Tropikal Balıklar

Tropical Balıklar

Tropical Balıklar - Türleri

Balık üremek için istediğiniz zaman daha yüksek bir seviyede özen ve bakım gereklidir. Su kalitesi daha iyi ve balık yetiştiriciliği belirli aşamalarında ayrılması gerekir gerekir.
Amatör bir akvaryumcunun akvaryum ekipmanlarını almadan önce ne tür balık besleyeceğine karar vermesi gerekmektedir.Akvaryumunuz var ve ne tür balık beslemek istediğinize karar vermediyseniz balık türleri sayfamızı ziyaret edebilir,balıklar hakkında bilgi alabilir ve seçiminiz yapabilirsiniz.Ama bundan önce alttaki şıklara göre akvaryumunuzu Devamını Oku

Flower horn

İşte bir flower horn resmi….flower-horn.jpgflower-horn-2.jpg

Süs Balığı Resimleri

Lütfen resimlerin gerçek boyutlarını görmek için üzerine tıklayın. Devamını Oku

Aulonocara stuartgranti (Ngara)(Alev Kuyruk tavuskuşu)

Alev Kuyruk tavuskuşu
Malawi cichletlernden olan  Aulonocara stuartgranti de tatlı su balığıdır.
Alev Kuyruk tavuskuşu’ nun Latince Adı: Aulonocara stuartgranti (Ngara)’ dır.
Coğrafik Kökeni: Ngara ve Mdoka
Yaşam Alanı: Su yüzeyi ile kayalıklar arası
Beslenme Biçimi: Etçil.
Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Orta derecede agresif
Yüzme Seviyesi: Orta derece.
Cinsiyet Ayrımı: Erkekler daha gösterişli,büyük ve renkli olurlar.
Balık hakkında Genel Yorum:Canlı yemler diyetinden eksik edilmemelidir.Doğada menülerinin önemli bir bölümünü omurgasızlar oluşturur.Kafalarının üstündeki sensörler yardımıyla kumun içinde gizli omurgasızları bulup yiyebilir.Akvaryumlarında kayalık alanlar bulunması gerekse de bunlar fazla olmamalı ve geniş yüzme alanları bırakılmalıdır.Kırma yavruların olmaması için kendi varyetesiyle bakılmalı başka Aulonocaralar ile birlikte bakılmamalıdır.
Davranış Biçimi: Balıkların karma tanklardaki davranış biçimidir. Üreme döneminde hemen her canlının daha saldırganlaştığını göz önünde bulundurursak bu balıklarında biraz saldırganlaşması olasıdır.

Aulonocara baenschi (Sarı İmparator)

Malawi ciklet gurubundan tatlı su balıklarıdır.
latince Adı Aulonocara baenschi’ dir.
Balığın Habitatı ve Anavatanı: Malawi gölünün iç kısımlarında
Etçil olarak beslenirler.
Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı oldukça Barışçıldır.
Yüzme Seviyesi: Dip-orta seviye (8-20 m derinlik)
Cinsiyet Ayrımı: Erkek imparatorlar sarı renk olurlar ve türün bütün renklerini çok güzel sergilerler,dişiler ise donuk gri-yeşil-bej tonlarını taşırlar.
Üreme: Dişiler ortalama 25 adet yumurtayı ağızda kuluçka yaparlar
Davranış Biçimi: Balıkların karma tanklardaki davranış biçimidir. Üreme döneminde hemen her canlının daha saldırganlaştığını göz önünde bulundurmak gerekir.
Yüzme Seviyesi: Balığın doğal şartlarda nerede yüzdüğü ile ilgili bilgidir.
En Fazla Büyüdüğü Boy: Balığın geldiği en büyük boydur. Genellikle bu boya gelmesi zorken, bazı bireylerin bu boyu geçtiği de görülebilir.
En Az Akvaryum Hacmi: Balığın karma tankta rahat yaşayabilmesi için gerekli minimum hacimdir. Üretim tankları gibi 2 balığın bulunduğu durumlarda daha küçük tanklar kullanılabilir. Sırasıyla; balığın ortalama boyuna, hareketliliğine ve narinliğine bakılarak değerlendirilmiştir.
Zorluk Seviyesi: 1 en kolay, yeni başlayanlar için uygundan. 5 en zor, sadece uzman akvarisltere uzanan balığın akvaryum şartlarında beslenmesini zorluğu ile ilgili bilgi.
Çok sakin bir balık yavruyken cinsiyetini bilmek çok zor olur. Yem seçmeyen, hızlı büyüyen, barışçıl bir balıktır. Alırken annesini babasını görme imkanınız varsa iyi olur. Yavruyu ona göre alırsınız.

Tüm köpek maması fırsatları için tıklayın !

Cinsiyet Ayrımı

  • No items

Canlı Doğuranlar

  • No items

Çok Sorulanlar

  • No items