Balık Resimleri

Ciklet Balığı, Balık Resimleri

Beyaz Prenses Snow Prenses Resimleri

Balık Resimleri Akvaryum Balıkları

Akvaryum Balıkları

Nemo & Balık Resimleri

Akvaryum canlıları Balık Resimleri

Lepistes & Balık Resimleri

Akvaryum Balıkları

Akvaryumunuzda bakabileceğiniz yüzlerce çeşit balık türü var. Birbirinden güzel akvaryum balıkları ile akvaryumunuz ve eviniz neşelensin… Devamını Oku

Berk Hasar Akvaryumunu Anlatıyor

Zebra Cichlidölçüleri 90*40*30 akvaryumda 1 çift zebra çiklet besliyorum dekorasyonunu genellikle kayalar olarak dizayn ettim ve zebra çiklete her ne kadarda degersiz kimse almaz densede ben çok seviyorum yumurtlamalarını yumurtalarını korumalarını herşeyiyle çok hoşuma gidiyor saygılarımla…

Karışık Akvaryum Video

[vimeo]https://www.vimeo.com/240356[/vimeo]

Afrikan Cichlid Videosu

[vimeo]https://www.vimeo.com/1358586[/vimeo]

Yunus Cichlid (Cyrtocara Moori)

  Yunus cichlid Haplochromis Moori ailesine ait bir türdür.Bu tür Malawi gölünde yaşayan endemik bir türdür.Yunuslar doğal ortamda 25cm ye akvaryum şartlarında ise 20cm ye ulaşabilen bir türdür.Yunus cichlid Malawi gölünün en pahalı türü olarak ta bilinir. Yunuslar genellikle gölün sığ kısımlarında yaşadıkları için akvaryumlara çok iyi uyum sağlamışlardır.Gölün kıyı kısımlarının taşlık olmasından dolayı akvaryumda kayalık bölgeler oluşturmak bu türü üretebilmek için uygun olacaktır.Yunus’lar sıcaklık olarak 26-28 derecede yaşarlar. Devamını Oku

Papağan Ciklet

[vimeo]https://www.vimeo.com/1131788[/vimeo]

Yaşayan Kaya Ciklet

[vimeo]https://www.vimeo.com/1131729[/vimeo]

Yunus Ciklet Videosu

Nitrit

Akvaryumlarda nitrit sıkça rastlanılan bir sorundur. Özellikle çiklitlerin (cichlet) popüler olmasından sonra daha fazla farkedilmiş olan bir problemdir. Ancak çoğu zaman nedeni doğru tanımlanmayarak dış parazit hastalığı olarak algılanır ve dış parazite uygun tedaviler uygulanır. Gerçekte dış parazitlerin büyük çoğunluğu zaten gözle görülebilir boydadır ve oldukça nadirdirgözükürler. Sık ve özellikle ithal balık eklenmeyen, doğadan canlı veya yem girmemiş bir akvaryumda dış parazit nedeniyle sorun yaşanması oldukça nadir görülen bir durumdur. Balıklarda görülen sürtünme sorununun en sık nedeni sudaki yetersiz biyolojik dönüşümün sonucu olarak yükselen nitrit değerleridir denilebilir.
Nitrit değerlerinin yüksekliği basit bir akvaryum testiyle de ölçülebilir. Bunun için üretilmiş suya daldırılan şeritler bulunmaktadır. Renk reaksiyonu esasına dayanan  bu basit testler bize sudaki nitrit seviyeleri hakkında bilgi verir. İdeal bir akvaryumda nitrit ölçülemeyecek kadar düşük olmalıdır. 
Nitrit sorunu yaşanan bir akvaryumda test yapmadan bile sorunu farketmek olası bir durumdur. Balıklar kuma veya dekorasyon malzemesine çoğu zaman yan yatarak sürtünürler. Bunu genelde titreme benzeri hareketler izler. Yüzgeçler kapanıp açılarak titreştirilir. Bu belirtiler yemleme sonrası iyice artar. Bakteri kültürü eklenmesi sorunu dramatik olarak düzeltir. Ancak yeni kurulan bir akvaryumla karşı karşıya değilsek, kültürün eklenmesi genellikle sadece geçici bir çözüm olacaktır. Asıl sorunu yani suda yüksek nitrit değerleri oluşturan hatayı bulmak esas hedef olmalıdır.
Kalabalık, yeterli su hareketi olmayan, kalitesiz yemlerle bolca yemlenen, düzenli olarak kısmi (%20 gibi) su değişimleri yapılmayan her akvaryum, yüksek nitrit riskiyle karşı karşıyadır. Su sıcaklığındaki ani düşüşler de biyolojik dönüşümü bozarak sorun yaratabilir.Dış filtrelerin yüksek yüzey alanına sahip (biyolojik dönüşüm için gerekli) substrat olmaksızın çalıştırılması da bu sorunun sık karşılaşılan bir nedenidir. Su geçirgenliği olmayan mercan kırığı ve bunun gibi maddelerin filtereye doldurulması kaba mekanik filtrasyondan ileri gidilmesini engeller. Açıkcası oldukça pahalı olan orjinal substrat kullanılamayacaksa süngerin tercih edilmesi diğer tüm malzemeden üstün sonuç verecektir.
Yüksek nitrit değerlerinin bir diğer nedeni de taban kumunda biriken artıklardır. Özellikle bitki gelişimine uygun ortam yaratmak için kalınca kum serilmiş akvaryumlar bu riski daha fazla taşırlar. Akvaryumda kumu karıştıran balık türlerine yer verilmesi bu riski azaltır (botya, tarak balığı gibi). Su değişimlerinde dip süpürgesi ile taban kumunun vakumlanması bu riski ortadan kaldırır.
Akvaryum hobisinin aspirini kabul edebileceğimiz tuz ( iyotsuz kalın tuz ) nitrit zehirlenmelerini de engelleyebilir. Bu nedenle su değişimleriyle beraber akvaryuma az miktarlarda bile tuz eklenmesi balıklara faydalı olacaktır.

Neolamprologus (Limon Cichlet)

limon-çiklitLimon cichletler ismini renginden alır.Tanganyika Cichlidlerin tabii bir üyesidir.Tanganyika ciklitlerinin arasında belki de en sempatikleri limon cikletlerdir.Kayaları çok severler ve onların arasında ters durmuş bir şekilde görebilirsiniz limon ciklitleri.Siyah,sarı,mor,turuncu gibi renk varyasyonları da vardır.

Latince Adı Neolamprologus leleupi’dir.Anavatanı Tanganyika Gölü’nün kayalık kısımları
Balığın Boyu (max.) 10cm’ e kadar ulaşır.
Balığın Besleniş şekli  etçildir.     
Balığın Üremesi:Bu balıkyaklaşık  200 yumurtaya kadar kavuklara bırakır.
Balığın Davranışı  Agresif
Akvaryum Suyu : 26-28°C
Akvaryum Boyu : 100cm min.
Bakımı Tecrübeliler için…

Tüm köpek maması fırsatları için tıklayın !

Cinsiyet Ayrımı

  • No items

Canlı Doğuranlar

  • No items

Çok Sorulanlar

  • No items