Sarı Prenses

Gönderen: uzman akvarist in Cichlidler (Çiklit), Sarı Prenses Akvaryumu Yorum ekle
Facede paylaş-DMCA.com - Sarı Prenses Hakkında Bilgi | Akvaryum balıkları, beslenme, cinsiyet ayrımı, üreme ve bakım...


Sarı prensesleri sadece protein ağırlıklı yemlerle değil otçul besinlerle de beslememiz gerekmektedir.Haşlanmış havuç ve ıspanak verirseniz renkleri nin daha güzel ve canlı olduğunu görebilirsiniz.  Ayrıca ıspanak sarı prenseslerin bağırsakları içinde faydalı bir besindir. Balığın sağlıklı bir şekilde kabız olmadan dışkısını dışarıya atmasına yardımcı olur. Sarı prenseslerin boyları beslenmeye bağlı olarak artabilir yada azalabilir. Eğer dişi sarı prenses 5-6cm boyunda iken ağzına erken yavru alırsa gelişimini iyi tamamlayamayacağından boyu kısa kalabilir. Temel besinleri diğer tipik Mbuna (Malawi kayalık bölge çiklitleri) türleri gibi kayaların üstünü kaplayan yosun tabakasıdır. Kayalar üzerindeki yosun tabakalarının içindeki küçük kabuklular, böcekleri de avlamayı severler

Sarı prenses balıkları ve sarı prenses üretimi konusunda yaptığımız araştırmalarla birlikte sarı prenses akvaryumu nasıl olmalı sarı prenses beslenme konusu ve sarı prenses genel özellikleri hakkında bilgi bulabilirsiniz.
Sarı nPrensesler Hakkında Herşey

Sarı Prenses, TABİATI: Malavi gölünün kayalık bölgeleri
Sarı Prenses, YAŞAYIŞ ŞEKLİ:Barışçıl
Sarı Prenses, YAVRU ALIMI:Orta
Sarı Prenses, BAKIMI: Dayanıklı ve su şartlarından fazla etkilenmeyen bi balık oldugu için çok kolay bakımı vardır
Sarı Prenses, SU SICAKLIGI:26 derece
Sarı Prenses, EN FAZLA BÜYÜYECEGİ BOY:12-13cm (tabii su sartlarına baglı ve akvaryuma)

Sarı prenses akvaryumu
Sarı prensesler Malawi Gölü’nün bol kayalıklı kıyı kesimlerinde yaşamaktadır.Bu yüzden akvaryumumuzun içini bol kayalarla saklanabilecekleri yerler hazırlamamız sarı prenseslerin daha rahat etmesini sağlayacaktır.

Sarı Prenses

Sarı prenses beslenme
Sarı prensesleri sadece protein ağırlıklı yemlerle değil otçul besinlerle de beslememiz gerekmektedir.Haşlanmış havuç ve ıspanak verirseniz renkleri nin daha güzel ve canlı olduğunu görebilirsiniz.  Ayrıca ıspanak sarı prenseslerin bağırsakları içinde faydalı bir besindir. Balığın sağlıklı bir şekilde kabız olmadan dışkısını dışarıya atmasına yardımcı olur. Sarı prenseslerin boyları beslenmeye bağlı olarak artabilir yada azalabilir. Eğer dişi sarı prenses 5-6cm boyunda iken ağzına erken yavru alırsa gelişimini iyi tamamlayamayacağından boyu kısa kalabilir. Temel besinleri diğer tipik Mbuna (Malawi kayalık bölge çiklitleri) türleri gibi kayaların üstünü kaplayan yosun tabakasıdır. Kayalar üzerindeki yosun tabakalarının içindeki küçük kabuklular, böcekleri de avlamayı severler.

Sarı prenses üretimi
Erkek sarı prenses daha önceden hazırlamış olduğu yuvaya dişiyi çekmeye çalışır.Bunun için dişiyi sürekli rahatsız ederek titremeler yaparak dişiyi yuvaya çeker.Dairesel hareketler ile dişi yumurtalarını bırakıp ağzına aldıktan sonra yumurtalar erkek tarafından dişi sarı prensesin ağzında döllenir. Çiftleşme süresi akvaryum şarlarına ve dişideki yumurta sayısına göre değişim gösterir.

Dişi sarı prensesler yumurtlama öncesi karnı şişer ve yumurtlamaya hazır olduğunda tüpçük çıkartır. Eğer dişi – erkek oranını (1e /3d ila 5d) şeklinde ayarlayabilirseniz yavru almanız çok daha kolay olacaktır. Bu sayede yavru büyütmenin zevkini de tatmış olursunuz.Eğer erkek sayınız akvaryumda fazla olursa erkekler arasında kavgalar yaşanabilir ve güçsüz olan erkek zarar görebilir.Erkek sayısının fazla olması dişileri de olumsuz yönde etkileyecektir.Çünkü sürekli erkekler tarafından rahatsız edilecektir.Bu yüzden yavru alımı da zorlaşacaktır.Mümkün olduğunca akvaryumunuzda erkek sayısını az tutmaya çalışınız.

Tüm köpek maması fırsatları için tıklayın !

akvaryumcenneti.com sitemizden daha iyi yararlanabilmek için sağ menüdeki akvaryum arama motorunu kullanabilirsiniz.

Bu Konu Hakkında 4 Yorum Yapıldı : “Sarı Prenses”

 1. Sarı Prenses Konusunda Sinan tarafından yapılan yorum:

  akvaryum boyutu ve litresi ne kadar olmalıdır ?

 2. Sarı Prenses Konusunda omerakvarist tarafından yapılan yorum:

  Sarı prensesler için akvaryum en az 100-120 litre olmalıdır..

 3. Sarı Prenses Konusunda önder tarafından yapılan yorum:

  sadece balık cinsiyetlerini nasıl anlayabileceğimiz konusunda bilgilendirmemişssiniz. fakat o gerekliydi yinede tesekkürler…

 4. Sarı Prenses Konusunda agzına yavru aldıgını nasıl anlıya bılırız tarafından yapılan yorum:

  nasıl anlıyacam yardımcı olun balık aldıgımda bana 2 dısının hamıle oldugubu 2 yada 3 gune dollenme olacagını soylemıstıler yavrunun agzında oldugunu nasıl anlarım yardım lutfen …

Yorum Yaz