, karıştırırlar. Bu yüzden kum seçiminde ince taneli malzeme kullanımı uygun bir tercih olacaktır.

 9. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ekrem tarafından yapılan yorum:

  eline sağlık memet ali güzel olmuş site

 10. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda yasin tarafından yapılan yorum:

  benim 1 erkek 3 dişi yunusum var cinsiyetlerinde yanılmıyorsan. ben daha yeniyim bu işte hatta hiç bilgim yok diyebiliriz.dişinin yumurtaları ağzına aldığı çok mu belli olur,rengi değişirmi,saldırgan mı olur.Çünkü dişinin birtanesinin ağız kısmı diğerlerine göre biraz daha şişkin duruyor

 11. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda cem tarafından yapılan yorum:

  merhaba yunus ciklit balıkları ile ilgili bilimsel bilgilere nasıl ulaşabiliriz..????

 12. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda M. Ali tarafından yapılan yorum:

  Yasin’e:
  yem verme sırasında dikkatli bak eğer yumurta varsa yem yemediğini göreceksin.

 13. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda M. Ali tarafından yapılan yorum:

  cem’e:
  sayın cem bilimsel bilgi ile ne kasdediyorsun?
  ansiklopediler de gereğinden fazla bulacağına inanıyorum. aynı zamanda sitelerden de yardım alabilirsin
  Cyrtocara moorii isminde de arama yapabilirsin.

 14. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda emrah tarafından yapılan yorum:

  sayın M.ali beyefendi ben sitenizi cok beğendim.Keşke herkeslerde sizin gibi balık ve akvaryum üzerine böyle değişik siteler açsa,ne de güzel olurdu.başarılarınızın devamını diliyorum.

 15. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda harun tarafından yapılan yorum:

  arkadaşlar benim 10-11 boyunda yunusum var erkek diğer yunusun yanında titreme yapıyor ne zaman yavru alabilirim bide sarı prenses 6-7 cm onunda ağzı karardı dişiyi kovalayıp duruyo ve etrafında değişik hareketler yapıolar bunlardan ne zaman yavru alabilirim

 16. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda kadriye tarafından yapılan yorum:

  siteniz çok güzel çok faydalı bilgiler öğrendim ciklet balıkları için bizimde tane yavru ciklet balığımız var.ne zaman yavru vereceklerini merak ediyoruz.1.5 ay oldu alalı hee bide sarı prenseslerimiz var.

 17. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ukde tarafından yapılan yorum:

  bişey sorcam yunus yumurtlar mı

 18. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda M. Ali tarafından yapılan yorum:

  tabiki yumurtlar.

 19. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda mehmet tarafından yapılan yorum:

  Yunus yavrularını pazarlayabilecek bir yer bulabilir miyiz? 16 adet dişi damızlık yunusum war ortalama 1500 adet 3,50 4 cm yavru yunusum var tesekürler………..

 20. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda tayfun tarafından yapılan yorum:

  Arkadaşlar bende 5 TANE YUNUS VAR EN KÜÇÜĞÜNÜN BOYU 8 CM CİNSİYET AYRIMI YAPAMIYORUM DİYOSUNUZ ANAL YÜZGEÇLERİ SİVRİ OLUR DİYE AMA BENİM Bİ YUNUSUM VAR O HANGİ YUNUSU GÖRÜRSE ONA KUR YAPIYO DİŞİ DİYECEĞİM TÜPCÜK ÇIKMARMAMIŞ ERKEK DİYECEĞİM ANAL YÜZGECİ SİVRİ DEĞİL AMA ARKADAKİ KUYRUĞUNUN YARISINA KADAR GELMİŞ Bİ YARDIMCI OLURMUSUNUZ ARKADAŞLAR YAAA ÇOK ACİL /(ykz_tyfn@hotmail.com)

 21. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda hamza tarafından yapılan yorum:

  lepistesler kaç günde doğurur

 22. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda emre06 tarafından yapılan yorum:

  selam arkadaşlar bende 2 dişi ve 1 rkekden oluşan yunuslarım var fakat zamanla dişi yunusun biri çok halsizleşti ve sürekli temizleme motorunun üzerinde bekliyor ve yemde yemiyor acaba hamilemi yada hastamı çözemedim bana yardımcı olursanız sevinirim

 23. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ismail tarafından yapılan yorum:

  arkadaş bence senin balı hasta ama sen bana büyükmü küçükmü onu söylermisi

 24. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda sabri tarafından yapılan yorum:

  ya şimdi aite çok gzl de anal yüzgeç ne oluyo yada erkek dişi olup olmadığnı başka yolu yokmu anlayabilceğim şekilde şimdiden sağolun

 25. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda tugrul tarafından yapılan yorum:

  slm benim 3 tane yunus çikleti var ikisi dişi biri erkek bunları alalı 1 hafta oldu ben bunların çiftleştiğini nasıl anlayabilirim? iki dişi ve erkek birbirinden hiç ayrılmıyorlar ne yapabilirim yavrulayabilmeleri için ne yapabilirim? tşk

 26. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda muhammed ali tarafından yapılan yorum:

  selam ben m.ali hayvanların yavrulayacağı an erkek dire çizerek yüzer ve o anda istekli dişi varsa aynı daireyi takip eder ve erkek yumurta bırakır o anda ve dişi aynı istikamtte yumurtaları ağzına alır ve 15 gün sonra 28-29C ARASI SICAKLKTA SAĞIM ZAMANI GELİR

 27. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda muhammed ali tarafından yapılan yorum:

  SAYIN SERİFE AKDEMİR yunus balıklarını doğduğu ortamdan ayıramazsın ancak akvaryumu file ile 2 kısıma ayırabilirsin ancak bu şekilde yavrular hayatta kalır çünkü yavrular diğer ortama bünyeleri dayanmaz ayrıca bu akvaryumun kç cm bilmiyorum ama suyunu 3 ay değiştirmemeni tavsiye edr başarılar dilerim.

 28. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda erdem tarafından yapılan yorum:

  yunuslşar ortalama kaç litre su alan akvaryumda yaşarlar küçük akvaryumda bakabilirmiyiz

 29. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda slm tarafından yapılan yorum:

  hocam bende 3 adet damızlık yunusum var 2 diş 1 erkek fakat akvaryumda 7 tanae frontoza var frontozalarla beraber yavru alablirmiyim tşk ederim

 30. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda slm tarafından yapılan yorum:

  akvaryum 120 50 60

 31. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda wanhelsinc tarafından yapılan yorum:

  hocam benim ciklitler hep diplerde yüzüyo bazen oturduklarını görüyom uyuyorlarmı acaba akvaryumumda 1 metreye yakın ama değil ne yapmalıyım

 32. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda hasan tarafından yapılan yorum:

  yunus ve frontaza besliyorum 5/5 aynı akvaryumda.aynı akvaryumda olmaları yavrulamalarına engel teşkil edermi,teşekkürler..

 33. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ercan tarafından yapılan yorum:

  yunuslar kendi türünden baska bal1kla çiflesirmi?

 34. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ercan tarafından yapılan yorum:

  çok güzel ama biraz resim kat

 35. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda warlenz tarafından yapılan yorum:

  arkadaslar 75*35*25 cm lik akvaryumum war ve sarı prenses beslemek istiyorum kaçtane koymalıyım

 36. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda cevaplayabılırım ıstedıgınız soruları tarafından yapılan yorum:

  warlenz sarı prenseslerde 1 erkege 5 dısı ıdael

  akvaryumu sıkmayım dersen bole koy yada 2 erkege 8 dısı yap

 37. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda cevaplayabılırım ıstedıgınız soruları tarafından yapılan yorum:

  ercan yunuslar baska balıkla cıftlesmez cıkletler arasında dıgerlerıyle cıftlesen sayılı balık var

 38. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda cevaplayabılırım ıstedıgınız soruları tarafından yapılan yorum:

  wanhelsinc balıgının turunu yazarsan daha ıyı yardımcı olabılırım

 39. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda cevaplayabılırım ıstedıgınız soruları tarafından yapılan yorum:

  hasan yavru alabılmen ıcın herturun ayrı akvaryumda olması daha ıyı yan yana fazla rahat edemezler ama akvaryumun yoksa sorun deıl

 40. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda cevaplayabılırım ıstedıgınız soruları tarafından yapılan yorum:

  erdem yunuslar 17-20 cm kadar uzuyolar senın akvaryumun ne kadar kucuk boyut yazarsan yardımcı olurum

 41. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda cevaplayabılırım ıstedıgınız soruları tarafından yapılan yorum:

  hamza lepıstes ayda 1 dogurur:d

 42. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda balıkçı tarafından yapılan yorum:

  arkasaslar japon balıklrı yavrulamıyor en az 3 aydır bekliom yavrulamıolar birde kaplumbağa çifti var onlarda yavrulamıor nası olacak bu i bi yol gosterin

 43. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ensc tarafından yapılan yorum:

  yunuslar hangi aralıklarla yumurtlar?

 44. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda mustafa tarafından yapılan yorum:

  merhaba
  arkadaşlar bende yunus ve sarı prens var yavru iken aldım 2 yaşını doldurdular bunlar şu anda titreme yapıyor ve dairesel şekilde dönerek yüzüyorlar bu eşleşmenin göstergesimi
  yunus ile yanında sarı prensin olması üremelerine engelmi
  tüpcük atma dediğiniz olayı açıklarmısınız
  yunuslar yılda kaçkez yavru verir hangi mevsim üreme mevsimidir
  birde arkadaşlardan rica ediyorum üreme hakında çok detaylı baştan sona neler yapmalıyız bunların bilgilerini ister burda paylaşmalarını yada mail atmanızı rica ediyorum
  herkese şimdiden tşk ederim

 45. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda derya tarafından yapılan yorum:

  slm cikletlerim yavruladı ayırmam gerekirmi daha önce lepistes besledim yiyolardı ve ayırarak büyüttüm bunlar sahip çıkıyo gibi geldi yavrular kımıldamaya başladı
  ayrı biyere ayırmalımıyım
  lütfen acil cvp bekliyorumm
  yanlız ayrı akvaryum yok fanustada yaşarlarmı yavrular düzenli bakarsam

 46. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda MERT tarafından yapılan yorum:

  ~~BENİM AKVARYUMUMDA 2 ERKEK 2 DİŞİ YUNUS TÜRÜNDEN CİKLET VAR VE KAYALARDA SANKİ BİRŞEY ARIYOR GİBİ HAREKET EDİYORLAR
  ACABA YAVRULAYACAKLARMI ŞİMDİDEN SAOLUN~~

 47. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda yunus kralı tarafından yapılan yorum:

  onlar yavrulamıyorlar

 48. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda gizem tarafından yapılan yorum:

  2 tane japon balığım var yaklaşık alalı 1 seneyi geçti ama hiç yumurtlamadılar bunun sebebi neler olo bilir dişi ve erkek olduklarını nasıl ayıra biliriz

 49. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda Ahmet tarafından yapılan yorum:

  Arkadaşlar benim yaklaşık 32 yunuz 8 tanede sarı prenses yavrum var.Şimdi bi arkadaşa sordum kirli suda daha çabuk büyürler dedi.benim ne yapmam gerek açıklarmısınız…İLGİLERİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER!
  cvp Bekliorum.

 50. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda mesut tarafından yapılan yorum:

  merhaba arkadaşlar

  ben karma ciklet besliyorum.neredeyse 1.5 yıl oldu ama hala sadece 1 yavru alabildim dşi ve erkek çok agrasif tanımlardaki gibi ve erkekte renk solması,titreme var ama yavru yok bu konuda ayıntılı bilgi rica ediyorum

  şimdiden teşekkürler!!!

 51. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda gökhan tarafından yapılan yorum:

  ben yavru yunuz aldım kac ayda ne kadar olurlar onu öğrene bilir miyim hocam

 52. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ahmet tarafından yapılan yorum:

  3 adet duosim war bunlar kadar ii balık görmedim daha nasıl hareketler war nasıl yawru weriolar bilseniz bence çok tatlı wede sewimli balıklar bunlar ben daha bu zamana kadar görmedim böle balık wala 1,5 senedir besliyorum daha hiç sıkılmadım balıklardan hiç sıkmıyor insanı wala herkesin beslemesini tawsiye ederim

 53. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ertuğrul tarafından yapılan yorum:

  50 ahmet kardeş arkadaşın seni kandrmış:D
  sık sık su değişimi yavru balıklar için; hem gelişimi olsun hemde sağlığı açısından çok önemli buda demekki kirli suyla balığın gelişimi arasında bir ilişki yok….

 54. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda bekir bilgin tarafından yapılan yorum:

  kardeşler ben yunus cichlid beliyorum boyları 10 -12 cm arası değişiyor ben yunuslarımdan 3 tane var 2 dişi 1 erkek dişilerden biri yem az yemeye başladı yumurta cıkartıyor olabilirmi ama erkek yunusla arasında bi çifleşme v.b gibi bi ilişki göremedim 12 saat nerdese bakıyoruzz nedn olabilir acaba cevap verirseniz sevinirim…

 55. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda bekir bilgin tarafından yapılan yorum:

  gizem hanfendi japom balığının erkek olması için arka kuyruk çatal olması lazımm yani çift olur ve japon balığı 20-25 cm olunca yumurtlar japonlar cok yawaş büyürler bide 20 cm olunca suyunu cok az değiştirmeniz lazım… çünkü yumurtalarını akvaryuma bırakır….

 56. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda bekir bilgin tarafından yapılan yorum:

  gizem hanfendi japom balığının erkek olması için arka kuyruk çatal olması lazımm yani çift olur ve japon balığı 20-25 cm olunca yumurtlar japonlar cok yawaş büyürler bide 20 cm olunca suyunu cok az değiştirmeniz lazım… çünkü yumurtalarını akvaryuma bırakır….

 57. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda bekir bilgin tarafından yapılan yorum:

  kardeşler ben yunus cichlid beliyorum boyları 10 -12 cm arası değişiyor ben yunuslarımdan 3 tane var 2 dişi 1 erkek dişilerden biri yem az yemeye başladı yumurta cıkartıyor olabilirmi ama erkek yunusla arasında bi çifleşme v.b gibi bi ilişki göremedim 12 saat nerdese bakıyoruzz nedn olabilir acaba cevap verirseniz sevinirim…

 58. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda tunç tarafından yapılan yorum:

  merhabalar.sarı prensesin ağzı dolu.3-5 gün önceye kadar bişey yoktu şimdi gırtlak sarkık ve yem yemiyor.acaba nezaman kusturmam lazım yada kusturmadan kendi halinemi bırakayım küçük yavruluğa alıp?bununla ilgili yardım isteyecektim.
  tşkler…

 59. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda yunus tarafından yapılan yorum:

  slm sadece akvaryumda yunus balıkları var saganmasa sadece yem versem o kendısı yavruları bırakırmı sakıncası olurmu oyle yapmamımm daha yenıyım yardımcı olursanız sevınırım ve damızlık yunusların fıyatı ne kadar? tskrler sıte cok super olmus elınıze saglık

 60. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda sarp tarafından yapılan yorum:

  beyler bnm 5 yunus 3 kucuk 2 buyuk 5 sarı prenses war ama yunuslar dogurmuyo yaa bana ne olur yardım edin ya msn felan werin lutfennnn

 61. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda sarp tarafından yapılan yorum:

  yunuslar satılık sarı prenses yapcam akvaaryumu full yunus dogurumuyo youtubede izliyorum herif 100 tane balık dogurtuyo içim gidio ya yardım

 62. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda sarp tarafından yapılan yorum:

  yunusların buyklerden 1 erkek 1 dişi kucuklerden 2 dişi 1 erkek war ankarada cayyolundayım satılık alanlar cvp yazsın

 63. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda sarp tarafından yapılan yorum:

  cewaplaya bilirim istediğiniz soruları yardım edermsnn tsk

 64. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda sarp tarafından yapılan yorum:

  hadi beyler bişi yazn ya

 65. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ahmet tarafından yapılan yorum:

  benım yunus cıkletım var 2 erkek 5 dişi boyları 9 – 10 cm kac aylık olduklarını bılmıyorum yanı 1.5 yasında yavru verır yazıyor 1 1.5 yasında enfazla kac cm ye ulasır lar veya bu boyda yavru verırmı?

 66. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda berna tarafından yapılan yorum:

  balık çok güzel ama ben ağzında balık tutan balığın resmini, istiyorum

 67. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda hüloş tarafından yapılan yorum:

  ya benimde yunus balıklarım var ama akvaryum biraz küçük saglıklı yaşarlarmı hiç bilmiyorum arkadaşlar çünkü daha yeni edindim bide kaç yaşında olduklarını nasıl anlarız

 68. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda yavuz tarafından yapılan yorum:

  berna hanım bnm msn ekleyın bnde var yunusun agzıda yumurta resımlerı boss.yavuz.rap@windowslive.com

 69. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda yavuz tarafından yapılan yorum:

  hüloş hnm eger akvaryumda erkek yunus yoksa dişiler yumurtan domezler ve olurler detaylı bilgi için herkes eklesın boss.yavuz.rap@windowslive.com

 70. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda yavuz tarafından yapılan yorum:

  hülos hnm eğer akvaryumda erkek yunus yoksa dişiler yumurta dokmezler ve ölürler detaylı bilgi için ekleyin konusalım boss.yavuz.rap@windowslive.com

 71. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda mustafa tarafından yapılan yorum:

  selamlar herkese bılgılerınız ıcın cok saol arkadaslar ama benım bı sorunu var.ben 1 ay once japon beslıyorum ama sımdı yunus balıgı beslıyorum 6 tane kucuk yunusum 4 tanede sarı prensesım vardı. ama bundan ıkıgun once balıgımın bırtanesı yunusum kayboldu. yunuslar mı yedı obur yunusumu yoksa sarı prensesler mı? yedı bır turlu cıkaramadım. denız kauklarına gırdı dıye kabuklarıda kırdım. onların ıcınden de cıkmadı. motorun ıcıne kadar baktım balık yok.

  _ olse obur yunuslar yer mı o olu yunusu?

 72. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda EvReN tarafından yapılan yorum:

  arkadaslar sitenin kurucusu mukemmell bişey yapmıs tebrik ediyorum askerden yeni geldim akvaryumum tekrar kurucam ve suan burda yazılanlarıı okudum ve cok hoşuma gittti yunus ve ahli sarı prenses ve portakal beslemek kararım sizce bunlardan yavru alabilirmiyim hepsinden 1 erkek ve 3 dişi koymayı düşünüyorum

 73. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda mustafa tarafından yapılan yorum:

  everen hos geldın gecmıs olsun.

 74. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda murat tarafından yapılan yorum:

  BENDE YUNUS BALIĞI VAR KUM PRİNÇ VAR SİZCE NASIL KUM KULLANMALIYIM YAVRU ALAMUYORUM YAKLAŞIK ALTI AYDIR BESLİYORUM 2 ERKEK 3 DİŞİ VAR YAKLAŞIK 20-25 CM BOYLARINDA YİNEDE YAVRU ALAMIYORUM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

 75. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ömer tarafından yapılan yorum:

  benim yunus balıklarım var arasına ala balık atsam ne olur

 76. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda murat tarafından yapılan yorum:

  slm benim yunus baliklarım var yaklaşık altı aydır besli yorum bütürlü yavru alamıyorum yaklaşık 20 25 santim boyların da ne yamam lazım

 77. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ömer tarafından yapılan yorum:

  slm bende ikitane alman kurdu var biri erkek biri dişi ben bunladan bütürlü yavru alamıyorum neyap mam lazım gerek kumunu deyiştirsem verim alırmıyız

 78. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda YASİN tarafından yapılan yorum:

  bene zağar var yani av köpeği makul fiyata bırak cem duyrulur birde ,,K,4,5 VAR KULAKLARI TAMDİK DEYİL ODA SATILIK

 79. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda KAMİL tarafından yapılan yorum:

  BENDE BİR ÇİFT ALMAN KURDU VAR BÜTÜRLÜ YAVRU ALAMADIM KUMUNU DEYİŞTİR SEM OLURMU

 80. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda emrah tarafından yapılan yorum:

  selam. ben bir erkek bir dişi aldım akvaryumuma yavru verecek boyda aldım.erkek dişiyi hep kovalıyordu ertesi gün dişi olduğu yerde duruyor yem falanda yemiyor agzında da şişlik varmı yokmu ayırt edemiyorum bide akvaryumum karma.sizce yumurtlamış olabilirmi yani ağzında yumurta varmı yokmu.yardımcı olursanız sevinirim

 81. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda emrah tarafından yapılan yorum:

  nasıl bir akvaryum dostluğu bu kımse cevap vermıyor

 82. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda erdal tarafından yapılan yorum:

  yunus balığının ağzının dolu oldugundan nasıl emin olabilirim nerden belli olur

 83. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda Hasan Hüseyin tarafından yapılan yorum:

  selam ben erkek mavi yunus balığı almıştım ama bendeki sarı prensesten biri m yun. balığın önünde titreme yapıyor neden böle oluyodu:? tşkkürler

 84. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda emrah tarafından yapılan yorum:

  erdal kardeş öğrendim ben
  yunus hamile ise yem yemez
  bide
  agzının şişliğinden yunus ta pek anlaşılmaz bide ağzını açmaz açsada arada sırada çok nadir bol şans

 85. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda EZGİ&HANNAH MONTANA tarafından yapılan yorum:

  ŞİMDİ BEN BU ŞEYİ İYİ OKUMADIM AMA YİNEDE BEN SİZE BİR SORACAM YUNUSLAR YUMURTLARMI YUMURTLAMAZMI? BU SORUYU KİM BİLİYORSA CEVAP YAZMALARINI İSTİYORUM LÜTFEN BİLİYORSANIZ CEVAP YAZIN LÜTFEN…!!!

 86. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda EZGİ&HANNAH MONTANA tarafından yapılan yorum:

  AYRICA YUNUSLARI SEVDİĞİM İÇİN ONLARDAN YAKINDAN İLGİLENİYORUM EVİMİN BAHÇESİNDEKİ HAVUZDA BİR YAVRU YUNUS BESLİYORUM ÇOOKKKKKKKKKKKKKKK SEVİYORUM

  EZGİ&HANNAH MONTANA

 87. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda emrah tarafından yapılan yorum:

  sen hangi yunustan bahsediyon tatlı su yunusumu yoksa tuzlu olanından mı?

 88. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda birol tarafından yapılan yorum:

  Öncelikle selamlar ben akvaryumumda sarı prenses ve yunus besliyorum henüz yunuslarım 5-6 aylıklar ama dişinin ağzında yumurta var bu erken bir süreç nedeni nedir bir bilen varsa beni aydınlatırsa sevinirim sebebi ırkın bozuk olmasımı yoksa başka bir neden midir.Şimdiden teşekkürler

 89. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda irem tarafından yapılan yorum:

  kaplumbağalar iyi bakılırsa 75 yaşına kadar yaşar.

 90. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda cemre tarafından yapılan yorum:

  kaplumbağaların kaç yaşında olduğunu nasıl bula biliriz
  bilen varsa bana söylesin teşekkürler 2-A 518 selamlar

 91. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda irem tarafından yapılan yorum:

  cemre adını kullanan benim gerçek ismim irem değişik ad yazmak istedim. bu arada kaplumbağa besleyen varsa ben yazsın lütfen saygılarla irem selamlıyorum sizi arkadaşlarım beni unutmayın2-A
  518

 92. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda rana* tarafından yapılan yorum:

  ya biz hiç bir şey göremiyoruz ben burada ödev araştıracam hiç bulamıyorum

 93. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda behram tarafından yapılan yorum:

  arkadaşlar ben daha yeniyim bu konuda yaklaşık 10 cm boyunda iki yunusum var aynı boyutlarda bi kaç farklı akvaryum balıgıda onlarla beraber aynı akvaryumda ve şimdiye kadar çook ii anlaşıolar bu ilerde zararlı bi etmen olurmu? bide anal yüzgeci denilen yüzgeç alttakimi üsttekimi oluo? dişi erkek oldugunu tam kestiremiom cinsiyet ayrımında daha belirgin özellikler varmı bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim…

 94. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda burak tarafından yapılan yorum:

  Yavruları aldıgınız akvaryumda zararlı parazitler olabilir. Yapmanız gereken yavruları etkilemeyecek şekilde dezenfektan kullanmanız. Cikletlerin beyaz benek olmadığını belirteyim fakat farklı parazitler olabilir. Ayrıca vitamin ialçlarıda kullanabilirsiniz. Birde büyük yavruların küçüklerine zarar vermediklerinden emin olun. Ayrıca yem çeşidinizi arttırın diğer yemlerin yanında bitkisel yemlerede yer vermeyi unutmayın. Büyük çiklitlere gösterdiğiniz özen yarular için yetmeyebilir çünki onlar daha hasssastırlar. bundan dolayı suyun temizliğine, oksijen miktarına, sıcaklığına ve ph’ına özellikle dikkat etmelisiniz. Eğer bunları yaptığınız halde hala çözüme ulaşamadıysanız bu konuda uzman birine sormanızı tavsiye ederim.

 95. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda murat tarafından yapılan yorum:

  ewt burak a katılıyorum

 96. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ramazan tarafından yapılan yorum:

  merhaba ben ciklet balığı besliyorum çeşitli ebatlarda toplam 12 adet ciklet balığım var 10 tanesi sarı 1 siyah ve biride sarı siyah alacalı bu balıklar hediye geldi adı bilmiyordum akvaryumcuya resim götürdüm ciklet dedi.

  * bu ciklet balıkları yunus dediğiniz balıklarmı.
  * bunlar nasıl yavrular ne yapmam lazım
  * chiled deniln balıklarda bunlarmı

 97. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda zeki tarafından yapılan yorum:

  arkadaşlar merhaba çok tatlı 5 dişi 2 erkek kolonım var frontaza ile takas dusunuyorum boyları 15 cm den baslıyor 22 cm arasındalar 40 adet yavru aldım 1 hafta önce ilgilenen arkadaşlar 0505 251 70 37 arasınlar teşekkürler

 98. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda casus_bon tarafından yapılan yorum:

  arkadaşlar öncelikle slm bende 1o tane frontoza var 2 erkek 8 dişi koloni halinde büyüdüler 26 aylık oldular akvaryumum 1.50 40 60 cm ama hala yavru alamadım neden bilen varmı verdiğim yemler tetra bits krill sera flora tetra doromin başka yem kullanmadım bu zamana kadar cevap bekliyorum saygılar

 99. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda casus_bon tarafından yapılan yorum:

  isteyen varsa akvaryumla beraber koloni halinde alan varsa satılıktır istanbuldan anadolu yakasından isteyenlere duyurulur meil.adresim s.o.v.a.l.y.e_999@hotmail.com byy

 100. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda selami konuşkan tarafından yapılan yorum:

  merhaba arkadaşlar. benim 30x40x100 boyutlarında bir tank,ım var.zemin ince kumluk dekor bol mağaralı kayalık ve bu tankta iki erkek yedi dişi yunus,ve bir erkek dört dişi genç sarı prensesim var.bu ortamda yunuslarımdan yavru alabilirmiyim?yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

 101. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda sinan tarafından yapılan yorum:

  benim yunuslardan birinde tyavru aldım 90 adet ben bu konu hakkınd abi soru sormak istiyorum yavruları ayrı akvaryuma aldım yanlız yanına vatos veya çöpçü koyabilirmiyim 15 günlük yavrular ve yem vermem gerekiyormu

 102. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda Ümit Çakmak tarafından yapılan yorum:

  100x40x40 (160LİTRE) AKVARYUMUM VAR FRONTOSA BESLEMEK İSTİYORUM KAÇ TANE KOYMALIYIM

 103. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda casus_bon tarafından yapılan yorum:

  ümit arkadaşım öncelikle slm o akvaryuma 1 erkek olmak üzere 4 dişi koyabilirsin istersen bende var meil adresimden bana ulaşabilirsin 2.5 senedir bendeler 10 tane almıitım yavru iken koloni halinde büyüdüler dişiler 20 cm erkek 25 cm istersen uygun fiyata verebilirim araştır meil adresim s.o.v.a.l.y.e_999@hotmail.com

 104. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda acemi çaylak tarafından yapılan yorum:

  merhaba benim orta boyda bir akvaryumum war bir damacana suyla tam tamına doluyor benim bir adet erkek yunusum war tek gözü doguştan yok 3 adette dişi yunusum war dişiler biraz küçük akwaryumumda 1sarı,1mavi prenses,1kahverengi(akvaryumcu söyledi)1vatos 2 adette ismini bilmedigim ve internette bulamadıgım bir balık sizce bu akvaryumda yunuslardan yavru alabilirmiyim kayalık kase var içi kumla dolu birde kırık testi war akvaryumcudan aldım cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler

 105. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda Kamil tarafından yapılan yorum:

  Abi ler benim de bir sorum olcak ya bende 100x40x40 lık bir akvaryum var frontosa ve calvus beslemek istiyorum kaçar tane koymalıyım tşkr 🙂

 106. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda Ahmet tarafından yapılan yorum:

  S.aleyküm herkese kolay gelsin benim bir sorum olcaktı su anda bende 65x30x22 boyutunda tank var.Yaklasık 42 litre.
  Boyları 3 4 cm arasında deişen 4 tane yunus var.bu hafta içinde 2 3 tane sarı prenses almayı düşünüyorum.Tankın içinde rahat edebilirler mi? Çogu yerde yunusların 300lt.lik tankda yasayacagını okudum.benim tankım ufak ama uygun olabilirmi cevaplarınız ıcın sımdıden tesekkurler…

 107. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ümit tarafından yapılan yorum:

  Ahmet kardeş 65×30×22 yani 42 litrede 3 veya 4 cm lik sarıprenses ve yunus bakabilirsin AMA büyüdükleri zaman (8-10 cm )akvaryumunu büyült derim en azından 100x40x40
  saygılar

 108. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda mustafa *** tarafından yapılan yorum:

  Arkadaşım öncelikle merhaba ben 1,5 yıldır yunus balığı ve sarı prenses besliyorum.Yunus balıklalarımdan 1 tanesinin agzında yumurta var.bende onu diğer balıklarına arasından ayırdım. farklı bir akvaryuma koydum tek başına. dün ayırdım ayırırken agzından 5 tane yumurtayı bırakmıştı.sabah baktığımda yumurtalar yoktu. diğer yumurtalar agzında duruyo. kaç gün sonra yavruları bırakır yoksa benmi sağmalıyım.değerli yardımlarınızı mail adresime atarsanız sevinirim.Hayırlı günler ..

 109. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda Metin (Yunus Aşığı) tarafından yapılan yorum:

  Mustafa bey. Yunusu ayırırken ağzından bıraktığını söylediğiniz yumurtaları yeni akvaryuma bıraktı ise tekrar almıştır. tek başına olduğunu söylüyorsunun yaklaşık 20-21 gün sonra yuvruları salacaktır. Ondan sonra anneyi yavruların yanından alabilirsiniz. kusturmamanızı tavsiye ederim kendi haline bırakın tek başına olduğu için ağzından saldığı yavrulara bir kaç gün zarar vermez. saygılar

 110. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda Mustafa*** tarafından yapılan yorum:

  Merhaba metin bey, öncelikle vermiş olduğunuz değerli bilgilerden dolayı şükranlarımı sunarım.TAMAM bende sizin dediğiniz gibi yapacam ve yavruları kendisinin bırakmasını bekliyecem. iyi günler saygı ve sevgilerimle

 111. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda hakan tarafından yapılan yorum:

  ADMİNİN DİKATİNE slm arkadaşlar ben yeni bir akvaryum aldım 75lt burda yunus bakmayı düşünüyorum 3tane birde cöpcü atcam icicne yunuslardan nezaman yavru alırım yada cöpcü diyer balıklarıma zarar verirmi

 112. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda Mustafa *** tarafından yapılan yorum:

  Slm arkadaşlar sonunda benim yunus balığı yavrularını bıraktı yaklaşık 40-50 tane var.

 113. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda cem erden tarafından yapılan yorum:

  slm arkadaslar benım yunus balıgının erkeklerını suzgeclerı sıyah renge donsuuyor neden ola bılır bı bılgınız varmı ?

 114. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda eray tarafından yapılan yorum:

  slm benim akvaryumum 120cm icinde yunus ve sarı prenses var yunuslar 1veya 2 ayda bir disiler agzına yavru alıyur bunun sebebi nedir yavruları koyacak yer bulamıyorum valla 🙂

 115. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda nadir tarafından yapılan yorum:

  slm ben yeni başladım daha önce akvaryumumda lepistes besledim cikletlere yeni başladım ve karma yaptım yaklaşık 5 santim boylarında ne zaman yavru alabilirim beni aydınlatırsanız sevinirim şimdiden tşkrlr

 116. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ümit tarafından yapılan yorum:

  !! ACİL !! yavru sarı prenseslerimi 2-3 cm ne zaman ana Tanka alabilirim ?? tankta Aulonocara cins balıklarım sarı prenes — AYSMEN — mavi prenses–ve mavi zebra larım var?? ACİL YARDIM !!!!!1

 117. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda balıklar tarafından yapılan yorum:

  ben bunda 2 aydan fazla oluyo balık beslemeye karar verdim balıkçının tarif ettigi şekilde yaptım bir günde 24 tane çiklet balıgı öldü sonra yunus aldım tek bi tane oda öldü büyük yunustu beyaz prenses aldım hep öldü balıklarım balıkçı bana hep yanlış tarif ediyomuş anlıcanız ama şimdi yeni balıkçı buldu Allaha şükür balıklarım ölmedi hatta yavruluyacaklar bile

 118. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda serkan tarafından yapılan yorum:

  slm arkadaşlar ben 1 senedir ciklet besliyorum sarıprenses ve aysmen hiç yavru alamadım ve balıklarımı yunusla değiştirdim damızlık doy 2 e 6 dişi olarak akvaryum 1 mt dişi olan yunus dişi erkek hepsini kovalıyor yatıp değişik haraketler yapıyor bu haraketlerin anlamı ne olabilir acaba yardımcı olursanız sevinirim ayrıca boyle bir site kurduğunuz için elinize emeğinize sağlık

 119. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ciklet tarafından yapılan yorum:

  slm benim bi sorunum var ben 6 aydır cıklet sarı prenses besliyorum daha hiç yavrulamadılar sebebi ne olabilir 20 tane falan var 5cm büyüklügunde

 120. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ümit tarafından yapılan yorum:

  akvaryumun kaç litre ??? akvaryumun derecesini 28-29 derceye getir bak ozaman nasıl yavruluyorlar

 121. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ümit tarafından yapılan yorum:

  SERKAN KARDEŞ bir kaç hafta sonra yavru alabilisin anlamına geliyor çünkü erkek Yunus dişilere KUr yapior

 122. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda EGE tarafından yapılan yorum:

  yAww bndEDe snowy cicled var ama snowymi deilmi bilmiyorum 10 15 kere doğurdular yawrular biraz büyüdükten sonra hepsi kayboluor bunun nedeni nea ?????????

 123. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda EGE tarafından yapılan yorum:

  EN büyük dişi ve erkek akavryumda balık bırakmadı KENdi cinslerinden 4 çifti öldürdüler 2tanede vatoz ‘umu yediler bunun nedeni nedir?

 124. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda Tolga tarafından yapılan yorum:

  Canlı doğuran balıkların doğumunun yaklaştığını nasıl anlaşılır kılıç ve sarı prenses için

 125. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ozcan tarafından yapılan yorum:

  merhaba akvaryum sevenler ben sarı beyaz prenses ve mavi yunus besliyorum yeni basladım akvaryuma bir an önce büyüsün istiyorum balıklar 1 metrelik bombeli akvaryum aldım ama balıklar icinde cok kücük kalıolar daha hızlı büyütmenin bir formülü var mı cok tesekkürler saygılarrr

 126. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda mehmet tarafından yapılan yorum:

  merhaba ben 1 yıl 2 aydan beri çiklet balıklarından beslıyorum.1 m akvaryum boyuru.içinde 1e 1d çingene,2e 5d(1e 2d büyük) yunus,3 tane sarı prensen ama onların cınsıyetını bılemıyorum.ama bırını süreklı kovalıyolar.oda onlardan bıraz daha küçük. 1d yunusum bugunden beri 15 gündür kuluckada yatıyo.onu 30cm olan we icinde lepisteslerın oldugu yere bır bolme yapıp oraya koydum.agzından yumurtaları ne zaman cıkartır.we kusturmama gerek warmı? bıde yukarıya cıkıp cıkıp asagı ınıyo.?? ıyı günler.

 127. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda murattttttt tarafından yapılan yorum:

  arkadaşlarrr lütfen cevap yazınnnnnnnnnnnnnnnn…
  bn zebra besliyorum ama yunus alıcam 3 tane 2 dişi bi r erkek ya sabah sordum büyük ynuusların fiyarı çok yüksek yani 40 45 tl acaba 4 5 cm lik alsamda yavru verirmi zaten bn takasa yapcam 10 tane zebra 1 sarı prenses 1 de mavi prenses verip yerine 2 3 ynus alcam dediğim gibi 4 yada 5 cm lik ynuslar yavru verirmi….?????????????????

 128. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda murattttttt tarafından yapılan yorum:

  yani 4 5 cm lik ynuslar yavru verirmiiiiiiiiiiiiiiiii
  LÜTFEN CEVAP YAZINNNNNNNNNNNNNNNNNNN

 129. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda mertcan tarafından yapılan yorum:

  arkadaşlar bn de yunusa başlicammm… 9 tane zebra 1 sarıprenses birde mavi prenses var bunları verip 2 dişi 1 erkek yunus alıcam …SORUM ŞU ŞİMDİ BU SABH BÜYÜK YNUUS FİYATLARINA BAKTIM ÇOK PAHALI 55 60 YTL BN DE 5 YADA 6 MİLYONLIKLARDAN ALMAK İSTİYORUM ACABA ONLARDAN DA YAVRU ALABİLİRMİYİM BALIKALRI GÖRDÜM YAKLAŞIK 4 5 CM CEVAP YAZARSANIZ SEVİNİRİM…………………………..

 130. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda yasinnnnn tarafından yapılan yorum:

  ya ARKADAŞLAR BENİM AKVARYUMUM 35 CM İÇİNDE 11 BALIK VAR 8 TANE ZEBRA 1 TANESİ ERKEK 2 SARI PRENSES 1 DE MAVİ PRENES VAR ACABA ZEBRALAR ÜRERMİ YADA AKVARYUM KÜÇÜK DİYE ÜREMEZLERİMİ … SARI PRENSESLER VE MAVİ PRENSES ZEBRALARA HİÇ YAKLAŞMIYO ZEBRALAR BANA GELELİ 15 GÜN OLDU HALA YMUURTA YAPMADILAR NE YAPABİLİRMM CEAVAPPPPPPP YAZARSANIZ SEVİNİRİMMM

 131. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ferhat tarafından yapılan yorum:

  arkadaşlar beyazmı yoksa siyah çizgili zebramı besliyim

 132. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda aleyna tarafından yapılan yorum:

  benim 4 tane yunus ,5 tane sarı prenses,1 tane çöcü balığı,2 tanede batsum var benim 1tane yunusumun azı kapalıydı hiç açmıyordu yemde yemiyordu
  bir arkadaşa sormuştum azında yumurta varmış başka akvaryumuma koydum sonra erken ayırmıız diye geri giğer akvar yuma attık . ama akşam yem yedi nasıl odu oo??????

 133. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda aleyna tarafından yapılan yorum:

  bir tanesi çöpcü oaryı yanlış yazmışımda

 134. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda aleyna tarafından yapılan yorum:

  lütfen cevap yazın

 135. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda Semih tarafından yapılan yorum:

  Yaw ben Yunus balıgı aldım akvaryumcunun dedıgınıde yaptım tam 12 tane yunus Balıgım vardı Aldıktan ertesı gün Hepsi Ters Döndu öLdu valla :S

 136. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ali tarafından yapılan yorum:

  ya arkadaşlar benim akvaryum 60 ile 70 ltre su alıyor 2 tane yunsu ciklet var biri erkek biri dişi sizce ürerlermi? bu arad akvaryumda 4 sarı prenses 2 zebra var?

 137. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda Murat tarafından yapılan yorum:

  Benim 1 mt akvaryumum var. içnde yunus , aysmen, sarı prenses, beyaz prenses var. çeşitin fazla olması yavrulamalarını engellermi

 138. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda EMRE tarafından yapılan yorum:

  Bende 8 dısı 1 erkek yunus var! 8 dısının 2 tanesı erkegınkı gıbı ust yuzgecı ve altt yuzgecı uzun!renklerı dısılerle aynı ! aldıgım akvaryumcu kesınlıkle dısı dıyor!dısılerın yuzgeclerı sıvrı olur mu ? bırde dısımın bırının agzında yumarta var daha 2 gun oldu agzında yumurtalar azalmadan duruyor!sızce ayrı tanka mı almalıyım yoksa ıcınde kalmalı sagmalımıyım ? LUTFEN YARDIMCI OLUN TSK EDERIM
  BENM AKVARYUMUM 200 LT (100cm-40cm-50cm)

 139. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda cİhAN tarafından yapılan yorum:

  slm aleyküm
  bende yunus ahli imparator s.prenses bide p.ciklet var boyları ortalama 4ila 6 cm arası akvaryumun boyu 65 cm bunlar nekadar sürede şov boya gelirler bide yavrularını nezamn alırım bunların iyi aksamlar

 140. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda tamer tarafından yapılan yorum:

  slm arkadaşlar bende çiklet türü var sarı prenses erken kusturdum şuan yumurta şeklindeler kuluçkaya koydum kaç günde gözleri ve kuyrukları belli olur erken kusturmamın amacı peş peşe yumurta yaptı bundan önceki fazla olmadı onları ayırdım ama peşinden tekrar kalınca anne güçsüz kalmasın dye erken kusturdum bilgi verirseniz sevinirim

 141. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda erdal tarafından yapılan yorum:

  mrb ben daha bır ay oldu yunus balıgı bakalı gecenlerde farkettım akvaryumun ıcınde kucuk mavı toplar var bunlar acaba yunusların yumurtaları olabılirmi sımdıdrn tesekkurler

 142. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda EMRE tarafından yapılan yorum:

  AGZINA ILKKEZ YUMURTA ALMIS OLAN DISI KUSTURULURSA,BIR DAHAKI SEFERE YUMURTALARA SADIK KALMAZ DIYORLAR SİZCE DOGRUMU ? CUNKI YUNUSUMU AZ ONCE KUSTURDUM (15.gunde)16 TANE YAVRU ALDIM!KORKUYORUM BIRDAHA KI SEFERE YUMURTALARA SADIK KALMAZ DIYE
  100 cm 40 cm 50 cm AKVARYUMA SAHIBIM

 143. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda emre tarafından yapılan yorum:

  arkadaşlar ben akvaryumumda 1 erkek 3 dişi 2 sarı 1 beyaz besliyorum yemlerini günlük mü vereyim yoksa belirli günlerde miktar olarak ta söylerseneiz sevinirim saolun

 144. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda asılı tarafından yapılan yorum:

  slm arkadaşlar
  benim sorum:
  benim mavi yunusum azında yumurta tutuyor bugün 15. günü
  nasıl alabilirim lütfen yardım edermisiniz .

 145. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ramazan tarafından yapılan yorum:

  slm:
  benm yunusum ilk defa yumurtaları yutmadı en as gun sonra kusturmalıyım 11 gun olurmu bide

 146. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda EMRE tarafından yapılan yorum:

  yunuslarınızı 14.gunde kusturmanız yararlı olur!yada bı gece operasyonuyla ayrı bı tanka alırsınız kendısı 21 gun sonunda bırakır!ama bu surecte anne balık cok yorgun dusebılır!onun ıcın 14-15 gun olunca kusturun!daha erken kusturursanız daha buyuk keselı yavrulara sahıp olursunuz!

 147. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ibrahim tarafından yapılan yorum:

  bende 8 adet yunus var 7 si dişi 1 tanesi erkek diye akvaryumcudan aldım fakat yunuslarım yumurta döküyor ama ağzına almıyor nedendir acab yardımcı olursanız sevinirim

 148. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda davut tarafından yapılan yorum:

  slm!oncelikle bizi bu yararli bilgilerinizle bilgilendirdiginiz için tsk ederiz.bizim yunus baliklarimiz bazi gunler benekleniyor.bunun nedenini ogrenmek istıyorum.bazi gun hepsi benekli bazi gunler hiçbirinde bişey kalmıyo.tsk

 149. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda !!!!teymen tarafından yapılan yorum:

  yha benim yunusum 8-9cm dişini biri 11-12 cm çiftleşirmi yanınada 7cm lik bide 6cmlik dişi yunus attım nezman çiftleşir nolur!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 150. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda oğuz tarafından yapılan yorum:

  ben yunus besliyorum balıklar taşları motorun oraya taşıyor sebebi nedir

 151. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ayça tarafından yapılan yorum:

  benim yunus balıklarım dh 4 cm ama birbirini kovalıyorlar

 152. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda yunus tarafından yapılan yorum:

  ya arkadaşlar benim iki yunusum var fakat dişi olduklarından şüpheleniyorum çünkü anal yüzgeçeleri kuyruğa kadar gelmiyo birde birinin anal yüzgeçleri ve kafasının alt kısmı siyahlaştı ve sabit birde bekliyor acaba hastamı bana bir yardımcı olun acba çiftleşme zaamnımı geldi

 153. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda büşra tarafından yapılan yorum:

  hiç beğenemedim kusura bakmayın benim aradığım şeyb udeğil su kaplunbağaları yumurtalarını sahildeki kumlara bırakır. yanlış aydınlatılan sahillerde yumurtadan çıkan yavruların, denize ulaşmasında ışıklandırmanın zararları olabilir mi? araştıralımve bulduklarımızı yazalım soru bu kazanım dersdhanewsine gidiyorum bucada kitapta bu soru var cevaplamam lazım bugünü lütfen yazın hemen gönderin……lütfen ödevim..

 154. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ferdi tarafından yapılan yorum:

  arkadaşlar ben 7 dişi 3 erkek yunus besliyorum ama dişiler yumurtayı ağzından döküyor neden birde bana 100x40x60 civarı akvaryum lazım satan varmı cevap___?

 155. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda İlhan tarafından yapılan yorum:

  2 dişi 1 erkek yunusum var 82-35-35 akvaryumum var yeni aldığım için yunusları erkek her ikisinide baya hırpalıyor aceba bu akvaryumda üreme yaparlarmı bu boyuttaki bir akvaryumda… şimdiden tşkler

 156. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda harun tarafından yapılan yorum:

  İlk başta teşekkür ederim böyle bir site yaptığınız ve bizleri bilgilendirdiğiniz için.Bende 160 lt lik 15 lt lik olmak üzere 2 tane akvaryumum var.160 lt lik akvaryumumda canlı doğurgan balıklardan lapistes,kılıç kuyruk,siyah moli,çöpçü,vatoz balıkları var.15 lt lik akvaryumumda ise yavruları beslemekteyim.yunus beslemek istiyorum yunuslardan yavru alabilir miyim yunuslarla birlikte hangi balıkları besleyebilirim bana akvaryumun dekorasyonu,balıkların cinsi,kaç tane koymam gerektiği hakkında bilgi verir misiniz şimdiden teşekkür ederim

 157. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda büşra tarafından yapılan yorum:

  arkadaşlar benim sorum

  mavi yunusun yavruları çok yem yermi çünkü ben çok atıyorum ama yiyip bitiriyorlar günde 6 kez atıyorum ve hepsini yiyorlar acaba bu doğal mı ? yoksa ben bilmiyorum lütfen yardımcı olun arkadaşlar

 158. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda hasan aydın tarafından yapılan yorum:

  öncelikle forum çok güzel.. başarılarınızın devamını dilerim. bende 3 adet sarı prenses 1 adet yunus dişi, 2 adet tinfoil ve 2 adet de papağan balığı var.. bunlar birbiri için uyumlu sanırsam. bir sıkıntı yok suanlık .. sadece arasıra vatosları yiyorlar.. bi kaç tane zahiat verdim. acaba bunların en uygun su sıcaklıkları kaç olmalı.. suanlık hiçbir balığım damızlık hale gelmedi sanırım 6-7 aylık dan sonra damızlık oluyorlar… bi de kaz ciğeri kullanıyorum yem olarak.. bu konularda beni bilgilendirirseniz çok makbule geçer. şimdiden çok ama çok sağolun…

 159. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda tayfun tarafından yapılan yorum:

  slm benim 65 50 26 ölçülerinde bir akvaryumum var içinde canlı doğuran türleri var onları satıp ciklet almak istiyorum ben sarı prenses ve yunus beslicem bu balıklar 1 kere yumurtladımı bir daha ne zaman yumurtlar(kaç ay sonra)balığı kusturayımmi yoksa kendi kendine başka bir akvaryumda mı yavrulasın yavruları besleyeceğim akvaryumun ölçüleri35 27 20 balık burada strese girermi beni aydınlatın şimdiden teşekkürler

 160. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda tayfun tarafından yapılan yorum:

  akvaryumun içine ne koymalıyım ben kum kayalar ve gemi koyucam

 161. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ahmet tarafından yapılan yorum:

  slm arkadaşlar benim 35 cm lik bir yunus akvaryumum var 1 erkek yunus ve 1 dişi yunusum var daha 3 aylık falanlar acaba ne zaman erişkin olurlar ve üremeye başlarlar sizce damızlık arttırıcı vitamininin balığın üzerinde bir etkisi var mı? balıklarımı düzgün bir şekilde yemlemek için ne kadar vermeliyim 1 balık için yardımlarınıza şimdiden teşekkürler saygılarımla…

 162. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda nursena tarafından yapılan yorum:

  büyümezlerrr ben 3 sene önce birsürü aldım ama şlk aldığım 3 taneden sonra hemsi öldü yunusla komutan kaldıı sonra yunusta öldü komutan tek başına yaşıı ama akvaryum ne kadarsa o kadyyo çok az büyolar akvaryum çok büyük olursa eğer çok büyolarr….

 163. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ramazan tarafından yapılan yorum:

  yunus yavruları daha 1,5 aylık ve akvaryumumun içindeki yavrulukta bu yawruları ayrı bir akwaryuma alsam yavrulara bişey olurmu lütfen yardımcı olun

 164. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda emre tarafından yapılan yorum:

  Benim 3 sarı prenses ve 2 yunus ciklet balığı var hepside küçükler ama hepsi birbirine düşman oldu sanki birbirlerini kovalıyorlar birbirlerini öldürmesinden korkuyorum Birbirlerine zarar verirlermi bi yardım alayım

 165. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda hayati tarafından yapılan yorum:

  bana acil birkac çift yunus lazım 5434370968

 166. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda MURAT BAĞIRGAN tarafından yapılan yorum:

  slm benim akvaryumum 80cm lik içinde 4 sarı prenses 5 yunus var sarı prenseslerden 2 tanesi 8cm boylar5ında ama dişi olup olmadıklarını nasıl anlayabilirim yunusların boyu ise 6 cm civarında onlşardan ne zaman yavru alabilirim lütfen hemen cevap gönderebilirmisiniz acil

 167. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda MURAT BAĞIRGAN tarafından yapılan yorum:

  arkdaşlar benim sarı prenses ve yunuslar sürekli toprağa sürtünüyorlar ne yapmam lazım ilaç kullanıyorum ama işe yuaramıyor lütfen cevaplarmısınız sitede çok iyi olmuş emeğinize sağlık

 168. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda abdurrahman dinç tarafından yapılan yorum:

  üç yunus balığım birer hafta arayla yumurta aldılar.fakat iki gün içinde yumurtaları tekrar ağzından attılar sebebini öğrene bilirmiyim?

 169. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda fırat tarafından yapılan yorum:

  arkadaşlar böyle site kurtugunuz için teşekkurler benim akvaryum 65cmlik 10tane 4cmlik yunus 2tane 4cm köpek balıgı var akvaryum yeterlımı bide günde kaçkez yemleme yapılmalı.

 170. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda Emre tarafından yapılan yorum:

  merhabalar benim 1 metre akvaryumum var içinde 10 sarı prenses 8 yunus ve 6 adet vatoz var 8 yunusun 2 erkek digerleri dişi bu yunuslar çiftleştigi zaman balıgın ağzı şişince başka bir akvaryuma aldım agzında yumurtalar gözüküyodu ve 1-1,5 hafta bekledik ama balık yumurtaları bırakmadı ve agzındakı şişlik gitti agzını iyicce açmaya başladı kusturmayı denedim balık cıkmadı bunu nasıl yapmalıyım birbilgi verirseniz çok mutlu olurum

 171. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda hasber tarafından yapılan yorum:

  sizin dediğiniz bu olay aldığınız akvaryum hacmi / bakım özeni vs gibi olaylarla görünen bir şydir ayrıca balığınızın ilk doğumuysa da bu zaten beklenir işin kötü yanı bu batım yavrularızı artık kaybettiniz o yavruları annesi yutmuş artık anneyi yemlemye başlayın ve buyuk akvryumunuza alın ama merak etmeyin bir kere ağrı dolduysa mutlaka kısa süre sonra bu tekrarlanacaktır

 172. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda MURAT BAĞIRGAN tarafından yapılan yorum:

  slm balığın ağzında yumurta olduğunu anladığında yeni çıkan yavruluklar var onlan 1 adet al henüz yumurtayken ona kustur ozaman kendi kendine motorun sayesinde oluşurlar hem yavrular kayboldu demiştin onu kendisi yemiştir çünkü uzun süre yavrular ağzında olduğundan beri aç bekliyor acıkıyor yunusu orda beslemeliydin

 173. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda Sarılarınsülo tarafından yapılan yorum:

  BENİM 1 ERKEK 4 DİŞİ YANUSLAR WAR 3-5 TANEDE SAR PRENSEES 2 TANEDE KUCUK YUNUS WAR (ERKEK-DİŞİ) 3 AYDAN FAZLA OLDU ÜREME OLMADI NE ÖNERİRSİNİZ ??

 174. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda Sarılarınsülo tarafından yapılan yorum:

  AKWARYUMUN BOYU 1 M

 175. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ahmet tarafından yapılan yorum:

  yunuslardan kolay yavru almak için ısı:24-26 erkek balık biraz daha büyük olması lağzım + akvaryum biraz geniş olması lağzım

 176. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda NURTAÇ tarafından yapılan yorum:

  Herkeze Meraba benimde çikletim yumurtalarını ağzına toplamış ve hiçbişey yiyemiyordu bende 1 ayı doldurup doldurmadığını bilmiyordum ama kıyamadım yumurtaları kusturduk yumurtadan kafa kısmı çıkmış ama kuyrukları hala yumurtanın içinde ölmezler dimi:(

 177. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ilkay tarafından yapılan yorum:

  arkadaşlar bende 4 adet yunus var hala dişi erkek fark edemiyorum bazen iki tanesi dönüyor sonra beraber yiyorlar yumurtaları fakat yüzgeçlerinin haricinde altındaki iki delikten biri büyükse dişi diyorlar bende defalarca baktım aynen öyle deliğin biri büyük birbirlerini kovalamıyorlar bazen kararan balık yumurta atıyor sonra beraber yiyorlar lütfen bana yardım edin yoksa 4 adet yunusum dişimi

 178. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda Emre tepe tarafından yapılan yorum:

  benim 2 yunusum var 1 d 1 e nasıl çifleşiyorlar bana anlatırmısınız acil harketlerini falan anlatın akvaryumum 190 lt su alıyor 3 cikletim var 1 vatoz

 179. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda Emre tepe tarafından yapılan yorum:

  benim erkek yunusum karardı neden olabilirr

 180. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ali tarafından yapılan yorum:

  buğün yanlışlıkla balıklara fazla yem atmışım geri aldık yemleri ama suya çok dokunduk motoruda açıp kapadık şimdi de çok fazla hareketli diğiller sürekli yere yakın yerde toplanıyorlar yunuslara bişi olucak diye korkuyorum fazla yem atışım onlara çok zarar verir mi

 181. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda yunus tarafından yapılan yorum:

  merhaba benim 3 sarı prensese 2 yyunusum kaldı sarı prensesin 2 gündür tuhaf hareketleeri var sersem gibi yem de yemiyo acba hastalandımı bi cevap bekliyorum

 182. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda doğan tarafından yapılan yorum:

  ben de yaklaşık 5 ay önceye yakın 3 adet yunus vardı ve bunlardan 2si öldü 1 tane dişi yunus balığım var ve yanında erkek yunus balığı yok bir kaç gün önce yunus balığı yumurta yaptı ama benim merak ettim konu ise bu yunus hangi balıkla eş almış olabilir akvaryumumda sarı prenses portakal ahli imparator papağan var acaba hangisi olabilir

 183. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ahmet av. tarafından yapılan yorum:

  slm arkdşlr bnde 1m30cm lik akvaryum var akvaryum satılık yaklaşık 80 90 arası cikletler var 1500 liraya aldım 1500 liraya satacağım alacak olan olursa polat_ahmet_03_@…..

 184. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda batuhan tarafından yapılan yorum:

  yorumların ve soruların buyukbır bolumunu okudum. bu konuda bılgılerımı paylasmak ısterım.
  yunus besledıgınız tankta sarı prenses,ıceman harıcınde balık beslemeyın. sarı prensesler ıcın kayalıklar yunuslar ıcınde tankın tabanında bosluklar bırakınkı erkek sarı ıle kavga etmeden orayı yuva yapabılsın. sonra 1 erkege 5 yada 6 dısı ıdeal bır kolonı olur. cıklıtler ılk yumurtalarını genellıkle atarlar daha sonra annelık yapmaya baslarlar. yumurta almıs bır dısıyı 5. gun kusturmak yenı yenı canlanmaya baslamıs yavruları kulucka makınasına koymak en ıdealı. eger boyle yapmazsanız anne cok yoruluyor. yaklasık 20 gun yem almadıgı ıcın kondusyonu nu kaybedıyor. yenıden yumurta alması ıkı ayı gecıyor halbukı kusturursanız 30-35 gunde tekrar yumurta alıyor. kusturmaya gelınce herseyden once gecelerı akvaryumun lambasını mutlaka sondurun. boylelıkle balıklarınızın bıyolojık duzenlerı bozulmamıs olur. yaklasık 1 saat hıc ısık almayınca
  balıklar uykuya gecer. hemen kusturulacak kab hazırlanıp
  lamba yakılır ve balık degıl kepce ıle elınızle bıle tutulacak kadar yavas hareket ettıgı ıcın (cunkı uyuyor)
  cok rahat yakalanıp kaba kusturulur. bu yontemle kesınlıkle yumurta atmak gıbı bır rıskınız olmaz. bırde aklıma gelmısken balıklara verecegınız yemlere cok dıkkat edın. ben prensıp olarak uzerınde renk kelımesı gecen yemlerı almıyorum. cunkı balıkların uretkenlıgı ıcın hormon almamaları cok onemlı ancak renklendırıcı yemlerdede hormon ana madde onun ıcın ben kesınlıkle tavsıye etmıyorum. yavruların buyutulmesınde akıntı ve temız su cok onemlı. saglıklı bır cıklıt akvaryumu ıcın her 10 gunde bır yaklasık 5 cm dıp cekım yapılıp. yenı su eklenmelı. bu ıslem akvaryumda ıkı seyı saglar. 1- cıklıtler nıspeten sert suyu severler. yosun tutmus yumusak suya normal su ılave edılır ve sertlık bırazcık artmıs olur. 2- dıpte balıkların atıklarından olusan agır metaller akvaryumdan cıkarılmıs olur.
  Arkadaslar mumkun mertebe ılac kullanmayın sadece tuz kullanmanızı tavsıye edıyorum. fakat mutfak tuzu degıl ırı tanelı tuzlardan.(kaya tuzu) daha soyleyecek cok seyvar ama kafanızı sısırmeyeyım sımdılık yeter. sevgıler

 185. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda serdest tarafından yapılan yorum:

  Arkadaslar selam benım gecenlerde cıklet beslemeye basladım.Bende 3 adet beyaz cıklet 2 adet yunus var…Beyazlardan ıkısı dısı yuzgeclerı sararmaya basladı sonrada bırı yumurta bıraktıgını gordum tabı bunu bı denız kabugunda gordum bende anneyle beraber baska akvaryuma aldım yavruların kuyrukları cıkmıstı ama ıkı gun sonra yavruların olmadıgıını farkettım sadece ann vardı yanlarında nedenı ne olabılır kusturmaya calıstım ama olmadı cok merak edıyorum lutfen yanıtlarmısınız

 186. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda burak tarafından yapılan yorum:

  arkadaşlar ben dün yunus ciklet aldım bir dişi bir erkek ama bunların ciftlemesi için vazo konulurmu

 187. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda uĞuR tarafından yapılan yorum:

  arkadaşlar ben akvaryumuma 2 tane elektrikli yılan balığı 3 tane köpek balığı 8 tane devatoz balığı aldım her ay her çift 20 25 tane yavru yapıyor çok iyi para kazanıyorum bu işten ve akvaryumumun aldığı su miktarı 2 buçuk ton

 188. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda sinan tarafından yapılan yorum:

  benim 1 dişi 1 de erkek sarı prensesim neredeyse 1 yaşındalar dişi nin ağzı dolu geleli 1 ay oldu amam yavru alamadım

 189. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda sinan tarafından yapılan yorum:

  neden olabilir

 190. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda meryem tarafından yapılan yorum:

  DAHA ÖNCE HİÇ BALIK BESLEMEDİM 2 GÜN OLDU ALALIVE AKVARYUMN İÇİNDE 2 SARI PRNSES 1 MAVİ PRENSES VEDE 1 YUNUS VAR CİNSİYETLERİNİ BİLMİYORUM BUGÜN YUNUS BALIĞIMDA BİRŞEY DİKKTİMİ ÇEKTİ ÜZERNDEKİ SİYAH BENEKLER ARADA KAYBOLUYR BUNU 3-4 DEFA YAPTI BUNN SEBEBİ NE OLABLR AÇIKLAYICI Bİ ŞEKLDE YARDMCI OLRSNZ ÇOK MENN KALRM ŞİMDİDN ÇOK ÇOK TESKKRLER…

 191. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda hellsinq tarafından yapılan yorum:

  tmmda peki agaz yapıları ne zmn ortaya cıkar we benim baıklarım 5 cm we ben dahada mavilesmeler goremedim

 192. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda oktimus tarafından yapılan yorum:

  benim hamile zebra balıgım var yumurtladı 2 gün sonra erkek ve dişi balık bütün yumurtaları agızına aldı balıkları kusturmasam ne zaman çıkarır ve zararı olurmu?

 193. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda hulusi tarafından yapılan yorum:

  slm benım 3 dişi bi erkek yunuslarım var erkek çok iri nerden baksan 17cm flan hiç kur yaptıgını gormedım bu dişilerden once ki dişisi vardı ona yapardı o öldu bunlarda tık yokkk neden acaba yardımcı olurmusunuz

 194. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda emre tarafından yapılan yorum:

  slmlar abi bende yunus ve sarı prenses besliyorum daha yeni aldım ama fazla tecrübem yok bana yardımcı olurmusunuz şimdiden tşkkürler

 195. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda yusuf tarafından yapılan yorum:

  slm arkadaşlar.benim sorum şu.ben yeni bir akvaryum kurdum.küçük akvaryumda beslediğim balıkları onun içine attım yalnız hepsi öldüler.yenikten aldım onlarda ölüyoo.ne yapmalıyım bana yardımcı olursanız sevinirim.

 196. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda Esra tarafından yapılan yorum:

  arkadaşım naptın sen yeni aldığın akvaryuma hemen atılır mı. Önce dinlenmiş su, temizse eski suyunu koy. Dekorunu falan ayarla. Balıkları yavaş yavaş huylandırmadan yakala ve yeni akvaryuma koy. Balıkları yakalamak için çok kovalaman ölümüne davetiye çıkarır. Hafif loş ışıkta, akşama doğru balıklar sakin olur veya sabahın ilk ışıklarında değiştirme işini o zaman yapacaktın.

 197. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda Emre tarafından yapılan yorum:

  slm bnm 250 litrelik akvaryumum var..içinde 1 erkek 3 dişi yunus var.. 1 erkek 4 dişi sarı prenses 1 erkek 1 dişi zebra 1 de 15 cm boyunda vatoz var..bu sabah dişi yunusumun birisi ağzına yumurta aldı..yaklaşık 1 ay önce aynı yunusun ağzına yumurta aldığını fark etmemiştim..yem verdiğimde yumurtaları ağzından saldı ve diğer balıklar yumurtalarını yedi..bu sefer de aynı şeyin tekrarlanmasından korkuyorum..az önce bu konuda uzman birisiyle konuştum..yumurtaları ağzından atmış olması tecrübesiz olduğundan kaynaklanıyormuş..diğer 50 literlik yavru akvaryuma alayım mı diye sordum ..8-10 gün balığı rahatsız etme dedi..sonra ağzındaki yavrular olgunlaşmaya başlayınca..10. günden sonra 50 literlik akvaryuma al orada 1-2 hafta yavruları salmasını bekle böylece yavrular daha iyi gelişir ve daha fazla yavru alırsın dedi..bu doğrumu? lütfen bir cevap yazın..

 198. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda Aslı Nur Aslı tarafından yapılan yorum:

  Eğer ağzına yumurta aldıysa arkadaşının da dediği gibi diğer akvaryuma aktarırke ine sorun yaşayabilirsin. 10-15 gün beklet ve karanlıkta balık sakinken al. Böylece fazla kovalama yaşatmazsın.

 199. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda Emre tarafından yapılan yorum:

  Değerli yorumun için teşekkür ederim..balığım zaten büyük ..geçen sefer ağzında yumurta varken akvaryuma yem attığımda yumurtaları salıp yem yedi..ama bu sefer tecrübe kazanmış galiba yem attığımda yemedi sadece akvaryumun bir köşesinde fazla hareket etmeden duruyor..inşallah bu sefer yavru alacağım..yaklaşık 10 gün sonra 50 litrelik akvaryuma karanlıkta almayı düşünüyorum..daha sonra akvaryumun ısısını 26-28 derecede ayarlıyıp hava motorunu da açtıktan sonra balığı rahat bırakıp yavruları 1-2 hafta içinde salmasını mı bekliyeyim? yoksa kusturayım mı? kusturacaksam kaçıncı gün kusturayım..

 200. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda Aslı Nur Aslı tarafından yapılan yorum:

  20.günden sonra kustur. 24-25.günlerde kendisi ağzından çıkarmaya başlar ama yavru sayısı az olur. Kendin , biliyorsan kusturmayı kustur bence.

 201. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda Emre tarafından yapılan yorum:

  tm çok saol bugün kuluçka makinesi aldım onun içine 2-3 gün sonra kustursam nasıl olur?

 202. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda mehmet tarafından yapılan yorum:

  iyi akşamlar siteniz cok güzel ama aklıma bi soru takıldı akvaryum 80 *40*50 tipinde bi akvaryum da 1 dişi birde erkek yunus var 16 17 cm boylarında bunlar yavru verirmi yoksa yanına bi dişi dahamı atmalıyım ? özür dilerim bu soruyu sormuslar ama pek cevap yazmamıslar yazarsanız sevinirim

 203. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda temel tarafından yapılan yorum:

  ideal olan oran 4-5 tane dişiye 1 erkek dişi yumurtaları agzına aldıgında erkege oyalanacak başka dişiler lazım

 204. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda mehmet tarafından yapılan yorum:

  VALLA cok saol ama gec oldu ne yazıkkii erkek öldü halada anlayamadım akvaryum bakımı cok temiz olmustu sağlık olsun bende dişiyi verdim 1 erkek 4 dişi sarı prenses aldım

 205. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda yardım edermisiniz tarafından yapılan yorum:

  bn yunus besliyorum ancak yuzgeçlerine baktıgımda tam anlayamıyorum anu kesin nasıl anlayabiliriz şimdiden tekkürler

 206. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ahmet tarafından yapılan yorum:

  merhaba arkadaşlar 160*35*35 ebatlarında bir akvaryum aldım. Suyu 4 gün ısıtıtıcı takılı olarak güçlü bir motorla çevirerek dezenfekte ilacınıda katarak çevirdim istediğim berraklığa ulaştı
  25 adet yunus balığı aldım boyları 2-4 cm arasında değişiyor
  balık bakımına ilk defa başlıyorum fazla bilgim yok açıkçası.sizlerden istediğim nasıl bir yol izlemeliyim
  bu balıkları üretmek için aldım fakat uzun bi süre bekleyeceğimi biliyorum
  bu süre nekadar olur yavruları öldürmeden nasıl bakabilirim
  aralarında sadece önceden kalan bir adet japon balığı var bu japon balığını akvaryumdan çıkarmalımıyım
  şimdiden ilginiz için teşekkürler

 207. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda murat S tarafından yapılan yorum:

  Merhabalar benim 2 veya 3 santimlik yunus cikletim var ama iki side bana dişiymiş gibi geliyor biri bazan diyer balığa titremeler yapıyor.Alt yüzgeçleride yumvarlak biçimde ikisininde de alt yüzgecinde sivrilme görülmüyor cinsiyetlerini anlamam için daha erken midir.

 208. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda murat S tarafından yapılan yorum:

  arkadaşlar yukarda yazdığım gibi yunuslarım bana dişiymiş gibi geliyor ancak biri diyerine bazen kuryapar gibi titriyor alt ve sırt yuzgeçleri yuvarlak biçimde ama henüz 2veya 3 santim cinsiyetlerini anlamam için daha erkenmidir. Lütfen bana cvb verirmisiniz.birde yunusların yaşları kaç aylık olduktan sonra 1 yaşını dolduruyor 12 ay sonramı yoksa 9 ay falan mı….

  albatros142@hot

 209. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda muhammed tarafından yapılan yorum:

  yunuslar 17 ıle 20 aydan sonra yavru verır

 210. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda zeynel abidin demir tarafından yapılan yorum:

  öncelikle sitenizi çok beyendim.ben 3 ay kadar önce bir arkadaştan koloni diye 5 dişi 1 e yunus aldım.sonra 1tanesi daha erkek cıktı.4d 2e oldu.2 dişinin tupu acılıp yumurta yapıyor fakat agzına almadan erkek yıyıyor.yıyen erkegı ayırıp dıyer erkegı koydum oda yıyıyor.akvaryumun ortasına fıle koyup dısıyle erkegı ayırdım.yıne yedı.bır turlu yavru alamıyorum.akvaryum 125*50*50 yardımcı olurmusunuz

 211. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda Full Complate tarafından yapılan yorum:

  .Dişi tüpçük çıkardığı zaman artık yumurtlamaya hazır hale gelmiş demektir.Erkek yunusun yumuşak tavırları bu dönemde agrasifleşir.Dişinin karşısında titremeler ve ilginç hareketler sergileyerek çiftleşmek istediğini belirtir.Kumun üstünde dairesel hareketler yaparak çiftleşmeyi gerçekleştirirler.Dişi titreyerek yumurtalarını döker ve hemen sonrasında arkasını dönerek yumutaları ağzına alır.Bu sırada yumurtaları ağzına alırken erkek yunus yumurtaları döller.Eğer dişi yumurtayı arkasına döndüğünde alamazsa yada ağzından kaçırırsa erkek yunus kaçan yumurtaları yiyebilir.Erkeğin yumurtaları döllemesi gerekir. Bu yüzden akvaryumdan almanızı tavsiye etmem. Dişi tecrübesiz olabilir. Ama bir kaç denemeden sonra ağzına almayı başarır.

 212. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda erol çolak tarafından yapılan yorum:

  arkadaşlar yunuslarım her gün bi r tanesi ölüyor farklı akvaryumlarda bile ölüm var hiç bir mantar parazit yok faka t ölenler ağzı açık bir şekilde ölüyor hiç bir yara vurmada yok neden olabilir yardımcı olursanız sevinirimm tşklr

 213. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda hasan tarafından yapılan yorum:

  herkese iyi akşamlar bende 9 adet yunus var 2e 7d şeklinde ama benim bi sorunum var dişi yunus tup çıkartıyor bu normal ama acayip olan tup kendiliginden kayboluyor yani kaybolduktan sonra ne yumurta ne yavru hiç bişi yok acaba erkıektemi sorun var.ve bu durum diger dişilerdede oluyor.yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

 214. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda HAMD’ KABASAKAL tarafından yapılan yorum:

  arkada;lar ben yavru yunus yet’;t’r’yorum yavru yunus yet’;rmedebana yardimci olab’l’rm’s’n’z 50 tane kafali yavru yunusum var 1/20 metre akvaryumda bakiyorum neg’b’ hastaliklardan korumam gerek’yor ve nasil ‘la. kullanmam gerek’yor

 215. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda mehmet tarafından yapılan yorum:

  balıklarda bir sorun vardır

 216. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda gürkan tarafından yapılan yorum:

  Yeni Bir Akvaryum Kuruyorum 2 cm lik yunus balıkları besliceğim akvaryumum 70 uzunluk 38 eni 88 uzunluğunda olacak 15 tane yunus alacağım.2 günde bir dib çekimi yapmam büyümelerine yardım edermi ve ne kadar zamanda yavru alma kıvamına gelirler.

 217. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda mükremin tarafından yapılan yorum:

  meraba benim yunus balıklarımm varr 8 aylıkk ben bunlardann yavru alabilirmiyim almam için ne yapmam gerek

 218. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ali tarafından yapılan yorum:

  mer.akvaryumumda 12ad yunus var 3erkek 9dişi dişilerden biri ağzında yumurtta var acemi oldum için balıkçılara sordum ne yapabilirim ve bana dedilerki balığı tek olarak akvaryumu böl dediler bu işlem doğrumu lütfen bana yardımcı olurmusunuz ne yapmam gerekiyor

 219. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda soneralemin tarafından yapılan yorum:

  benim2dişi1erkekyunusumvardişinin biri3olduazınahavyaralıyor 4veya 5günsonra atıyoracaba açlığa mıdayanamıyor diyerdişide bugünhavyaraldı acaba oda atarmı?

 220. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda hamit tarafından yapılan yorum:

  benim 23 yunusum var 17si erkek 6sı dişi 1.5 yaşındalar daha yavrulamıyorlar niye lütfen bana yardımcıolun

 221. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda Sinan tarafından yapılan yorum:

  17 si erkek se alamassın dişilerin yaşaması bile şans diye düşünüyorum…

  1 erkek yunusa ortalama 4 tane dişi düşer sende ise tam tersi birde akvaryumun 300 lt yuksek olmalı kumu cok olmalı yunus beslemek kolaydır fakat Yavru almak bıraz zordur

 222. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda gökhan tarafından yapılan yorum:

  meraba ben bi yavru yunus almıştım büyüttüm şimdi yaklaşık bir yaşında(dişi)..dün bitane de erkek aldım ..akşam çiftleşiyorlardı..şimdi ise dişinin ağzı dolmuş ve sarı sarı yumurtalar gözüküyo ağzında..ama ilk defa böle bişey olacak bundan sonra ne yapmalıyım bilmiyorum .yardımcı olabilecek arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim..akvaryumda 8 tane daha yavru yunus var başka tür balık yok.. yaklaşık 75 lt lik bi akvaryum..

 223. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda çağlar tarafından yapılan yorum:

  merhaba arkadaşlar bişey sorcam ben bugun sarı prensesimi kusturdum bir haftalıkken ve akvuryumcu onu bi kutu verip onun içine koymam gerektiğini söyledi çünki gözü falan belli olmustu fakat su an hareket etmiyorlar acaba öldülermi çok merak ediyorum yardımcı olursanız sevinirim..

 224. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda buse tarafından yapılan yorum:

  çok uzun 223 e kadar olumu

 225. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda koray tarafından yapılan yorum:

  her sefer yaptım gibi yine suyunu değiştim 25 yavru ciklit vardı.suyu değiştikten sonra hergün 2.. 3.. ölüyoo.solungac cevresi kızarıyo.11tane kaldı napmalıyım ..acill cevap

 226. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda sevki tarafından yapılan yorum:

  mehmet ali bey ben sitenizi çok beğendim ilk önce bu siteyi kurduğunuziçin çok teşekkür ederim. ben size şunu sorak istiyorum benin 1 erkek 1 dişi yunus balığım akvaryumum 1 m lik yunuslar diğer balıklara rahat vermiyorlr neden olabilir acaba yardımcı olursanız memnun olurum

 227. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda yusuf tarafından yapılan yorum:

  oncelıkle mrb 4 yunusum var frontoza ve snow prenses koysam anlasabılırler mı

 228. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda Mücahit tarafından yapılan yorum:

  ya bnm yunus bu gün ağzına yumurta aldı bn onu 10 gün sonra kulçka makinasına boşaltssam ne olur ??

 229. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda berkay tarafından yapılan yorum:

  slm arkadaslar bende iki tane cilchide var biri erkek biri disi o kesin bellide disi olani yemde yemiyo ole melul melul duruyo bi siskinlikde yok agzinda cozemedim bir turlu hastami yoksa yumurtluycakmi bana bi yardimci olursaniz
  ole hep durgun nedense yaklasik 6 cm buyuklugunde yardimci olursaniz sevinirim tskler

 230. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ibrahim tarafından yapılan yorum:

  slm a4rkadaşlar ben yıllardır yunus beslerim en zevk aldıgım balık türü yunustur ama bu son zamanlarda balıklarımda bi kuma sürtünme oldu ne yaptıysam önüne gecemedim bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum şimdidwen tşkler

 231. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda gonca tarafından yapılan yorum:

  slm bnm cıklet balıklarım var agzında yawru oldunu anladım balıgı kusturdum fakat bunlar yumurta acılmıoo yawru cıkmıoo bn lepıstes baktıgım ıcın bunlar farklı geldı sımdı bu yumurtaları bn erkenmı cıkarmısım ne yapmam gerek yardımcı olursanz tsk ederım

 232. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda M. Ali tarafından yapılan yorum:

  min 15 gün geçmeli… 25 günde zaten kendi de çıkarır..büyük ihtimalle erken çıkardınız..

 233. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ömer tarafından yapılan yorum:

  meraba ben acemiyimde yunus balığım var acaba bişey soracam erken kustumak dedinizde erken kusturma yavrulamadan bir kaç gün öncemi yoksa istediğimiz zamandamı yapılmalı

 234. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda mehmet tarafından yapılan yorum:

  benim sorum
  3 aylık sarı prensesim çiftleşti ve ağzı şuan dolu ilk önce çok şaşırdım acaba yanlış mı görüyorum diye ama çiftleşmeye devam edince doğru olduguna kanaat getirdim.sorum şu ki 3 aylık sarı prensesin yumurtlaması normal mi sizce.şimdi den cvp için teşekkürler

 235. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda M. Ali tarafından yapılan yorum:

  233.ömer erken kusturma 18. günden sonra olabilir. 24-25. gününde kendi yavruları çıkartmaya başlar.

  234.mehmet gerçekten erken olmuş. Acaba sp nin 3 aylık olduğuna emin misin?

 236. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda nazım tarafından yapılan yorum:

  s.a abi.benım cıkletın agzının dolu oldugunu yenı farkettım bende kusturdum.yumurtanın ıcınden yarı tarafları cıktı ama bı kısmı yumurtanın ıcındeler.yavrulugun ıcıne aldım hepsını.erken kusturdum sanırım.yasar mı bunlar ne yapmam gerekıyor.sımdıden allah razı olsun.

 237. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda kenan tarafından yapılan yorum:

  nazım, bence beklemelisin. Çünkü yapacak başka bir şey yok.

 238. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda vahap tarafından yapılan yorum:

  s.a
  bende yeni başladım akvaryuma evin köşesine köşeli 1 mt ye 1 metre ön tarafı 1.60 cm lik büyük bi akvaryum aldım içinede 30 yunus 20 sarı perenses 10 mavi prenses 10 katanka 10 dibus aldım hepsi ufak yavru balıklar herşey yolunda çok güzel görünüyor ama her akşam işten eve geldiğimde 1 balığımın öldüğünü görüyorum ölen balıklarında ağzı sonuna kadar açık şekilde ölmüşler buna bi çare bulmak istiyorum akvaryumda mango kökü var bi kaçda cansız bitki sorun ne olabilir acaba hava moturu ve temizleme fitresi 24 saat çalışıyor sorun ne acaba yardımcı olursanız sevinirim

 239. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ahmet tarafından yapılan yorum:

  ben bir yunustan yumurta aldım kulaçkaya koyduk yumurtalardan bazıları siyah bazılarıda beyaz cıktı acaba hangileri tutar yumurtalar 3 gundundur kulackada

 240. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda mehmet tarafından yapılan yorum:

  herkese selam
  ciklet konusunda acemiyim. benim iki dişi yunusum ağzına yumurta aldı. İkisini birlikte küçük bi akvaryuma aldım diğer balıklar rahatsız etmesin diye. Acaba ikisinin yan yana olmasında bi sakınca varmı ? bide bir hafta oldu yumurtaları ağızlarına alalı sabırsızlanıyorum ne kadar daha beklemem lazım ?

 241. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda sedat tarafından yapılan yorum:

  ben uzun bi süredir mavi yunus cikleti besliyorum ama akvaryumun içinde hep korkuyolar önünden geçtiğimde bile hemen kaçıyolar ve çok fazla yüzmüyolar.sebebi ne olabilir?? cvp bekliyorum

 242. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda akın tarafından yapılan yorum:

  ben 8d2e kafalı yunusa gecdim akvaryumumun yunusların yawrulaması için kücük oldugnu söylüyorlar akvaryumun ebatlarını yazcam ve bilen birisi cvb bnı versin lütfen..105cm65uzunluk50genişlik 200lt civarında su alıyor bilen birisi yazsın

 243. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda Fehim tarafından yapılan yorum:

  Yunus ve sarı prenses bakıyorum gecen gün sularını degiştirdim balıklarımı temiz suya koydum sabah baktıgımda 3 balıgım can cekısıyordu yan yan yuzmeler oldu diger akvar-yuma aldım hemen ama 2 tanesi oldu tek 1 tanesi kaldı diger akvaryumda normal yüzüyor ama diger akvaryuma koyunca balık yan yan kalıyor diplerde yan yatıyor sorunları nedir sizce cok acil bilgi almam lazımm

 244. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda oktay tarafından yapılan yorum:

  benim beyaz prenseslerim yunuslara saldırıyorlar balıklar kur yapamıyor beyazları satsamı ? bizim ordaki balıkçı yunuslar rahat ortamda yavru veriyormuş doğrumu ?

 245. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda berk tarafından yapılan yorum:

  ben çankırıdayım da bana balık temin edebilir misiniz cikletlerden burdakiler hiç sağlıklı değilde

 246. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda CLKS tarafından yapılan yorum:

  akvaryumun bence yeterlı ben 1m 45cm 60 cm ve cok guzel yavru alıyorum yunuslarında 1erkege 3 dısı olarak ayarlakı dısı yumurta aldıgın da yumurtalarını
  erkek kovalayıp yedirtmesin…

 247. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda özgür tarafından yapılan yorum:

  merhaba. 4d 1e yunus balığım var 4 dişidende yavru alıyorum . sımdı bı anne yunusum agzında yumurta var ben bunu ana tankdan almak ıstemıyorum bu sekılde yapsam yavru alabılırmıyız sızce yoksa ayırsam mı ? ayırınca genelde kusuyorlar… tsk

 248. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda taner budak tarafından yapılan yorum:

  selamın aleyküm ben taner benim 1 metrelik akvaryumum var 2 aylık 14 tane balığım benim merak ettiğim benim balıklardan biri sarı prenses gerisi yunus acaba sarı prensesle yunus balığı yumurtalarmı birde bazıları mavi oluyo bazıları gri gibi oluyo hangisi erkek hangisi dişi yunusla sarı prenses yumurtalarmı

 249. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda Bedirhan tarafından yapılan yorum:

  Hayırlı Günler Benim 500-600 Lt Akvaryumum var 1500cm uzunluğunda 75Cm Yüksekliğinde 16 Yunusum Var 3 Erkek Diğeleri Dişidir Boyları 16-25 Cm Arasındadır fakat Hiç Yavru Alamıyorum Bunun Sebebi Nedir Nasıl Yavrulata Bilirim Saygı Ve Sevgilerimle

 250. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda hüseyin tarafından yapılan yorum:

  arkadaşlar benim akvaryumda 9 yunus var 3 erkek 6 dişi 3 tanede sarı prenses var akvaryumu 2 ye bölsem yavru alabilirmiyim 1 erkek 6 dişi bıraksam olur mu ama akvaryumu ikiye bölmem lazım çünki başka akvaryum yok

 251. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda ibrahim tarafından yapılan yorum:

  1 erkek 5 dişi olursa yavru ala bilin

 252. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda Hakan Bektaş tarafından yapılan yorum:

  dişi yunusum yumurtaları agzına aldıktan 4 gün sonra ayrı bi tanka aldım. alırken baya strese girdi koydugum tanka 20 civarı yumurtasını bıraktı sonra tek tek hepsini geri topladı ama yedi mi bilmiyorum böyle bişey olabilir mi bıraktıgı yumurtaları tekrar geri toplama ihtimali var mıdır agzına bakıyorum bir şeyler var ama tam net olarak göremiyorum ayrıca yem de yiyebiliyor ama agzında halen bişeylerin oldugunu görebiliyorum bilgilendirirseniz çok sevinirim.

 253. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda sarı prenses tarafından yapılan yorum:

  slm arkadaşlar 65 lik akvaryumda kaç adet yavru prenses ve yunus beslenir normalde bnm 90 civarı (3-4-5)cm yavrularım var bilgi verirseniz sevinirim..

 254. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda esra tarafından yapılan yorum:

  merhaba

  benim nerdeyse hertürden ciklet balığım var ama hep aynı balık hamile kalıyor sarı siyah renkte alacalı bi balık kalıyor yaklaşık 20 tane yavrularım var ve yine hamile 🙂 yunus balığı alsam diğerlerine zarar verirmi onu merak ediyorum..teşekkürler…

 255. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda yusuf tarafından yapılan yorum:

  benim akvaryumumda 5 prenses 4yunus var bunlar yavru aldıktan 3 gün sonra yumurtayı geri bırakıyor aceba neden

 256. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda Rıfat tarafından yapılan yorum:

  arkadaşlar bende yaklaşık 75 litre bir akvaryum var ben boyut küçük olduğunu bildiğim halde yunus ciklt beslemek istiyorum ama ben 1 erkege kaç dişi yapim veya kaç erkek kaç dişi yapm ?

 257. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda yiğit tarafından yapılan yorum:

  benım hamıle yunusum vardı onu 7.gunde ayırırken yavruluğa yumurtayı bıraktı bıraktıktan sonra ağzına aldı ama yavruları yemıs neden acaba?

 258. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda emre tarafından yapılan yorum:

  Merhaba ben sarı prenses besliyorum 2 balıgımın agzıda dolu yumurtalardan yavrular cıkmak üzere 2 balıgıda başka akvaryuma alsam 2 side kendi dogal yavrularını cıkardınmı bir birlerinin yavrularına zarar verebilirmi acaba.

 259. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda fatihcavdar tarafından yapılan yorum:

  slm kolay gelsin arkadaşım sana şimdiden teşekkür ederim ya kafalı yunus balığımı kusturuyorum kuluçka kabına kuyuyorum yumurtaların hepsi dönüşüyor ama bir müddet sonra dönüşen yumurtalar kayboluyor 50 tane yumurta varken şimdi 3 tane kaldı buda beni cok üzüyor ne yapmalıyım bu konuda bana mailden dönerseniz sevinirim teşekkürler kolay gelsin..

 260. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda emre tarafından yapılan yorum:

  arkadaşlar ben akvaryumumu yaklaşık 1.2 ay önce kurdum. 4 dişi , 1 erkek yunuslarım var. bu balıklar ışıktan çok korkuyor strese firiyor ve hala yavru alamadılar kısır olabilme ihtimalinden korkuyorum bi yardımcı olurmusunuz 🙂

 261. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda yasar tarafından yapılan yorum:

  Abi 10 tane m.yunusum var 1 tane baba 2 tanede anac disim var digerleride farkli ebatlarda 4 aydir yavru alamiyorum daha once s.prenses vardi 40 tane yavru acaba onlami alakali akvaryum 1metre bana yavru icin ne onerebilirsiniz acil cevap

 262. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda Ümit tarafından yapılan yorum:

  Arkadaş lar ben yunus baligi alaçam satan varmi

 263. Yunus Ciklitler , Üremeleri Konusunda adem tarafından yapılan yorum:

  Benim bi sorum olacak benim yunus lardan ilk yavrulari aldim şukur ..bundan sonraki ureme ne zaman olur