Çekirge

Ortalama Boy: 2.5 – 3.5 cm.
Renk: Siyah, yeşil veya kahverengi
Kalın, köşeli gövdesi ve zıplamasını sağlayan uzun arka bacaklarıyla çekirgeleri çoğu insan kolaylıkta tanır. Deve çekirgeleri bronz ile kahverengi renklerde olup, gövdesinde büyük bir kambur bulunur. Çok uzun arka ayakları, uzun ince antenleri bulunur.
Çekirge
Çekirgeler genellikle dış alanlarda yaşar ve ürerler. İç alanlara yiyecek Devamını Oku

Kangal Köpeği

Devamını Oku

Pelikan & Pelikan Resimleri

Pelikan, ılıman bölgelerin her yanında yaşayan pelikanlar, gaga ucundan kuyruk ucuna uzunluğu 1,80 m’yi, kanat açıklığı 3 m’yi bulan bir kuştur. Pelikan’ın gagası  düz, uzun ve çok büyüktür; ucunda tırnağa benzer bir çengel, altında alt gaganın iki kenarını birbirine birleştiren  esnek ve sarkık bir deri bulunur; gevşek olduğu zaman bu deri torbalanır ve içinde yiyecek birikebilir. Kısa ve kuvvetli bacaklarında dört parmak ve parmaklarının arasında perde vardır. Pelikan büyük ve geniş tatlı suların ve okyanusların kıyılarında sürüler halinde yaşar. Yürüyüşü ağır, konması ve uçuşu kolaydır; gayet iyi yüzer, bazı türleri, esas besinleri olan balıkları yakalamak için havadan suya dalar. Sıcak ve ılıman ülkelerde yaşayan sekiz türü vardır; bunlardan ikisi Amerika’da yaşar. Beyaz Pelikan  (Pelecanus onacrotalus) ile tepeli pelikan (P. crispus) Avrupa’nın güneydoğusunda bulunur. Amerika’daki türlerden  biri Peru kıyılarında önemli miktarda guano meydana getirir.
PelikanPelikan ottan veya kamıştan yaptığı kaba saba bir yuvaya iki veya üç yumurta yumurtlar. Yavrular çok çelimsiz ve çıplak olarak yumurtadan çıkar; uzun süre anaları tarafından yarı sindirilmiş hazır besinlerle beslenir.

Kanguru Resimleri

    Kanguru, Avustralya ve Yeni Gine’ye mahsus, sıçrayıcı, keseli memelilere verilen genel isimdir. Adını Avustralya yerlilerinin dilinden almıştır. Hepsi ot ve diğer bitkilerle beslenirler. Dişilerin karınlarının altında torba şeklinde kesesi vardır. Doğan yavrularına burada ihtimam ve şefkatle bakarlar. Başları küçük, kulakları büyüktür. Devamını Oku

Örümcek Resimleri

Lütfen resimlerin gerçek boyutlarını görmek için üzerine tıklayın. Devamını Oku

Kobra Resimleri

Lütfen resimlerin gerçek boyutlarını görmek için üzerine tıklayın.
Devamını Oku

Arı Resimleri

Lütfen resimlerin gerçek boyutlarını görmek için üzerine tıklayın.Arılar çiçeklerde dolaşarak çiçeklerde tozlaşmaya yardımcı olamakta ve insanlara oldukça faydalı olan bal’ı üretmektedirler.
Devamını Oku

Yarasa Resimleri

Lütfen resimlerin gerçek boyutlarını görmek için üzerine tıklayın.

Devamını Oku

Güvercin Resimleri

    Lütfen resimlerin gerçek boyutlarını görmek için üzerine tıklayın.

GÜvercinler inanlar açısından önemli bir yere sahip hayvanlardır. İnsanlar güvercinleri Zevk, hobi olarak yetiştirmekte ve oldukça büyük bir ilgi göstermektedir. Küçükken elde edilen güvercinler eğitilerek şov amaçlı kullanılmakta, bunu izleyen güvercinperetler de zevk almaktadır. Güvercin tutkusu başkadır.

Devamını Oku

Fare Resimleri

Lütfen resimlerin gerçek boyutlarını görmek için üzerine tıklayın.Farenin (Mus musculus) anayurdu Avrasya’nın güney kesimi ile Akdeniz çevresi ülkeleridir.
Devamını Oku

Tüm köpek maması fırsatları için tıklayın !

Cinsiyet Ayrımı

  • No items

Canlı Doğuranlar

  • No items

Çok Sorulanlar

  • No items