Ram Balığı , Apistogramma Ramirezi , Papiliochromis Ramirezi

Gönderen: M.Ali in Balıklar Yorum ekle
Facede paylaş-DMCA.com - Ram Balığı , Apistogramma Ramirezi , Papiliochromis Ramirezi Hakkında Bilgi | Akvaryum balıkları, beslenme, cinsiyet ayrımı, üreme ve bakım...


Ufak yapılı olan bu balığın hoş bir rengi vardır , cichlit ailesinden olan bu farklı mizaçlı balığı yansıyan ışık altında çok çekici bulursunuz. Vücut renkleri sarı alacalıdır.Diğer yumurta saklayan balıkların aksine ram balıkları yumurtalarını çakıllar içine kazılan keseciklerde saklar diğerleri gibi kayaların üzerine bırakmaz ,bu balıklar akvaryum içerisindeki su değişikliklerine çok duyarlıdırlar, diğer uysal türlerle rahat bir şekilde bakılabilirler, dikkat edilmesi gereken Ramirezi bakteri ve parazitlere karşı hassas bir balıktır.
Yumuşak sularda 24 derece sıcaklık ister,güney amerika kökenli olan ramirezi küçük cüsseli bir balıktır max. 7 cm kadar olur,canlı yem ve diğer kaliteli yemlerle beslenebilir. Erkekleri daha uzundur ve 2.ve 3. sırt yüzgeçleri sayesinde kolayca ayrılırlar üremeleri gayet kolaydır yaklaşık 150 kadar yumurta bırakırlar,yavruların büyütülmesi ise zahmet vericidir.

Tüm köpek maması fırsatları için tıklayın !

akvaryumcenneti.com sitemizden daha iyi yararlanabilmek için sağ menüdeki akvaryum arama motorunu kullanabilirsiniz.

Yorumlar Kapalıdır..