Hangi Balıklar Bir Arada Beslenebilir

Gönderen: uzman akvarist in Akvaryum Bilgi, Akvaryum Vikipedi Yorum ekle
Facede paylaş-DMCA.com - Hangi Balıklar Bir Arada Beslenebilir Hakkında Bilgi | Akvaryum balıkları, beslenme, cinsiyet ayrımı, üreme ve bakım...


Akvaryum balıklarıHangi Balıklar Bir Arada Beslenebilir

Cichlid akvaryumlarında dekor önemli yere sahiptir. Akvaryumunuzu olabildiğince kaya ile dekore etmeniz balıklarınızı mutlu etmek açısından iyi olacaktır. Kayaları yerleştirirken aynı tür kayalar yerine farklı türde kayalarla kullanmanız yerinde bir karar olacaktır ve bu kaya gruplarını bir birinden ayrı yerleştirmeniz ise balıkların bölge tutmaları açısından ideal olacaktır.Kayaların sivri ve keskin olmamalarına dikkat etmelisiniz.Ayrıca balıklarınızın saklanabilecekleri ufak tefek yerler hazırlamanız balıkların hoşuna gidecektir.
Akvaryumun bazı bölümlerini çakıl taşlarıyla da dekore edebilirsiniz. Bu taşları dere kenarlarından toplamanız doğru bir seçim olacaktır. Bu çakıl taşlarında bulunan Kalsiyum(Ca), Karbonat ve Magnezyumlu maddeler suya bu balıkların hoşlanacakları bir sertlik oluşturacaktır.

Bitki seçimini acı ve sert yapraklı bitkilerden yapmanız doğru bir karar olacaktır. Bitkileri taban malzemesini derin gömmeniz bitkinin gelişimi açısından iyi olacaktır. Ayrıca bitkilerinizi derin gömmeniz ve kayalara, çakıl taşlarına sabitleyerek de bitkilerinizin sökülmesini engellemiş olacaksınız. Balıklarınızın bitkilerinizi yememeleri için 2 – 3 günde bir bitkisel yemleme yapmanız gerekmektedir.

Farklı çiklit türlerini birarada beslemek istiyorsanız öncelikle aynı su şartlarında yaşayan cichlid türlerini seçmeniz gerekiyor. Seçtiğiniz Cichlid türlerinin davranışlarını, su şartlarını ve beslenme özelliklerini bilmeniz gerekir. Bu doğrultuda seçeceğiniz türlerin bir birleri ile daha uyumlu bir şekilde geçineceklerinden emin olabilirsiniz.

Besleyecek olduğunuz ciclidlara göre akvaryum seçiminizi iyi yapmalısınız. Örneğin büyük boy cichlidlardan beslemek istiyorsanız seçeceğiniz akvaryumun su hacmi 250– 350 litre arasında olmalıdır. Cüce Cichlid türlerinden besleyecekseniz 60 – 100 Litrelik bir akvaryum sizin için ideal olacaktır.

Balıkların boy farkları da önemlidir. Mümkünse eşit boy balıkları seçmeye dikkat etmelisiniz.Bir erkeğe iki-üç dişi çok daha uygun olacaktır. Dişi sayısının erkeklere oranla fazla olması her zaman için iyi sonuçlar vermiştir.

Besleyecek olduğunuz ciclidlara göre akvaryum seçiminizi iyi yapmalısınız. Örneğin büyük boy cichlidlardan beslemek istiyorsanız seçeceğiniz akvaryumun su hacmi 250– 350 litre arasında olmalıdır. Cüce Cichlid türlerinden besleyecekseniz 60 – 100 Litrelik bir akvaryum sizin için ideal olacaktır.

Balıkların boy farkları da önemlidir. Mümkünse eşit boy balıkları seçmeye dikkat etmelisiniz.Bir erkeğe iki-üç dişi çok daha uygun olacaktır. Dişi sayısının erkeklere oranla fazla olması her zaman için iyi sonuçlar vermiştir.Bu açıklamadan sonra birlikte bakabileceğiniz ciklet türlerinden örnekler vermek istiyorum…

Beyaz prenses diğer prenseslere göre daha agresif olsa da beyaz prenses sarı prenses ve mavi prensesi akvaryumunuzda bir arada besleyebilirsiniz. Akvaryumunuzun hacmi yeterli olduğu taktirde.

Yunus cikletlerle de mavi prensesler uyumlu balıklardır. Bunların yanına yukarda saydığımız balıklar da eklenebilir.

Canlı doğuranlardan çeşitleri akvaryumunuzda karma olarak besleyebilirsiniz.

 

Tüm köpek maması fırsatları için tıklayın !

akvaryumcenneti.com sitemizden daha iyi yararlanabilmek için sağ menüdeki akvaryum arama motorunu kullanabilirsiniz.

Bu Konu Hakkında 2 Yorum Yapıldı : “Hangi Balıklar Bir Arada Beslenebilir”

  1. Hangi Balıklar Bir Arada Beslenebilir Konusunda bahadır tarafından yapılan yorum:

    Guzel bilgiler sağolun 😀

  2. Hangi Balıklar Bir Arada Beslenebilir Konusunda (Astronot Besleyen) tarafından yapılan yorum:

    Benim Astronot balığım varda yunus çiklet almayı düşünüyorum astronot balıkları yunus çikletle yaşarmı ve kavga edermi ?

Yorum Yaz