Yunus Cichlid Bakımı

Gönderen: uzman akvarist in Balık Bakımı, Cichlidler (Çiklit), Yunus Cichlid Yorum ekle
Facede paylaş-DMCA.com - Yunus Cichlid Bakımı Hakkında Bilgi | Akvaryum balıkları, beslenme, cinsiyet ayrımı, üreme ve bakım...


Yunus Cichlid Bakımı 
Yunus ciklet akvaryum şartları hakkında bilgiler.
www.akvaryumcenneti.com 

Yunuslar Cichlid balıkları doğada gölün sığ kısımlarında yaşadıkları için akvaryumlara çok iyi adapte olmuşlardır.Yunus Cichlid’ler için sert nitelikte sular daha uygundur. Suyun pH’ı 7,4 ile 8,6 arasında olmalıdır. Suyun ısısı ise 24-27 derece olmalıdır. Ayrıca Yunus Cichlid akvaryumlarında kayalıkların olması balıklar için iyidir. Akvaryum ise balıkların sağlığı en az 150-200 litre olmalıdır. Su değişimini haftada bir kez 1/3 oranında yapmanızda sağlıklı balıklar için oldukça iyidir.
Yunus Cichlidlere genelde bitkisel ve hayvansal gıdaları aynı anda vermek balığınızın aç kalmaması içim çok iyidir. Yunus Cichlidlerde diğercichlid türlerinin çoğunda olan kuma yuva yapma özelliğine de mevcuttur. Ama bu olay bitkiler açısından iyi değildir, çünkü dışarı çıkan bitki kökleri cichlidler tarafından koparılabilir.

Tüm köpek maması fırsatları için tıklayın !

akvaryumcenneti.com sitemizden daha iyi yararlanabilmek için sağ menüdeki akvaryum arama motorunu kullanabilirsiniz.

Bu Konu Hakkında Bir Yorum Yapıldı : “Yunus Cichlid Bakımı”

  1. Yunus Cichlid Bakımı Konusunda üzeyir tarafından yapılan yorum:

    sarı prenses balıgı bakımıyla ilgili bişeyler bilen warmı ? genelde kayalıkları sewiyormuş akvaryum da kaya parçaları war ama sıkışıyorlar girdikleri yerden çıkamıyorlar yardımcı olabilir misiniz buna bi fikri olan varmı?

Yorum Yaz