Çekirge

Ortalama Boy: 2.5 – 3.5 cm.
Renk: Siyah, yeşil veya kahverengi
Kalın, köşeli gövdesi ve zıplamasını sağlayan uzun arka bacaklarıyla çekirgeleri çoğu insan kolaylıkta tanır. Deve çekirgeleri bronz ile kahverengi renklerde olup, gövdesinde büyük bir kambur bulunur. Çok uzun arka ayakları, uzun ince antenleri bulunur.
Çekirge
Çekirgeler genellikle dış alanlarda yaşar ve ürerler. İç alanlara yiyecek Devamını Oku

Kangal Köpeği

Devamını Oku

Pelikan & Pelikan Resimleri

Pelikan, ılıman bölgelerin her yanında yaşayan pelikanlar, gaga ucundan kuyruk ucuna uzunluğu 1,80 m’yi, kanat açıklığı 3 m’yi bulan bir kuştur. Pelikan’ın gagası  düz, uzun ve çok büyüktür; ucunda tırnağa benzer bir çengel, altında alt gaganın iki kenarını birbirine birleştiren  esnek ve sarkık bir deri bulunur; gevşek olduğu zaman bu deri torbalanır ve içinde yiyecek birikebilir. Kısa ve kuvvetli bacaklarında dört parmak ve parmaklarının arasında perde vardır. Pelikan büyük ve geniş tatlı suların ve okyanusların kıyılarında sürüler halinde yaşar. Yürüyüşü ağır, konması ve uçuşu kolaydır; gayet iyi yüzer, bazı türleri, esas besinleri olan balıkları yakalamak için havadan suya dalar. Sıcak ve ılıman ülkelerde yaşayan sekiz türü vardır; bunlardan ikisi Amerika’da yaşar. Beyaz Pelikan  (Pelecanus onacrotalus) ile tepeli pelikan (P. crispus) Avrupa’nın güneydoğusunda bulunur. Amerika’daki türlerden  biri Peru kıyılarında önemli miktarda guano meydana getirir.
PelikanPelikan ottan veya kamıştan yaptığı kaba saba bir yuvaya iki veya üç yumurta yumurtlar. Yavrular çok çelimsiz ve çıplak olarak yumurtadan çıkar; uzun süre anaları tarafından yarı sindirilmiş hazır besinlerle beslenir.

Kanguru Resimleri

    Kanguru, Avustralya ve Yeni Gine’ye mahsus, sıçrayıcı, keseli memelilere verilen genel isimdir. Adını Avustralya yerlilerinin dilinden almıştır. Hepsi ot ve diğer bitkilerle beslenirler. Dişilerin karınlarının altında torba şeklinde kesesi vardır. Doğan yavrularına burada ihtimam ve şefkatle bakarlar. Başları küçük, kulakları büyüktür. Devamını Oku

Örümcek

Örümcekler yırtıcı ve aç gözlü hayvanlardır. Birbirlerine saldırmaktan çekinmezler. Avları çok çeşitlidir. Çoğu, böceklerle beslendiklerinden faydalı sayılırlar. Bazı tropikal türler amfibyum, sürüngen, küçük kuş ve memeli gibi omurgalıları avlarlar. Örümceklerin hepsi avlarını yakalamak için tuzak ağları kurmaz. Bir kısmı avlarını kovalayarak veya üzerlerine sıçrayarak yakalar. Suda böcek, kurbağa ve balık avlayanlar da vardır. Yakaladığı avını, kıskaçlarına açılan zehir salgısı ile felce uğratır. Sonra ısırarak avının iç organlarına, eritici enzimler ihtiva eden tükrük salgısını akıtır. Kısa bir zaman zarfında, avın iç organları eriyerek sıvı haline gelir. Örümcek, emici midesini bir pompa gibi kullanarak bu sıvıyı emer. Av, kısa bir sürede içi boş kabuğa döner. Örümcek, bu boş kabuğu ya olduğu yere bırakır veya başka bir yere atar. Böcekler, küçük kuşlar bu avlar arasındadırlar.
Örümceğin Ağ Yapması:Ağ yapacak olan bir örümcek, önce yüksekçe bir yere tırmanarak, ağın ucunu bulunduğu kısma yapıştırarak ipek iplik yardımıyla aşağı süzülür. Gözüne kestirdiği bir dala ulaşarak bağlantı kurar. Sonra o iplik üzerinde gidip gelerek ağı kalınlaştırır. Daha sonra vücudundan çıkmakta olan ipliğin bir ucunu ilk ipliğe tutturarak kendisini boşluğa bırakır. Ağa bağlı halde bir yere varınca, o ucu vardığı yere yapıştırır. Bu yolla birkaç gidiş gelişte ağın kaba iskeleti meydana gelir. Bundan sonra iskeletin merkezi çevresinde dairevi halkalar yaparak ağı tamamlar.
Bazı örümcekler düşmanlarından korunmak için çeşitli hilelere başvururlar. Güneydoğu Asya’da bir örümcek türü yaptığı büyük ve dairevi ağının ortasında durur. Bu duruş örümcek yiyen kuşlar için kolay bir hedef teşkil eder. Örümcek, düşmanlarını yanıltmak için birkaç adet sahte ağ merkezi tesis eder. Yediği avlarının kalıntılarını da ağ merkezlerine takarak manken örümcekler kullanır. Başka bir örümcek çeşidi de diken ve ağaç kabuklarından manken örümcekler yapar. Örümcek ağlarının ipleri ipektir. Bu iplikler, aynı çaptaki çelik telden daha sağlamdır.
Örümcek Türleri:
*Büyü örümceği
*Su örümceği
*Kurt örümceği
*İnleri kapaklı örümcekler
1-Büyü örümceği:Bir zeytin tanesi gibi siyah ve parlak olan bu örümcek, genellikle karanlık yerlerde, tavan aralarında yaşar. 8 gözü vardır. Karın bölgesinde tepeleri birleşik iki üçgene benzeyen (kum saati gibi) bir işaret vardır.
2-Su örümceği
Örümcekler içinde en enteresan olanı budur. Birçok mahareti vardır. Mahareti, karada yaşayıp suda avlanması sebebiyledir. Suyun derinliklerine, ördüğü çok sıkı ve su geçirmeyen keseciğini su yüzeyinden getirdiği hava ile doldurarak, bir tür dalgıç çanı yapar.
3-Kurt örümceği: Eşek arıları düşmanı olduğundan, onlardan uzak olmak için çoğunlukla geceleri dolaşarak böcek avlar.
4-İnleri kapaklı örümcekler: Sıcak ülkelerde yaşarlar. Yaz aylarında tarla, bağ gibi yerlerde çok rastlanır. Toprakaltı inlerde yaşayan birçok örümcek çeşidi mevcuttur. Bunlardan bazılarının toprak içinde kuyu şeklinde kazdıkları inlerinin girişi ipek menteşeyle örülmüş toprak bir kapakla örtülüdür

Örümcek Resimleri

Lütfen resimlerin gerçek boyutlarını görmek için üzerine tıklayın. Devamını Oku

Kobra Resimleri

Lütfen resimlerin gerçek boyutlarını görmek için üzerine tıklayın.
Devamını Oku

Arı Resimleri

Lütfen resimlerin gerçek boyutlarını görmek için üzerine tıklayın.Arılar çiçeklerde dolaşarak çiçeklerde tozlaşmaya yardımcı olamakta ve insanlara oldukça faydalı olan bal’ı üretmektedirler.
Devamını Oku

Yarasa Resimleri

Lütfen resimlerin gerçek boyutlarını görmek için üzerine tıklayın.

Devamını Oku

Hamster

    Hamster alırken daha aktif oldukları akşamüstü ve akşamı tercih ederseniz davranışlarını daha iyi gözlemleyebilirsiniz.
Hamster alırken neler yapılması ve nelere dikkat edilmesi gerektiğine; Devamını Oku

Tüm köpek maması fırsatları için tıklayın !

Cinsiyet Ayrımı

  • No items

Canlı Doğuranlar

  • No items

Çok Sorulanlar

  • No items