Malagit Yeşili

Cholorid ve oxalate halinde pazarlanır. Oxalate olarak pazarlananlarıysa balıklar için daha zehirli fakat parazitlerle mücadele için daha etkilidir. Önerilen doz ise 0.03 mg / litredir. Standart olarak 1.5 gr. Malagit yeşili 1 litre suda eritilir. Bu eriyikten 2-6 ml/100 litre suya uygulanır. 2-6 ppm dozlu eriyikte balıklar 30 dakika banyo yapılırsa dış pazazit ve mantarlara karşı etkili mücadele yapılmış olur.

Metilen Mavisi

Özellikle mantar ve parazitlere karşı etkili bir kimyasal maddedir. Akvaryumculukta en çok kullanılan maddelerdendir. Uzun süreli tedaviler için %5'lik eriyinden 5 litre suya 3 damla hesabıyla kullanılabilinir.

Potasyum Permanganate (Potasyum Permanganat)

10 litre Su için 0.1 Gram oranında kullanılır. Bu yoğunlukta balıkların 10 ila 30 dakika arası banyo yapmaları sağlanır. Bazıları Potasyum Permanganat'a karşı hassastırlar. Bu nedenle uygulama esnasında dikkatlice izlenir ve bir aksilik görülürse banyo durdurulur ve balık normal akvaryuma geri konulur. Larnea hastalığında %0.1 eriyiği ile lokal (balığın üzerindeki belli bir bölge) tedavi yapılır.

Tüm köpek maması fırsatları için tıklayın !

Cinsiyet Ayrımı

  • No items

Canlı Doğuranlar

  • No items

Çok Sorulanlar

  • No items