Cüce Gurami

Gönderen: uzman akvarist in Balıklar Yorum ekle
Facede paylaş-DMCA.com - Cüce Gurami Hakkında Bilgi | Akvaryum balıkları, beslenme, cinsiyet ayrımı, üreme ve bakım...


Habitatı: Asya: Hindistan, Borneo
Boy:5 cm        DavranışSakin ve barışçıl karma akvaryumlar için
BeslenmeOmnivor; etçil ve otçul
ÜremeSu yüzeyinde köpükten yuva; 600 yumurta   Akvaryum suyupH: <7.5, Sıcaklık: 22-28°C
En küçük akv.40 cm
Yüzme seviyesiÜst – Orta
Parlak kirmizi ve mavi renkleri ile erkek gurami deniz baliklari kadar güzeldir. Biraz dikkatle bu baliklari rahatlikla karma akvaryumunuzda tutabilirsiniz.Cüce Guramilerde erkek balik daha renklidir. Erkege kiyasla disi baligin renkleri donuk kalır, ve nitekim disi baligin rengi gümüsi gridir. Cüce Gurami denildigi halde bu balıklar 6 ila 7.5 cm arası büyükluge ulasirlar. Dogada Kuzey Hindistan’dan Bangladesh’e kadar genis bir alanda bulunurlar. Yavas akan nehirler ve gölcüklerde bitkilerin yogun oldugu alanlarda yasarlar. Labirentli balık olduklarından havadan nefes alabilirler. Dogada bitkilerin arasindaki böcekler temel besin kaynaklaridir. Akvaryumda ise pul yemi rahatlıkla yerler. Eger akvaryumunuzda algae (yosun) büyüyorsa Cüce Guramiler bunlarida didiklemeyi severler.

Tüm köpek maması fırsatları için tıklayın !

akvaryumcenneti.com sitemizden daha iyi yararlanabilmek için sağ menüdeki akvaryum arama motorunu kullanabilirsiniz.

Bu Konu Hakkında 2 Yorum Yapıldı : “Cüce Gurami”

  1. Cüce Gurami Konusunda ulaş balık tarafından yapılan yorum:

    arkadaşlar ben lepistes,plati,balon molly,velifera besliyorum guramiyle yaşarlarmı.akvaryum boyu 41cm şimdiden tşk.

  2. Cüce Gurami Konusunda Balıkçı DEVİL tarafından yapılan yorum:

    yaşamazlar arkadaş guramiler hem etçil hem otçul hayvanlardır hatta 1 erkek gurami 3 dişiye ihtiyaç duyar bi akvaryumda erkek gurami sayısı en fazla 2 olmalıdırki rekabet etmesinler ayrıca guramiler labirent denen soluma organına sahip balıklardır sudaki oksijen bitse bile suyun üstünden bizzat bizim kullandığımız oksijeni çekebilirler gurami besliyceksen tek besle fanus balığı gibi değilde daha çok tropikal akvaryum havasında bi akvaryumda besle bikaç bitki kırmızı taşlar hoş bi ışıklandırma da olabilir hava makinesine gerek yok ama tasan daha güzel olur temizliği açısından on numara akşam aç izle onları. erkek guramiler üreme sırasında bütün püsküllerini açığa vururlar çok hoş ve güzel bi görüntüdür bu üreme oluşması için
    akvaryum suyu çok olmasada sığ olmalıdır erkek gurami balon şeklinde bi yuva yapar orda üreme gerçekleşir üreme bittikten sonra yavruların güvenliği için dişisi başka yere alınmalıdırki yavrular tehlikeye girmesin.cüce gurami al derim ben bu verdiğim bilgiler cücede oluyo cüce daha sakin hem normaline göre..