Akvaryumda Yosunlaşma ve Yosun Sorunu

Akvaryumun kokmasına neden olan etmenlere yazımızda değinmiştik. Akvaryumda olan yosunlaşma da akvaryumun kokmasına neden olan bir etmendir. Peki akvaryumda yosunlaşma neden olur? Akvaryumdaki yosunlaşma sorunu nasıl çözülür? Akvaryum yosunlaşmaması için tavsiyeler nelerdir?

Öncelikle şunu söylemeliyim ki yosunlaşma akvaryumlarda Devamını Oku

Ciklet baliklari nasil ciftlesir?

Ciklet baliklari nasil ciftlesir?

  • Malawi cikletler genelde 8 aydan itibaren cinsel olgunluğa ulaşır ve çiftleşmeye başlarlar.  Aynı türden 1 erkek 1 dişi malawi 8 ayını doldurduklarında çiftleşeceklerdir.

Japon baligi yumurtlama belirtileri nelerdir?

Japon baligi yumurtlama belirtileri nelerdir?

  • Japon balıkları 1 yaşında üreme çağına ulaşırlar. En verimli yaşları 3. yaşlarıdır. Üremeye hazır bir erkeğin solungaç kapaklarında ve yan yüzgeçlerinde beyaz beneği andıran beyaz noktacıklar oluşur. Devamını Oku

Ciklet Baliklarinin Cinsiyeti Nasil Anlasilir?

Ciklet Baliklarinin Cinsiyeti Nasil Anlasilir?

Ciklet balıkları doğada birçok çeşitleriyle bulunan gözalıcı akvaryum balıklarındandır. Bu yüzden ciklet balıklarının genel olarak bir cinsiyet ayrımından bahsetmek yanlış olacaktır.

Cinsiyet ayrımını öğrenmeyi istediğiniz balık hangisi yorum olarak yazarsanız en kısa sürede yardımcı olmaya çalışırız. Devamını Oku

Akvaryum motoru nasil kurulur

Akvaryum motoru nasil kurulur

Yeni aldığınız akvaryum motorunu akvaryumunuza kurarken şuna dikkat etmelisiniz. Akvaryum motoru tamamen suyun içine girmeli. Burada 2 uzantı var. Birisine takılı olan küçük hortum suyun dışında hava sağlayacak. Diğeri de suyun içine hava üfürecek. 

Hava taşı için aldığınız akvaryum motorunda ise durum farklıdır. Hava taşını a Devamını Oku

Tüm köpek maması fırsatları için tıklayın !

Cinsiyet Ayrımı

  • No items

Canlı Doğuranlar

  • No items

Çok Sorulanlar

  • No items