Tuzlu Su Balıkları

Gönderen: uzman akvarist in Balıklar, Tuzlu Su Balıkları Yorum ekle
Facede paylaş-DMCA.com - Tuzlu Su Balıkları Hakkında Bilgi | Akvaryum balıkları, beslenme, cinsiyet ayrımı, üreme ve bakım...


    Tuzlu Su Balıkları hakkında kısa bilgiler ve tuzlu su balıkları.
Melek Balıkları: Gençken sürüler halinde dolaşan, cinsel olgunluğa ulaştıklan sonra ise eşleşen ve akvaryumda bir bölgeye sahip çıkan (teritoryal) tek eşli (monogamik) balıklardır.Son derece zarif ve asil görünüşlü balıklardır.
Melek balıkları diğer birçok çiklit türünde de olduğu gibi rastgele çifleşmezler; kendi eşlerini kendileri seçerler. Suni olarak bir araya getirilen çiftlerin yumurta dökseler dahi sık sık kavga ederek yumurtalarına ve yavrularına iyi bakmadıkları gözlenir.

Kelebek Balıkları: Kelebek Balıkları oldukça renkli ve gösterişli balıklarıdr. En az 250 litrelik tanklarda bakılmalı geniş yüzme alanı ve saklanacakları bölgeler bulunmalıdır.
Haftalarca okyanusta sürüklendikten sonra, Papua Yeni Gine’nin yakınlarındaki denizlerde yaşayan ‘kelebek’ balıkları, tuhaf bir içgüdüyle tekrar evlerine, yuvalarına dönebiliyorlar.
Bu, araştırmacıları şaşırtan bir olay, minik larvanın izini takip etmek oldukça güç, Avustralya James Cook Üniversitesi’nden Glenn Almany liderliğindeki ekip, henüz annelerinin vücudunda yumurta halindeyken, kimyasal olarak balığa bir tür ‘etiket’ takıyorlar.

Horozbinalar: Horozbinagillerden, sırt yüzgeci uzun ve geniş, küçük bir balık (Blemnius) türüdür. Kemikli balıklar (Teleostei) takımının, horozbinagiller (Blenniidae) familyasından 5-6 cm kadar uzunlukta, kıyılarda alglerin arasında yaşayan bir balık türü.

Kardinal Balıkları: Kardinal Balıkları 2 ile 3 yıl kadar yaşarlar. Oldukça sağlıklı balıklardır. Soğuk su sevmesinden dolayı benzer su özellikleri isteyen barışçıl karma akvaryumlarda gruplar halinde beslenmelidir.

Palyaço Balıkları: Palyaço balıkları çok sempatik balıklardır. Akvaryuma çabuk adapte olurlar. Deniz şakayıkları zehirli kollara sahiptir. Eğer bir balık bu kollara değecek olursa kendinden geçerek ölür ve şakayıka yem olur. Başka baklıkların yanaşamadığı bu zehirli kollar. Palyaço balıkları için son derece güvenli bir yuva teşkil eder.Palyaço balığının vücudu özel bir kimyasal madde ile kaplıdır. Bu madde zehirin balığın vücuda etki etmesini engeller.
Diğer tuzlu su balıkları grubunda sayabileceğimiz balık türleri aşağıdaki gibidir:
Papaz Balıkları, Dottybackler, Tetik Balıkları, Aslan Balıkları, Balon Balıkları
Gobiler
, Kaya Balıkları, Mürenler, Kutu Balıkları, Köpek Balıkları, Deniz Atları
Cerrah Balıkları
, Lapinler

Tüm köpek maması fırsatları için tıklayın !

akvaryumcenneti.com sitemizden daha iyi yararlanabilmek için sağ menüdeki akvaryum arama motorunu kullanabilirsiniz.

Bu Konu Hakkında 5 Yorum Yapıldı : “Tuzlu Su Balıkları”

 1. Tuzlu Su Balıkları Konusunda Asım tarafından yapılan yorum:

  Köpekbalığı ailesinden vatoslar da tuzlu su balıklarıdır. Bütün dünya denizlerinde çok çeşitli türleri yaşar. 1 m’yi aşan boy ve 40 – 50 kg. ağırlıkta olanlarına rastlanır. Uzun geziler yapmadan 15 – 20 m’den 100 – 150 m’ye varan derinlerde kumlara gömülü yatarak av bekler. Kabuklular, küçük balıklarla beslenir. Bahar ve yaz aylarında sahillere yaklaşarak üreme yapar. Dişileri 10 – 30 yumurta verir. Eti lezzetlidir. Fakat az tutulur. Karaciğerinden A vitamini ve yağ üretilir. Ekonomik değeri vardır.

 2. Tuzlu Su Balıkları Konusunda Ömer tarafından yapılan yorum:

  Denizlerimizdeki en kalabalık türlerin oluşturduğu ailelerin başında gelenlerinden birisi de kayabalığı ailesidir. Yaklaşık 500 türü kapsayan kayabalıkları ailesinin Türkiye sularında yaşayan 31 türü vardır.
  Ve kaya balıkları tuzlusu balıklarındandır.

 3. Tuzlu Su Balıkları Konusunda Ercan tarafından yapılan yorum:

  deniz atları gerçekten çok ilginç tuzlu su balıkları. birçok kimseler için balıkların en ilgincidir. Kafatası gerçekten atınkine benzer, bu ufak yaratık üstelik ciddî bir tavırla yüzerken kafasını tıpkı at gibi dik olarak tutar. Gerek kuyumculukta, gerekse başka dekoratif sanatlarda en çok rastlanan balık motifi deniz atı’nmkidir. Deniz atı veya öbür adiyle deniz aygırı böylece okyanus hayatının sembolü haline gelmiştir.

 4. Tuzlu Su Balıkları Konusunda Searacamype tarafından yapılan yorum:

  very very nice website. thanks for everything.
  Good luck

 5. Tuzlu Su Balıkları Konusunda mustaf a tarafından yapılan yorum:

  bende bıtane yakaladım holtayla denız atı nasıl ama dedıler sen beslıyemessın balıkcı dıyor bende dedım beslıyemesem denıze salarım dedım saldım nasıl beslenır yakalarsak kıme ulasmamız gerek

Yorum Yaz