Green Terror Akvaryumu Resimleri

Green terror cichlid balıkları cichlidler içerisinde özel bir balıktır. Özellikle bu balıklar sahip olduğu parlak yeşil ve mavi renkleri sayesinde oldukça dikkat çekerler. Green terrorler ayrıca mor, pembe ve kırmızı renklere de sahip olabilir. Bu balıklar oldukça dayanıklı bir cichlid türüdür.

Beslenme: Green terror balığına karar vermişseniz akvaryumda su ve besin kalitesine dikkat edildiği sürece bakımı nispeten kolaydır. Diğer büyük cikletlerde olduğu gibi bu balıklar da agresif yapıya sahiptirler. Bu yüzden green terror için büyük hacimli bir akvaryuma ihtiyaç vardır.

Akvaryum Şartları: Green terrorler küçükken diğer Güney Amerika cichlid balıkları ile karma olarak yaşayabilir. Fakat bu balıklar büyüdüğünde ya kendi akvaryumuna alınmalı veya kendi boyundaki agresif cikletlerle beraber beslenmelidir. Tek başına beslendiğinde en azından 120 litrelik akvaryuma ihtiyaç duyar. Çift halinde beslendiğinde akvaryumun 300 litreden küçük olmaması gerekir. Erkeklerinin rengi daha canlıdır ve kuyruk yüzgeçlerinin etrafı kırmızıdır. Dişilerinin rengi de oldukça çarpıcıdır.

About uzman akvarist
AkvaryumCenneti.COM Admini

Leave a comment

Your email address will not be published.


*