Mavi Prenses Nasıl Beslenmeli, Bakımı Nasıl Olmalı?

Gönderen: uzman akvarist in Mavi Prenses Yorum ekle
Facede paylaş-DMCA.com - Mavi Prenses Nasıl Beslenmeli, Bakımı Nasıl Olmalı? Hakkında Bilgi | Akvaryum balıkları, beslenme, cinsiyet ayrımı, üreme ve bakım...


Mavi Prenses piyasada pek bulunmayan bir balıktır. Özellikle Sarı Prenses’e alışmış kişilere oldukça ilginç gelmektedir. Aynı alt grupta olmasına rağmen (Mbuna), aynı cins değildir. Mavi Prensesler tamamen otçuldur ve Sarı Prenseslere göre daha agresiflerdir.

maviprenses-0

Mavi Prenses Habitatı ve Anavatanı: Malawi Gölü’nün kayalık kesimleri.

Otçul olarak beslenirler.

Orta derecede agresif balıklardır.

Mavi Prenses Kendi Türlerine Davranışı: Orta derecede agresiftir.

Mavi Prenses Yüzme Seviyesi: Dip-orta seviye

Mavi Prenses Cinsiyet Ayrımı: Erkeklerdeki anal yüzgeçte, yumurta noktası daha fazladır. Ayrıca ventral yüzgeçleri dişilere göre daha uzundur.

Mavi Prenses Üreme: Dişiler ağızda kuluçka yaparlar. Erkek dişi oranının 1/5 olması önerilir.
Mavi Prenses Genel Yorum: Piyasada pek bulunmayan bir balıktır. Özellikle Sarı Prenses’e alışmış kişilere oldukça ilginç gelmektedir. Aynı alt grupta olmasına rağmen (Mbuna), aynı cins değildir. Mavi Prensesler tamamen otçuldur ve Sarı Prenseslere göre daha agresiflerdir.

Mavi Prenses Beslenmesi; Bitkisel beslenme önerilir. Piyasada güzel bitkisel yemler mevcuttur. Örn;Tetra Phyll(Pul Yem), Sera Granugreen(granül yem) …
Bitkisel yemler yerine, sürekli proteinle beslenen balıkların renklerinde kararmalar olur. Bu yüzden balıklarınızı bitkisel yemlerle besleyin.

Erkekler daha mavi renklidir.Dişilere oranla, anal yüzgeçler daha uzundur.Erkeklerde anal yüzgeçte yumurta benekleri fazladır. Dişi yumurtayı ağzına aldıktan sonra erkek mavinin arkasındaki benekleri de yumurta sanarak ağzına almak isteyecektir. Bu sırada erkek prensesin dişi ağzındaki yumurtaları döllemesi kolaylaşır. Dişiler mümkün olduğunca fazla tutulmalıdır.Erkekler eşleşme dönemlerinde dişilere zarar verebilirler.Cinsel olgunlaşma dönemi 8 haftadır.Bir erkek için, 5 dişi önerilir.İyi bir beslenmeyle çiftleşme ve üremeye teşvik edilebilir.Yumurtalar Ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır.25-30 günlük kuluçka dönemi vardır.Yavrular, ilk günlerde küçük hacimli yavru yemlerle beslenmelidir.Erkekler üreme döneminde dişilere karşı agresif olacağından, dişilerin saklanması gereken kayaların oluşturulması gerekir.

Piyasada pek bulunmayan bir balıktır. Özellikle Sarı Prenses’e alışmış kişilere oldukça ilginç gelmektedir. Aynı alt grupta olmasına rağmen (Mbuna), aynı cins değildir. Mavi Prensesler tamamen otçuldur ve Sarı Prenseslere göre daha agresiflerdir.

Tüm köpek maması fırsatları için tıklayın !

akvaryumcenneti.com sitemizden daha iyi yararlanabilmek için sağ menüdeki akvaryum arama motorunu kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz