Akvaryum Balıklarına Dikkat

Sayın Necip KARA’ya yazısı için teşekkürler.

Bugün akvaryumumun karşısına bir kere daha oturdum. Akvaryum ve balıklar…Düşündüm…İnsan biraz akvaryumdakilere ilgi duyunca yani akvaryum balıklarını severse veya ne bileyim akvaryumdaki herhangibir balığı 5-6 dk. seyrederse Kendini akvaryuma, akvaryumdaki balıklara verirse oturduğu yerde çok keyif alıyor, bunu yapmak insanı çok rahatlatıyor.

Akvaryumu izlerken ilk günkü amatörce hareketlerim aklıma geliyor. Benim akvaryumumda lepisteslerim vardı. Lepisteslerim dediğime bakmayın. 2 lepistes ve onlarca yavrusu…Akvaryumcuları geziyordum. Bir sürü güzel balıklar vardı. Çok güzeldiler. İçeri girdim biraz daha izledikten sonra onları dedim:

 tane şu balıktan, şunu da istiyorum ve bir de şunu dedim. 3 tane balık almıştım. Eve geldim. Balıkları akvaryuma bıraktım. Çok sevinçliydim… Biraz sonra dışarı çıktım.

Akşam üzeri eve geldim ve hemen akvaryumumun başına geçtim. Akvaryumda eksik birşeyler vardı. Evet lepisteslerim ve yavruları yoktu. Akvaryumumun her yerine baktım. Her yerine. Ama yoktu. Lepisteslerin ne kendilerinden bir haber vardı ne de yavrularından…

About uzman akvarist
AkvaryumCenneti.COM Admini

6 Comments on Akvaryum Balıklarına Dikkat

 1. tonton // 08 Ocak 2011 at 14:29 //

  yazık olmuş yha 🙁 benimde lepisteslerim var japonlarla çöpçülerle ve vantuzlarla besliyorum japonlar yavruları yiyi yiye büyüdüler birine vermek istiyorum ama kıyamıyorum o asalak asalak duruşarı rahatlatıyor beni 🙁

 2. rıdvan // 08 Mart 2011 at 22:43 //

  arkadaşlar ben hemen hemen yenı başladım sayılır bu işe lepistes beslıyorum yanlız bılmedıgım bı konu hakkında bılgılerınıze ıhtıyacım var bazı lepısteserımın gözlerı sıyah rengıne döndü bu neden olabılır sızce..

 3. mustafa // 28 Nisan 2011 at 22:31 //

  arkadaşlar benim balıgın gözü büyüdü etrafı beyaz bişey kabladı ilaç aldım geçmedi ne yapmalıyım

 4. Çağlar // 04 Temmuz 2011 at 00:40 //

  benim şuan 3 dişi 1 erkek lepistesim 1 aslanbaş japon 2 pangasus köpek balığı 2 çöpçü 1 vatozum var..Ayrıca küçük akvaryumumda 34 tane yavru lepistes var ve 1 dişi b alığım hala hamile japonu doğurturmak istiyorum baya büyük cinsiyetini öğrenip karşı cins balık alıcam eğer yavru yaparsam buu yavrular lepistes yavrularıyla yaşarmı yardım..

 5. benim 4 tane japon balıklarım var devamlı ağzı açık yüzüyorlar acaba hasamıki bi yardımcı olun

 6. benimde balıklarım var 3 tane moli de kocaman japon ama bu söyledikleriniz için japonu çıkarıcam bide dişi var zaten

Leave a comment

Your email address will not be published.


*