Lepistesle Hangi Balıklar Yaşar?

Gönderen: uzman akvarist in Akvaryum Balıkları, Lepistes Yorum ekle
Facede paylaş-DMCA.com - Lepistesle Hangi Balıklar Yaşar? Hakkında Bilgi | Akvaryum balıkları, beslenme, cinsiyet ayrımı, üreme ve bakım...


Lepistes hangi türler balıkla uyum içerisinde yaşar? Lepistes ile birlikte yaşayabilecek en uygun balıklar, kendi türünden olan canlı doğuranlardır.Bunun yanında vatoz, çöpçü, gibi türlerde akvaryum için hem faydalıdır, hemde diğer canlı doğurganlar ile uyum içinde yaşarlar.

Moli, Poecilia sphenops
Poeciliidae ailesinin en dekoratif balıklarından biri olan bu sevimli türün molilerin ana vatanı Texas ve Orta Amerika’daki tatlı ve yarı tuzlu sulardır. Moliler erkekleri 4, dişileri 6 cm. olabilir. Erkeklerde diğer poeciliidae üyeleri gibi gonopod bulunur. Moliler 24-28°C sıcaklığı severler. pH 6-8 arasında olmalıdır ve suda kesinlikle ısı değişimi olmamalıdır. En küçük ısı değişiminde bile sağlıkları bozulabilir.

Kılıçkuyruk, Xiphophorus helleri
Kılıçkuyruklar platinin çok yakın akrabasıdır. Bu balıkların anavatanı Orta Amerika’nın tatlı sularıdır. İnce uzun balıklardır. Erkekleri kuyruk hariç 10 cm. ve dişileri 12 cm. kadar büyüyebilir.

Velifera: Molinin çok yakın akrabası olan bu balık, aslında bir cins iri molidir. Bazı özellikleri ile molilerden ayrılırlar. Anavatanı Orta Amerika’ nın tatlı ve yarı tuzlu suları olan velifera, ırmakların denize döküldüğü yerlerde yaşadıkları için tuzlu suya da adapte olmuşlardır.

Plati: Plati, doğal yaşam alanı Orta Amerika olan, yaklaşık olarak 4 ila 6 cm boyunda barışçıl bir balık türüdür. Oldukça sakin bir balıktır. Fazla hareket etmezler, diğer türlerle iyi geçinir. Kendi gibi küçük türlerin yaşadığı karma akvaryumda beslenebilir.

Siyah Moli: Poeciliidae ailesinin en hassas üyesidir. Denildiği gibi özellikle ısı değişimlerine karşı çok hassastır. Kolayca mantar hastalıklarına yakalanabilirler.

PLATI, GERÇEK ADI, Xiphophorus maculatus, xiphophorus variotus

Tüm köpek maması fırsatları için tıklayın !

akvaryumcenneti.com sitemizden daha iyi yararlanabilmek için sağ menüdeki akvaryum arama motorunu kullanabilirsiniz.

Bu Konu Hakkında 8 Yorum Yapıldı : “Lepistesle Hangi Balıklar Yaşar?”

 1. Lepistesle Hangi Balıklar Yaşar? Konusunda Kenan tarafından yapılan yorum:

  Teşekkürler bilgiler için. Lepistesle başka hangi tür balıklar yaşar…

 2. Lepistesle Hangi Balıklar Yaşar? Konusunda tarık tarafından yapılan yorum:

  lepistesler neon tetra gibi bazı tetra türlerlede yaşayabilir

 3. Lepistesle Hangi Balıklar Yaşar? Konusunda murat tarafından yapılan yorum:

  neonlar çabuk ölüyo ben denedim

 4. Lepistesle Hangi Balıklar Yaşar? Konusunda enver tarafından yapılan yorum:

  lepistesler ; plati,molly,kılıçkuyruk,neon,melek balığı,gökkuşağı balığı(az önerilen),köpekbalığı gibi balıklarla yaşlar tetra ile yaşamaz.Neonlar çabuk ölüyor demişşin neonlar çok dayanıklı balıklardır hasta balık almışşındır belkide 🙂

 5. Lepistesle Hangi Balıklar Yaşar? Konusunda erkan tarafından yapılan yorum:

  lapistes, kılıçkuyruk ve neonlarla daha çok yaşar.Ama sakın japonlarla lapistes almayın lipistes ya japonun kuyruğunu tırmalar ya da japonlar lapistesleri kovalar.

 6. Lepistesle Hangi Balıklar Yaşar? Konusunda lepistes her balıkla rahat yaşayamıyo tarafından yapılan yorum:

  lepisteslerle en iyi yaşayan kendi cinsleri. kılıç ve zebralar agrasif olduklarından dolayı diğer balıkların kuyrularını yiyo. o yüzden beslenme türlerine göre araştırıp alınması daha faydalı. akvaryumculara sorsan hepsi beraber yaşıyo ama öyle olmuyo 😀

 7. Lepistesle Hangi Balıklar Yaşar? Konusunda mehmet ekici tarafından yapılan yorum:

  selam arkadaşlar benim 3 dişi 2 erkek lepistes 1 tane moli var ama moli lepistesi çok kovalıyor bana yardım edin 🙂

 8. Lepistesle Hangi Balıklar Yaşar? Konusunda esat tarafından yapılan yorum:

  lepistes balığı ile hangi balık yaşar

Yorum Yaz