Mavi Prenses Resimleri

Latince Adı Pseudotropheus socolofi olan ve Türkiye’de Mavi Prenses olarak bilinen bu balığın Anavatanı Malawi Gölü’nün kayalık kesimleridir.
Beslenme biçimi : Otçul
Davranış Biçimi: Orta Derecede Agresif.
Yüzme Seviyesi : Orta – Dip
Sıcaklık : 25°-26°C
pH : 7.7- 8.5
Minimum Akvaryum Hacmi: 150 lt
Su Sertliği : Sert

Mavi Prenses Nasıl Beslenmeli, Bakımı Nasıl Olmalı?

Mavi Prenses piyasada pek bulunmayan bir balıktır. Özellikle Sarı Prenses’e alışmış kişilere oldukça ilginç gelmektedir. Aynı alt grupta olmasına rağmen (Mbuna), aynı cins değildir. Mavi Prensesler tamamen otçuldur ve Sarı Prenseslere göre daha agresiflerdir.

maviprenses-0

Mavi Prenses Habitatı ve Anavatanı: Malawi Gölü’nün kayalık kesimleri.

Otçul olarak beslenirler.

Orta derecede agresif balıklardır.

Mavi Prenses Kendi Türlerine Davranışı: Orta derecede agresiftir.

Mavi Prenses Yüzme Seviyesi: Dip-orta seviye

Mavi Prenses Cinsiyet Ayrımı: Erkeklerdeki anal yüzgeçte, yumurta noktası daha fazladır. Ayrıca ventral yüzgeçleri dişilere göre daha uzundur.

Mavi Prenses Üreme: Dişiler ağızda kuluçka yaparlar. Erkek dişi oranının 1/5 olması önerilir.
Mavi Prenses Genel Yorum: Piyasada pek bulunmayan bir balıktır. Özellikle Sarı Prenses’e alışmış kişilere oldukça ilginç gelmektedir. Aynı alt grupta olmasına rağmen (Mbuna), aynı cins değildir. Mavi Prensesler tamamen otçuldur ve Sarı Prenseslere göre daha agresiflerdir.

Mavi Prenses Beslenmesi; Bitkisel beslenme önerilir. Piyasada güzel bitkisel yemler mevcuttur. Örn;Tetra Phyll(Pul Yem), Sera Granugreen(granül yem) …
Bitkisel yemler yerine, sürekli proteinle beslenen balıkların renklerinde kararmalar olur. Bu yüzden balıklarınızı bitkisel yemlerle besleyin.

Erkekler daha mavi renklidir.Dişilere oranla, anal yüzgeçler daha uzundur.Erkeklerde anal yüzgeçte yumurta benekleri fazladır. Dişi yumurtayı ağzına aldıktan sonra erkek mavinin arkasındaki benekleri de yumurta sanarak ağzına almak isteyecektir. Bu sırada erkek prensesin dişi ağzındaki yumurtaları döllemesi kolaylaşır. Dişiler mümkün olduğunca fazla tutulmalıdır.Erkekler eşleşme dönemlerinde dişilere zarar verebilirler.Cinsel olgunlaşma dönemi 8 haftadır.Bir erkek için, 5 dişi önerilir.İyi bir beslenmeyle çiftleşme ve üremeye teşvik edilebilir.Yumurtalar Ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır.25-30 günlük kuluçka dönemi vardır.Yavrular, ilk günlerde küçük hacimli yavru yemlerle beslenmelidir.Erkekler üreme döneminde dişilere karşı agresif olacağından, dişilerin saklanması gereken kayaların oluşturulması gerekir.

Piyasada pek bulunmayan bir balıktır. Özellikle Sarı Prenses’e alışmış kişilere oldukça ilginç gelmektedir. Aynı alt grupta olmasına rağmen (Mbuna), aynı cins değildir. Mavi Prensesler tamamen otçuldur ve Sarı Prenseslere göre daha agresiflerdir.

Pseudotropheus socolofi (Mavi Prenses)

Mavi Prenses Piyasada pek bulunmayan bir balıktır. Mavi Prensesler özellikle Sarı Prenses‘e alışmış kişilere oldukça ilginç gelmektedir. Aynı alt grupta olmasına Devamını Oku

Mavi Prenses Bakımı

Diğer birçok cichlid türü gibi Mavi Prenses de mükemmel yapısı ile ilgi çeker. Bu yazımızda sizlere mavi prenses balığı hakkında genel bilgileri vereceğiz. En az 200 lt. tank önerilir.Kayalarla akvaryumda mağaralar oluşturulmalı, mümkünse akvaryum içinde kayalardan saklanacağı az iki bölge düzenlenmelidir. 

Mavi Prenses bakımı için genel özelliklerini bilmek gerekir. İşte mavi prensesler genel özellikleri ve bakımı…

Mavi Prenses, Akvaryum Balıkları

Mavi Prenses, Akvaryum Balıkları

Mavi Prenses, Latince Adı: Pseudotropheus socolofi
Mavi Prenses, En Az Akvaryum Hacmi: 150 lt
Mavi Prenses, su Sıcaklık: 25 ila 26 °C
Mavi Prenses, su pH: 7.7- 8.5
Mavi Prenses, En Fazla Büyüdüğü Boy: 15 cm (santim)
Mavi Prenses, Su Sertliği: Sert
Mavi Prenses, Habitatı ve Anavatanı: Malawi Gölü’nün kayalık kısımları
Mavi Prenses, Beslenme Biçimi: Otçul
Mavi Prenses, Davranış Biçimi: Orta derecede agresif
Mavi Prenses, Kendi Türlerine Davranışı: Orta derecede agresif davranır
Mavi Prenses, Yüzme Seviyesi: Orta ve Dip seviye

Mavi prensesler sarıprenseslere göre daha hızlı büyüyen balıklardır fakat o kadar hızlı yavru vermezler, balığınıza göre biraz daha zor yavru alırsınız Devamını Oku

Tüm köpek maması fırsatları için tıklayın !

Cinsiyet Ayrımı

  • No items

Canlı Doğuranlar

  • No items

Çok Sorulanlar

  • No items