Velifera Beslenmesi Nasıl Olmalı?

Gönderen: uzman akvarist in Akvaryum Balıkları, Akvaryum Forum, Balık Bakımı, Canli Doğuranlar Yorum ekle
Facede paylaş-DMCA.com - Velifera Beslenmesi Nasıl Olmalı? Hakkında Bilgi | Akvaryum balıkları, beslenme, cinsiyet ayrımı, üreme ve bakım...


  • Velifera Beslenmesi Nasıl Olmalı?

Velifera Resimleri - Canlı DoğuranlarVelifera Balığı-Canlı Doğuranlar…Anavatanı Orta Amerika’ nın tatlı ve yarı tuzlu suları olan velifera, ırmakların denize döküldüğü yerlerde yaşadıkları için tuzlu suya da adapte olmuşlardır. Bu yüzden bulunduklar akvaryumun suyuna 10 litreye 2-4 ay kaya tuzu atmak gerekir. Erkek veliferalar 5-7, dişileri 7-10 cm. civarındadır. 24-28 derece sıcaklığı severler. pH 6-8 arasnda olmaldır. Bol akıntılı suları severler. Veliferaların en az 80 litrelik ve yüksekçe (40 cm. ve yukarsı) bir akvaryumda bakılmaları gerekir.bitkili akvaryumlardan hoşlanrlar.En az 5-6 bireylik bir grup halinde bakılmaları önerilir. Bakımı biraz tecrübe gerektiren velifera balığın üretimi kolay olsa da diğer poecilialara göre daha zordur. Yemleme konusunda sıkıntı yaşatmazlar. Bunlarda da yosun bulunmadığı taktirde haşlanmış ıspanak yaprağı verilebilir.

  • VELİFERA AKVARYUM POPULASYONU

Erkekleri, hemcinslerine karşı oldukça saldırgan olan veliferalardan akvaryumda sadece bir tane erkek bulundurulması gerekir. Aynı akvaryumda iki erkek beslemek isterseniz bunun için geniş bir akvaryum gerekmektedir.

Moli, kılıçkuyruk, lepistes, plati gibi poeciliidae üyeleri ile bir arada bakılabilirler.

Tüm köpek maması fırsatları için tıklayın !

akvaryumcenneti.com sitemizden daha iyi yararlanabilmek için sağ menüdeki akvaryum arama motorunu kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz