Uaru, Fakir Discus Akvaryum Şartları

Uaru, Fakir Discus Akvaryum Şartları – Discuslar doğal ortamlarında diğer balık yavruları/larvaları, tatlı su karidesleri, kabuklu su böcekleri sinek, böcek ve larvaları ile beslenirler, menülerinde lif içeren farklı yosun ve alg çeşitleride mevcuttur, ağırlıklı olarak gereksinimleri protein içeren besinlerdir.Yetişkin bir discusun her gün %40 protein alması, yavru/genç bir discusun ise %50-60 protein gereksinimi vardır.

Uaru Discus
Uaru, Fakir Discusu (Uaru Amphiacanthoides)

En Az Uaru Akvaryumu Hacmi: 300 litre (bir çift için)

Yavruyken en az 3-4 adet Uaru birlikte beslenmeleri önerilir. Aksi takdirde utangaçlıklarını yenmek için dither balık gerekebilir.

Uaru Üreme: Yumurta dizicidirler. Tek eşlidirler. Uzun süre yavru bakımı gözlenir.

Uarularla Bakılabilen Balıklar: Birlikte beslenebilecekleri çiklit türleri arasında Güney Amerika cüceleri, blue acara, melekler, kribensis, keyhole, rainbow çiklit, sajica, severum, barışçıl geophaguslar sayılabilir.

Discus Resimleri Uaru
Uaru, Fakir Discusu (Uaru Amphiacanthoides)

Uaru Davranış Biçimi: Orta derecede agresif.

Uaru Kendi Türlerine Davranışı: Orta derecede agresif.

Uaru Cinsiyet Ayrımı: Yetişkin erkek uaruların kafa profilleri dişilere göre daha ovaldir.

Nazik doğaları ve ilginç davranışlarıyla karakter sahibi bu balıkları seyretmek oldukça keyiflidir.

Uaru, Fakir Discusu (Uaru Amphiacanthoides)

Fakir DiscusuUaru Amphiacanthoides:Uaru yerli Amazon dilinde kurbağa anlamına gelir. Bu balık cinsi de kurbağaya benzerliği nedeniyle bu isim konmuş olabilir. Amphiacanthoides Amazon havzasında oldukça sık rastlanan bir türdür.

Yıllar boyunca yerliler için besin kaynağı olmuştur. Otçul beslenmeleri nedeniyle, uaruyla beslenen hiç bir bitki güvende değildir. Sert yapraklı anubias türleri bile uarunun çenelerinden nasibini alır. Kemirmek için kütüğe ihtiyaç duyarlar. Devamını Oku

Tüm köpek maması fırsatları için tıklayın !

Cinsiyet Ayrımı

  • No items

Canlı Doğuranlar

  • No items

Çok Sorulanlar

  • No items