Japon balığı çiftleşme anı videosu

Japon balıkları üremesini bilenler kolaylıkla yavru edinebilirler. Japon balıkları genellikle 1 yaşında üreme çağına ulaşırlar. En verimli yaşları 3. yaşlarıdır. Üremeye hazır bir erkeğin solungaç kapaklarında ve yan yüzgeçlerinde beyaz beneği andıran beyaz noktacıklar oluşur. Japon balıkları 10-26 dereceler arası yumurtlayabilirler ancak en uygunu 20 derecedir. 2 derecelik bir sıcaklık artışı üremeyi tetikler. Zamanla veya hemen üreme kovalamacalarının başladığını göreceksiniz. Erkek dişinin karnına vurarak onu kovalar, eğer dişi hazırsa yumurtaları saçar ve yumurtalar ilk değdiği yere yapışır.

Japon balığı yumurtalar dişi japon tarafından takımlar halinde akvaryum içerisine yavaş yavaş atılır, genelde en iyisi ve en fazla verimlisi ilk seferde dişi tarafından atılan yumurtalar olur. Erkek, dişi yumurtlar yumurtlamaz atılan yumurtaları döller. İyi bir dişi yaklaşık olarak 500 ile 2000 arası yumurta verir.Döllenen yumurtalar gibi döllenmeyen yumurtalar da yapışkandır, ancak birkaç saat içinde bunlar beyazlaşır. Mümkünse beyazlaşan yumurtaları akvaryumdan ayırmak gerekir, böylece daha çok yavru canlı olarak kurtarılabilir.

Lepistes Dünyası

Lepistes Dünyası Akvaryumda bakılabilecek en güzel balıklardan bir tanesidir lepistesler. Bununla ilgili lepistes videosunu izleyebilirsiniz.

 

Lepistes Balığı Nasıl Yavrular

Lepistes Balığı Nasıl Yavrular Devamını Oku

Lepistes Balığı, Yavrularken

Lepistes Balığı, Yavrularken Devamını Oku

Lepistes Balığı Yavrularken

Lepistes balığımı ayrı bir yavruluğa aldım ve canlı doğumunu kaydettim.

Lepistes Balığı Yavrularken Devamını Oku

Yunus Cichlid – Video

Doğal ortamında çok değişik bir beslenme adaptastonu gösterirler. Mylochromis lateristriga, Fossorochromis rostratus, Taeniolethrinops praeorbitalis vs.. gibi türler ile aynı şekilde beslendikleri bilinir. Doğal ortamında, kumu kazarak yakaladıkları ufak böcekler veorganizmalar ile beslenirler, tabi ki bu yunus cichletlerin göldeki avlanma biçimidir, bizlerin yunus cichlileri akvaryum ortamında cichlid türleri için üretilmiş özel yemler ile beslememiz mümkündür ve tavsiye edilen de budur. 

Lepistes & Plati & Moli Akvaryumu

Kaplumbağalar Dünyası

[vimeo]https://www.vimeo.com/78814[/vimeo]

Yavru Kaplumbağa

<iframe width=”425″ height=”349″ src=”https://www.youtube.com/embed/hI7kDbC9QMM” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

<iframe width=”425″ height=”349″ src=”https://www.youtube.com/embed/K2sq2ImG5cA” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

Dünyanın En Büyük Duvar Akvaryumu

[vimeo]https://www.vimeo.com/1177344[/vimeo]

Tüm köpek maması fırsatları için tıklayın !

Cinsiyet Ayrımı

  • No items

Canlı Doğuranlar

  • No items

Çok Sorulanlar

  • No items