Japon Balıkları & Beslenmesi

Japon balıkları genellikle karbonhidrata ve  çabuk sindirilebilir gıdalara ihtiyaç duyarlar. Bundan dolayı diğer balıklardan daha fazla zamanlarını besin arayarak geçirirler. Buda onların sürekli olarak hareket halinde olmalarına neden olur. Midenin bu yapısı nedeniyle japon balıkları yüksek enerji değerine sahip gıdaları ön plana çıkarıyor.

Fazla protein vücutta yağa dönüşerek balıkta yağlanmaya neden olur. Her ne kadar dışardan bakıldığında balık büyüyor gibi görünsede aslında balık gün geçtikçe yağ deposuna dönüşüyor ve ölüme yaklaşıyordur.  Bu yüzden japon balıklarına düşük proteinli ve yüksek karbonhidratlı yemler vermek gerekiyor.  Devamını Oku

Japon balığı resimleri, Cyprinus Auratus images

Evlerimizde bulunan akvaryumlara en çok misafir olan akvaryum balıklarından biridir japon balıkları. Öyle ki bu balıkları oldukça sık olarak beslemeye çalıştığımız ve bizlere zaman zaman görsel bir şölen yaşattığı doğrudur. Sessiz, sakin ve huzur dolu bir akvaryum, yorucu bir günün tüm yorgunluğunu atmamıza yardımcı olur. Bir balık sahiplenmek isteyenlerin öncelikli olarak almayı düşündükleri japon balıkları, akvaryumda bakım için en ideal balık türlerindendir. 

Tüm köpek maması fırsatları için tıklayın !

Cinsiyet Ayrımı

  • No items

Canlı Doğuranlar

  • No items

Çok Sorulanlar

  • No items