Kedi Balıkları

Gönderen: uzman akvarist in Corydoraslar (Çöpçüler), Tatlı Su Balıkları, Vatoz Balıkları Yorum ekle
Facede paylaş-DMCA.com - Kedi Balıkları Hakkında Bilgi | Akvaryum balıkları, beslenme, cinsiyet ayrımı, üreme ve bakım...


Leopar Vatoz(Hypostomus plecostomus): Vatozların aksine Leopar vatozlar diğer türlere zarar varmezler. 15 yıldan daha fazla yaşarlar. Yaşam alanlarının geniş olması büyüme hızlarını arttırır. Leopar vatozlarda da baskın balık diğer balığı bölgesine sokmamak için saldırgan davranabilir.

Cüce Vatoz (Otocinclus affinis): Cüce vatozlar akvaryumdaki yosunların temizlenmesinde önemli rol oynar. Doğal yaşam alanı Güney Amerika olan, yaklaşık 8-10 cm boylarında barışçıl bir balık türüdür. Cüce vatozlarda erkeklerin yüz kısmında I ve ya Y (erişkinlerde) diken bulunur.

Komando Çöpçü (Corydoras paleatus): Corydoraslar sürü balıkları olup en az 6’lı gruplar halinde yaşatılmalıdır. Akvaryumların taban kısmında sürekli hareket halinde olan bu balıklar sürü olarak dolaşıp, yemlenirler. Hem diğer hem kendi türlerine karşı barışçıl bir yaşam sürer 8 cm boya ulaşabilirler. Anavatanı, Güney Amerikakıtasının Trinidad bölümünde, Venezuela’da La Plata bölümüdür. Fiyat olarak makul düzeyde olan Corydoras Paleatus yavruları her akvaryumcuda kolaylıkla bulunabilir.

Leopar Çöpçü   (Corydoras trilineatus):Habitatı ve Anavatanı Peru Kolombiya Brezilya’dır. Cinsiyet Ayrımı  için en iyi yöntem tepeden bakmaktır. Dişilerin karnı dışarıya doğru yarım ay biçiminde şişkindir. Erkeklerde ise bu çok azdır veya hiç yoktur. Kendi türleri ve diğer akvaryum balıklarıyla bakılabilir.

Ters Yüzen Çöpçü ( Synodontis nigriventris): Barışçıl bir türdür, agresif türlerle bir arada barındırılmamalıdır. En az 4’lü gruplar halinde beslenmelidir. Ömürleri 5 yıldan fazladır. Çift bir saksıya veya PVC boruya yumurtlar. Yavrulara baktıkları için anne babayı ayırmaya gerek yoktur. Yavrular 2 günde çıkar 4. günde ise yumurta keselerini kaybetmiş artemia yemeye hazır durumda olurlar. Doğada su üzerindeki böcek yavruları ve bitkilerin yapraklarıyla beslenirler. Akvaryumlarda ise kuru yemleri severek yerler.

Tüm köpek maması fırsatları için tıklayın !

akvaryumcenneti.com sitemizden daha iyi yararlanabilmek için sağ menüdeki akvaryum arama motorunu kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz