Balık Hastalıkları

Akvaryumda karşılaşabileceğiniz bazı hastalıklar aşağıdaki gibidir. Balıklarınızda bu hastalıkların görünmemesi dileğiyle…

Akvaryum Balık Hastalıkları

Beyaz Benek Hastalığı: Çok sık rastlanılan ve kısa sürede gerekli  önlemler alınmazsa çabuk yayılan bir hastalık.Bu hastalık balığın vücudunda küçük beyaz lekelere sebep olur.Bilinen bir parazit türüdür.Balıkta iğne başı büyüklüğünde grimsi beyaz benekler görülür.İlaç tedavisi gerektirir ve tedavi ye geç kalınırsa, tedavi edilmezse, zamanla balığın halsizleşmesine ve ölmesine sebep olur.Tedavi için ilk olarak ısıyı sabit tutmalıyız.Beyaz Benek için piyasada bulunan ilaçlardan kullanılmalı.

Örnek olarak Sera Costapur kollanılabilir.
Hastalık, tank suyunun değişminde, ısıtıcı kullanılmayan akvaryumlarda, yeni balıklarda görülebilecek hastalık türüdür.
Tedavi olarak ısı 28 derece olarak ayarlanmalı filitre temizlenmeli ve beyaz benek ilaçı kullanılmalıdır.

 

Oodınıum Hastalığı:

Bu hastalıkta bakteri ve mantarın oluşturduğu bir hastalıktır.Balığın kuyruklarıyla  kanatları çürümeye başlaması oluşan bir hastalık. Daha sonra bu kısımların parçalanmasına sebep olmaya başlar,tedaviye başlanmaması halinde Gövdeye doğru ilerler, ilerlediğinde ise bu hastalığı tedavi etmek  çok zordur. Tedavi için Oodınium ilaçları temin edilmelidir. Örnek Olarak Sera Oodınopur ilacı kullanılabilir.
Bu hastalığa kuyruk çürümeside diyebiliriz renkli balıklar ve japon balıklarında daha sıklıkla görülür.Hastalık genelde akvaryumun kirli olmasından ve diğer balıkların balıkların yüzgeçlerini ısırması sonuçu oluşan bir hastalıktır.Hastalık kuyruk kısalması ve kuyrukların tel tel olmasıyla anlaşılır.
Akvaryuma tuz atılır, kuyruk çürümesi ilaçı kullanılmasında fayda vardır.

 Akvaryumda Mantar Hastalığı:

Bu hastalık ise balıklarda yaralanma sonucu görülen ve balığın yaralanmış,  hırpalanmış bölgelerinde başlayan bir hastalıktır.Tedaviye başlanmazsa pamukçuklar oluşturmaya başlar.Balıkta yorgunluk ve iştahsızlık görülür.Tedavi Mycopur ilaçları kullanılmalıdır.Örnek olarak Sera Mycopur.
Akvaryumumuzda en çok rasladığımız bir hastaık türüdür, oluşmasındaki sebepler şunlardır:

Akvaryum içindeki pislik oluşumu bunlara en iyi örnek atılan fazla yemlerdir.Yenmeyen yemler dipe çöker ve zamanla bozulmaya başlar,bu bozulma sonuçunda asit bırakmaya başlar akvaryum içine filitrenizi de sık sık temizlemiyorsanız filitrede mantar hastalığına sebep olur.
Tedavi için kaliteli ilaçları kullanmanzı tavsiye ederim.Bunun dışında tuz kullanılması gereklidir.25 lt. 1 çorba kaşığı kadardır.

Balık Kenesi:

Balıkta özellikle solungaç tarafına yakın yerlerde gözle görünebilecek bir hastalıktır.Bu hastalık balıkta kendini kuma sürtmeyle anlaşılır.İmkanınız varsa balığın üzreinden keneyi alabilirsiniz.

Ağız Fungusu:

Balıkta ağız kısmına yakın bir yerde görülür,ağız kısımında beyaz bir tabaka görünür.Balık ağızında bozulma baş gösterir,hastalık ilerlemesi durumunda ağız çevresi bakteriler tarafından kemirilerek balığın ölümüne sebep olur.

Göz Fırlaması:

Japon balıklarında görülen bir hastalıktır,balıklarda gözler göz yuvasına sığmayacak şekilde büyür daha sonrada patlayarak balığın kör olmasına yol açan bir hastalık türüdür.

Neon Hastalığı:

İsminden de anlaşılacağı gibi neon tetra balığında görülen bir hastalıktır. Balıkta açık sarımsıya benzer lekeler görülür.Toplu ölümle sonuçlanan bir hastalıktır.

Bakteriyel Solungaç Hatalığı:

Micro bakterilerin sebep olduğu bu hastalıkta, balıklar suyun yüzeyinde yüzer, yem yemez, solunum hızlanır ve solungaç kapağı normalden fazla açılarak kenarlarında beyazlık oluşur. Yüksek oranda ölümlere yol açan bir hastalık türüdür.

About uzman akvarist
AkvaryumCenneti.COM Admini

147 Comments on Balık Hastalıkları

 1. lepistesler ünde doğurur

 2. ethem bahadır kütük // 24 Şubat 2009 at 01:19 //

  sayın yönetici benim dalmaçyalı veli feralarım var bu balıklarımın gözleri siyahlaşarak kapanıyor bu haastalıktan bir çok balık kaybettim bütün net sitelerinde gözle ilgili bir şey bulamadım sadece japon balıklarında göz hastalığı olarak var bana nasıl yardımcı olabilirsiniz tşkler.(akvaryumumda plati,silver molly,black molly gibi balıklarımda var)

 3. abi benim beta balığının solungacının arkasın da deri kalkmış gibi bi şey var. Bu nedir ve tedavisi nasıldır lütfen cvp gönderin saygılarımla bye.

 4. ethem bahadır kardeşim akvaryumunda birtür parazit (solungaç paraziti)olabilir.Akvaryumun haznesine göre cokfazla balık cok geniş balık çesidi yetersizve dengesiz beslenme su sıcaklıgını kontrol altında tutamama ve filtre sisteminin yetersiz olmasıNEDENLERDİR yappabilecegin tek tedavi (FORMALİN)tedavisidr ve akvaryum tank ındaki haşta balıkları erken tedaviyle kurtara bilirsin ama hasta balıkları başka bir tankda karantinada tedavi etki diger balıklarıda dezenfekte ilaçlarıylatedavi et ve enkısa zamanda fazla balıklardan kurtulmaya bak birde tank içerisinde ölü balık varsa kesinlikle uzaklaştır.(daha başka sorunların varsa yaza bilirsin)

 5. kaan kardeşim sendedezenfekte kullan malısın (mikofiks)tavsiye ederim ama kesinlikle dozunu fazla kacırma

 6. arkadaşlar birde lütfen benim niçkmle girtmeyin karısıklık oluyor ilgilenemiyorum

 7. gülden // 28 Şubat 2009 at 21:09 //

  benim de balığım suyun üzerinde hafif yan yatıp duruyor 🙁 işten bi geldim bu manzarayla karşılaştım, çok üzgünüm şu an 🙁 cama tık tık yapınca yüzmeye devam ediyor..ölcek mi?? ne yapmalıyım ki? 🙁 ilaç tedavisi için açık akvaryumcu nerden bulcamki?? 🙁 saat 10u geçioooo

 8. fatih // 01 Mart 2009 at 13:23 //

  arkadaşlar benim balıgım süreklivcyatıyor kuyrugunda hafif beyazlanmış yerler yardım edin lütfemnn

 9. ):burak // 14 Mart 2009 at 21:25 //

  ):
  ):benim japonbalıgı kafasının yanı çokşişti ve kıpkırmızı lütfen cevap verin):

 10. Ömer // 15 Mart 2009 at 18:14 //

  sayın abiler benım cikletlerim var.ve sırayla ölüyolar.acaba nasıl bir hastalık var.balığın renfi soluyo yüzmüyo kösede yatıyo:(

 11. osman // 22 Mart 2009 at 17:14 //

  Arkadaşlar benim balığımın ikisi aynı cins ama birbirine düşman gibiler ve birbilerininn kuyruklarını ısırıyolar
  He fatih kardeş senin balıkta mantar hastalığına kapılmış
  akvaryuma bulaşırsa işin kötü hemen mantar ilacı al ve tedaviye başla yardımlarınızı diliyorum arkadaşla…….

 12. Arkadaşlar benimde 2 tane japon balığım var.biri sürekli dipde duruo arada sırada hareket edio diğeride arada ters dönüo lütfen bana yardımcı olun:(

 13. benim balıklarımda ve özellikle frontozamda benekler oluştu ve üst kısımları dökülmeye başaldı nasıl bir tedavi uygulama gerikiyor lütfen yardımcı olun

 14. BALIGIM YAN YATIYOR NEDEN

 15. benim japon balığım çok hareketli bir balıktı ama son günlerde sürekli yere yatıyor ve pek fazla hareket etmiyo
  hareket etmeye başladıktan kısa bi süre sonrada tekrar yere iniyor ne yapmam gerektiğini bilmiyorum lütfen yardımcı olur musunuz

 16. iyi gunler,aldıgım japon balıgının ust dudagı parcalanmaya basladı,mantar dediler ama beyazlık yok ve tedaviye cevap vermedi ,temizligine cok dikkat ediyorum ne yapmalıyım?

 17. arkadaşlar bende kılıç ve moly balıkları var.Daha önce 8-9 tane moly yavrusunu kaybettim.Bembeyaz olan hayvanlar birden simsiyah oluveriyordu.Şimdide kılıç yavruları teker ölüyor.Büyük balıklara bulaşacak diye korkuyorum.Bunlarda ne hastalığı olabilir ve nasıl tedavi edebilirim.Sularını değiştirip damlalar sıkıyoruz ama bir işe yaramıyor.Lütfen bana yardım edin 🙁

 18. süleyman // 24 Mayıs 2009 at 20:35 //

  dişi beyaz molly baş üstü duruyor ne hastalığı olabilir acil yardım bekliyorum

 19. MİŞEY // 25 Mayıs 2009 at 09:11 //

  CİKLET BALIĞIMIZ ÇOK HASTA NEYAPMALIYIZ.ÖNCE PAMUKÇUKLAR OLDU KUYRUK VE KANATLARI PARÇALANDI ŞİMDİDE HERYERİNDE SİYAHLIKLAR VAR NE YAPMALIYIZ LÜTFEN YARDIM SABAH EVDEN ÇIKARKENDE SUYUN ÜSTÜNDE YAN YATIYORDU ÇOK SIK NEFES ALIYOR ÖLECEKMİ ACABA….

 20. arkadaşlar lütfen yardın edin balığın suyu çok kirlenmişti.ben de hemen suyunu değiştirdim.balığımın üstü kırmızı onun üstü de beyaz.ne yapıcam?lütfen biriniz söyleyin.şimdiden teşekürler…

 21. ve balığım suyun dibinde yem yemiyo ve hareketsiz.lütfen cevap verin.

 22. Arkadaşlar 2 seneden beri japon ve koi besliyorum ama bu japonlar hep ölüyor.Önce sümüksü bir salgıyla başlıyor sonra pullar kabarıyor ve ölüyor.Ne yaptıysam kurtaramadım.Ne yapmam lazım arkadaşlar bana yardımcı olun.

 23. balığım yan yatıyor neden.(beta) acil yardımm

 24. Benim Balığım Japon balığı Böyle Birkaç gündür gözlemliyorum KuyRuğunun üstünde 3 tane kırmızı nokta var ben ne yapabilirim nedir bu

 25. TUĞBERK // 20 Temmuz 2009 at 10:07 //

  merve çünkü balığın öldüğü için yan yatıyor canım:D

 26. Balıkların ölümü dalga konusu olcak birşey değidir akvaryumla ilgili bilgin yoksa giripte millete bilmişlik taslama insanlar burada blgisi olan arkadaşlardan bilgi ednip çare arama yolundalar.saygılar.

 27. benim balığın solunğaçlarında beyazlık var neden acaba hastamı yoksa cevaplarınızı bekliyorum

 28. japon balığım ağzını açamıyor çok sık soluk almaya başladı ne yapabilirim rengi kırmızılaşıyor lütfeeeeeen

 29. japon balığım ağzını açamıyor çok sık soluk almaya başladı ne yapabilirim rengi kırmızılaşıyor lütfeeeeeen

  acil cevap bekliyorummmm

 30. benim de japonlarım var.ama bebek yüzlüm de bi sorun var galiba bugün 2 oldu geleli.Dün çok hareketliydi.Ama bugün gün boyu akvaryumun dibinde bir köşede hiç kıpırdamadan duruyor.Çok zor hareket ediyor.Acaba hasta mı yoksa cisinden mi kaynaklanıyor.Bilgi sahibi olan varsa Lütfen yardım etsin.

 31. Bebek yüzlüm öldü…..

 32. Ya balığımın gözünün altı hafif kırmızı,alt yüzgeçlerinde ve kuyruğunda da hafif kırmızılık var. Türü ciklet. Lütfen yardım edin Limon’uma bir şey mi olmuş =(

 33. benim teleskopum ve benekli japonum üstü kar yağmış gibi bembeyaz oldu bir de hep akvaryumun dibindeler yem bile yemiyorlar ki en sevdikleri şey yem saatiydi.3 ayda 4 balık kaybettim bana bi yardımcı olsanız.çokta ilgileniyorum onlarla akvaryumun tam tehşisatlı yedikleri önünde yemedikleri arkalarında:))))) bana bir yardımcı olsanız sonra çok vicdan azabı çekiyorum.

 34. ya arkadaşım tatile gitti balığını da bana bakmam için bıraktı.verdiği talimatlardan hiç çıkmadım ama balığın midesi şişti.sabah,öğlen,akşam yem vermemi söylemişti ben de dediğini uyguladım ama böyle oldu.1 hafta sonra tatilden gelecek ama balık 3 gündür o durumda zaten yem de yemiyor nasıl iyileştirecem bilemiyorum.

 35. selam ben yıllardır balık bakmaktayım ama canlı yavru yapan balık baktım 3 senadir yunus ve sarı prenses bakmaktayım fakat 1 aydır sebebini bilmedigim ölüümler oluyor balıklarda önce dengesiz hareketler başlıyor balık kendini taşlara ve cama haşırı hızlı carpıyor ve 2-3 saat sonra ölüyor herhangi bir hastalık belirtisi yok 8 adet yunus 7 adet sarı pirenses öldü ve balıklar 2 şer yaşında idi şimdi 2 yunus 2 sarı prenses duruyor bunun sebebini (hastalıkmı) bilen yardımcı olursa sevinirşim

 36. selam benim beta balığımın solungacının önünde beyazımsı grimsi deri kalkması gibi bişey var bu nasıl ve ne yüzünden kaynaklanıo bi bilginiz var mı ve ne yapabilirim yorumlarınızı bekliyorum..tşkrler..

 37. arkadaş lar abiler benim jopon balığım var benim akrabam balığını birazlığına bana ver di balık kuyru gitgide kücülür gibi ve hic yüzmüo aynııs benim dier balığımada oldu ne yapmayım yardım edin lütfen

 38. YHA BENİM BALIĞIM VAR JAPON AMA HEP DİPTE DRUO HİÇ YÜZEYE ÇIKMIO BİDE BAZEN YAN YATIYO

 39. yavuz bulat // 15 Eylül 2009 at 11:21 //

  ben 1 ay önce arkadasimdan aldim 100 ltr 2 cesit balik var 1 inin japon baligi oldugunu biliyorum öbürünün hangi cins oldugunu bilmiyorum baligin 1 tanesinin gözlerinin ici kirmizi aksam yem verdigimde farkina vardim gözlerinin ikiside görmüyor neyapmaliyim yardim ci olursaniz sevinirim

 40. benim balığımında solungacının uç tarafında beyazlanma oldu vede erkeğin solungacının üstünde sivilce çıktı
  ama dişide hiçbir şey yok

 41. balıkçu // 25 Ekim 2009 at 10:44 //

  YA BENİM BALIGIM 29 TANE 6 TANE HEPSİDE 3 PARMAK UZUNLUGUNDA VE 4 TANESİ HAMİLE 21 GÜNDE HERBİRİ 80-85 ARASI DOGRUYOLAR NEDEN VE BALIK ŞU YÜZDEN YAN GİDER VEYA TERS DÖNER KUYRUK ERİMESİ HASTALIGI OLMUS TUR VE YEMİNİ DEGİŞTİRİN YEMİDE MİYDESİNİ RAHATSIZ ETİGİNDEN TERS DÖNE BİLİRLER VE BU BİLGİLERİ NERDEN BULUYOSUN DİYOSANIZ BEİM EWDE 2 TANE BÜYÜK AKVARYUM VAR VE ONLARDA BU OLAYLAR GERÇEKLEŞTİ KIRMIZI NOKTA HASTALIGI İÇİN MANTAR İLAÇI ALINMALİ

 42. bugun aldgım zebra cikletlerım suyun altında donuk bi vaziyette duruyolar neden acaba bi bilgisi oln varsa yardmcı oalbilrmi tşkrler..

 43. ya benim 3 tane japon balıklarım var ikisinde sivilce çıktı acabe neden ?? … sorumu cevaplarsanız çok sevinirim..(şimdiden teşekkürler)

 44. sivilce derken beyaz noktalarmı hava kabarcıkları gibi??

 45. ciklet balıkları // 19 Aralık 2009 at 13:31 //

  beyaz prenseslerim mavi prenseslerim ve sarı prenseslerim çok halsiz yem yemiyorlar ve kuma sürtünüyorlar çok neşesizler aca ba ne yapmam gerekir henüz ölen balığım yok

 46. ayşegül // 19 Aralık 2009 at 14:05 //

  slm. ciklet balıkları besliyorum akvaryum dükkanımdaydı akvaryumu eve götürdüm yeni su koydum fakat balıklarım 5 gündür yem yemiyorlar ve çok halsizler hiç neşeleri yok kuma sürtünüyorlar akvaryumun üst kısmına hiç çıkmıyorlar daima kumun üstündeler balıklarım nasıl bir hastalığa yakalndılar ve tedavisi nasıl olur bilgisi olan lütfen bi cevap versin

 47. yha arkadaşlar benim 4 tane japon balığım var. bunlardan birisi son 3-4 gündür hep dipte duruyor. fakat bugün farkettim motorun yanındaki boşluğa girmiş öylece bekliyor ben bir tapki verdiğimde sanki kendine geliyor. ama sonra tekrar motorun arasına giriyor. sizce sebebş ne olabilir?lütfen acil yorumlarınızı bekliorum

 48. hasan // 01 Ocak 2010 at 16:13 //

  arkadaslar banayardimci olabilirmisiniz bende cikletbalik larivar ama baliklarin derileri kuruyor ve baliklarin atlarinda göcuk var ne yapmamlazim

 49. herkese merhaba…bizim 90 litrelik bir akvaryumumuz var.yaklaşık 20 tanada ciklet balığımız.3 hafta önce 1 tane yeni ciklet aldık.fakat bizim balıklar yeni geleni biraz hırpaladılar,yüzgeç ve kuyruğunu ısırıp parça parça gibi yaptılar.1 hafta içinde balığa alıştılar ve yeni balıkta iyileşti.10 gün kadar sonra akvaryum sanki kar yağmış bibi oldu.bembeya.hemen akvaryumu temizledik.tuz dezenfektan koyduk.ama aradan 2 gün geçti tine akvaryum beyaz pamuk pamuk gibi şeylerle dolmaya başladı.akvaryumcuda bunun hiçbir çaresi olmadığını söyledi.ama bir çaresi olmalı.lütfen yardım edin.bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın.

 50. sinan // 11 Ocak 2010 at 15:19 //

  balığım kırmızı oluyo bubir hastalikmıdır

 51. cem suyudeyiştir motorutak

 52. ergün yorulmaz // 15 Ocak 2010 at 11:35 //

  ya arkadaşlar bende dişi ciklet sarı prenses var ve kuyruğunda erimi oldu vucudunda bayazlıklar oluştu. ben mantar diye tahmin ediyom ama. mantar ise de ilaç almaya gerek va mı ? diğerlerinede bulaşma riski var mı yok mu ? yardımcı oursanız sevinirim. tşkrler.

 53. slm arkadaşlar benim akvaryum 1 buçuk cm 7o adet karışık cikletim var hepside kaşınıyorr kuma surtunuyolar bunu nasıl giderecem bana acil yardım ilaç fayda etmiyor

 54. arkadaşlar benm molly balığın sağ gözü feci şişti… :(( ve acaip saldırgan yanından balık geçemiyooo yardım edin neden olmuş olabilir

 55. slm benim beta balığımın da solungacının yanında derisi gitmiş ama ne olduğunu bilmiyorum ne yapmam lazım ayrıca hep yerde yatıyo yan olarak yem yemiyo dokununca hareket ediyo bitek.

 56. gülsüm // 13 Şubat 2010 at 14:23 //

  slm ben balıklara çok düşkünüm fakat aldığım balıklar bir süre sonra ölüyor 1 yıllık bir balığım geçen hafta öldü.(belirtileri) yem yemiyor dipte yüzüyor ve genelde hareketsiz akvaryumun bir köşesinde titriyor rengi soluklaşıyor daha sonrada malum ölüyor buna nasıl engel olabilirim ve balıklarımın sağlığını korumak için neler yapabilirim bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim saygılarımla ( mail. adresime gönderin lütfen

 57. muhammed yasir miroğlu // 16 Şubat 2010 at 19:33 //

  arkadaşlar benim balığımın üzerinde bir yara çıktı ve siyah noktalar olmaya başladı ne yapabilirim bilen varsa lütfen yardım etsin.

 58. Arkadaşım hastalıklara karşı akvaryumcudan alacağın hastalıklara direnç kazandıran vitaminleri kullana bilirsin.
  Motoru 1 hafta kadar çalıştırma, daha öncesinde suyu değiştir. Akvaryum malzemelerini dezenfekte edip tekrar kur.
  Deterjan falan kullanma, sadece sıcak suyla dezenfekte temizleme işlemini yapa bilirsin.

 59. meral // 03 Mart 2010 at 21:16 //

  benmde balıgımın üstnde kırmısı lekeler onn üstnde beyaz pamukcuklar çıktı napmalyım ltfen cvpppp 🙁

 60. s.a bende sarı ciklet beyaz ciklet yunus ahli ve sahte frontoza vatoz olmak üzere toplam 17 balık var 1 beyaz prenses oldü sonra diğeride yan yatmaya başladı onu ayrı bir kavanoza aldım dünde yunus balığı aynı şekilde oldu onuda ayrı bir kavanoza aldım ama sabah kalktığımda yunusun yüzgeçleri beyaz olup parçalanmıştı. ilaç olarak micofish ve deepdezopur kullanıyorum diğer balıklarımda kendilrini kuma ve kayalara sürtüp akvaryumun üst kısmında toplanmaya başladı mantar veya beyaz benek dedim ama kullandığım ilaçlar işe yaramadı . bana yardımcı olursanız sevinirim.

 61. sinem // 14 Mart 2010 at 20:12 //

  benim bir japonum var ve hep motorunun üstüne yatıyor.sonra cama tıklayınca biraz kalkıp sonra yeniden kalkıyor.ön yüzgeçlerinde siyah çizgiler var ve gittikçe artıyor.ne yapmalıyım?(şimdiden tşk.)

 62. ismail can // 02 Nisan 2010 at 14:57 //

  benim balıklarımın biraçının vucüdunda su renginde küçük noktalar çıktı nedeni bilen varsa lütfen yardımcı olsun

 63. ismail can // 03 Nisan 2010 at 16:18 //

  su bitkisi bulabileceğim biyer varmı arkadaşlar balıklara o2 vermek için lazım

 64. elif kaya // 03 Nisan 2010 at 16:33 //

  bnm 2 tane balığım vardı abimin akvaryumundaydı ve her ikiside ne versem yiyorlar
  ekmek
  yumurta
  zeytin
  peynir aklınıza ne gelirse onlara hiç bişe olmuyo aksine gelişip büyüyorlar halbuki bn onlara çok da bakmıyorrum
  balıların gelişimim ve kuyrukları harika
  acaba onların bu güzel ve sağlıklı olmasının nedeni ney?
  onları hep bn besledim ma nedenini bilmiyorum
  açıklarsanız çok sevinirim 🙂

 65. saliha // 12 Nisan 2010 at 09:03 //

  balığımın ağzında bozulma var ve ben ne yapacağımı bilmiyorum lütfen yardım edin bunu önmlemek için bi ilaç kullanmam gerekiyo mu?

 66. ismail can // 12 Nisan 2010 at 18:19 //

  bu bozulma tam olarak nasıl saliha belki sana yardımcı olabilirim

 67. Arkadaşlar biri yardım edebilirmi benim japonum neden yan duruyo ve çok hareketsiz….

 68. aslınur // 02 Mayıs 2010 at 13:09 //

  yaaaaa bazı balıklarımın kuyrunda beyaz bişler var sanki her gün kuyru birz daa küçülo gibi bizde mavi ilaç var ondan kullanmam uygnmu

 69. aslınur // 02 Mayıs 2010 at 13:14 //

  64. yorumu yapan elif kaya bn galiba bilom ama galba bnm eskide kaplumbam vardı bnde ona baya bişler yedirodum yem hariç ekmek,dana eti,kuzu eti,suçuk,sosis,meyve vs. oda böle hızlı büüdü 1 ay önce 6-7 cm ken 1 ayda 10-14 cm oldu dişleri bile çıktı galba yemlerde kimyasal madde oldu için ondan az verilmesi geriko normal et,meyve falan onlar heralde onlara göre doğal olan yicekler ondan bi zararı olma gayet ii büyüyo ama sana tam olarak cevabımı verip vermedimden emin deilim ama belki bnm dedim gibidir nese by..

 70. siMa...!! // 31 Mayıs 2010 at 15:58 //

  benim bir betam vardı. akvaryumcuya gittiğimizde soluk borusu iltihabı var dedi. ve yüzgeçleri falan birbirine yapışmıştı onun için bir ilaç damlattı sarı renkte bişi o ilaçta yüzgeçleri içinmiş dedigine göre.. peki balıklardaki soluk borusu iltihabı için ne yapılabilir ve ilacı faln varmıı ???..!!

 71. benim erkek betamin yuzgeclerinde ve kuyrugunda kopmalar basladi kisim kisim parcalanmalar oluyo yada dibinden kopuyor ne yapmam gerekir

 72. mertcan // 06 Haziran 2010 at 16:47 //

  abiler ben mertcan 12 yaşındayım ve beta balığım var kambur duruyo bazen de kafası üstü dik duruyo ne olabilir na yapabilirim yardım edin

 73. mertcan // 06 Haziran 2010 at 16:59 //

  bide kambur derken s şeklinde duruyo ayrıca kuyruğunda küçülme parçalanma var sanırım lütfen cevap verirmisiniz o benim can dostum çok seviyorum ölmesini de istemiyorum 🙁

 74. mertcan // 06 Haziran 2010 at 17:11 //

  özür dilerim gittim ve tekrar baktım sol yüzgecinde şişiklik var nedir acaba ölüm söz konusumu yardım edin şimdiden saolun

 75. mertcan // 06 Haziran 2010 at 17:32 //

  balığım gerçekten s şeklinde yüzüyo camına vuruyorum hala aynı sadece camına yapışık durunca düzleşiyo biraz

 76. hya bnm balığımın üstünde beyaz sililce gibi bişe cıkdı ve oo patladı ölmedi ne yapmalıyım:(

 77. üzgünn // 30 Haziran 2010 at 20:39 //

  LÜTFEN YARDIM EDİN
  benim japon balığımda yüzgeçlerinde ve karın kısmının bazı yerlerinde siyahlıklar oluştu ve balığım yan yüzüyor.Diğer balığın yanında aldım tuzlu suda biraz beklektik sonra yıkadık ardındanda antibiyotik verdik şimdi biraz iyi ama ara sıra yan yüzüyor sizce yaşarmı

 78. benim balığımın ağzı yamuldu neden olduğu biliyormusunuz acaba ve çözümü nedendir lütfen 🙂

 79. balığım sabahtan beri yan yatıyor ve sürekli suyun yüzeyine çıkıyor ve yemde yemiyor çok korkuyorum acaba ölücek mi??

 80. arkadaşlar benim balığımın(japon balığı) ağzının üst kısmında gözlerinin ortasında bir şişik var sivilce gibi altı kan toplamış üstüde beyaz aynı sivilce gibi içi şişik beyaz toplamş. Yardım edin bu bi hastalıkmı Hastalıksa bulaşıcımı bazı sitelerde verem olabliceği söylendi.. İnsalara bile bulaşma riski olduğu söylendi bu konuyla ilgili bir bilgiye sahip olan lütfen yardım etsin…

 81. abdurrahman tunç // 05 Ağustos 2010 at 00:33 //

  merhaba ben tunç benim sarı prenses balıklarım var ama balıgın agız cevresi ve dudakları morardı ölümler başladı bunun çaresi nedir ve bazı balıklarda karnı çöküyor acil cevap verirseniz sevinirim tam 200 tane balıgım var hepsini kaybetmek istemiyorum

 82. benim balığım akvaryum tabanın da ters yatıyor.karnı şiş değil. balığa dokununca kendini akvaryumdan atacakmış gibi hareket ediyor.yardımcı olursanız sevinirim.

 83. ciklet balığım akvaryumda ters yüzüyor, 1 haftadır. karnında belirgin bir şişlik var, yemek yemiyo, hep yüzeyde yüzüyor. sebebi nedir?

 84. aslı chicletin hastalanmış vede yüzgecinde sorun var onu bir hayvancıya göser

 85. ESKİŞEHİR // 02 Eylül 2010 at 17:38 //

  benimde japon balığım vardı ancak 2 gün önce öldü :S :S :S :S size anlatayım sizden neden öldüğünü biraz tahmin yaparsanız sevinirim 1 gün ne olduysa oldu ayın 30unda birdenbire o hareketli neşeli balık gitti yerine durgun mutsuz balık geldi yani yanına gidiyoruz hep dipte tepki vermiyordu,sabah yemek verdim çok az yedi :S :S ve :S sürekli dipteydi akşam 6.30da öldü :S sürekli dipte yatıyordu mantar ve beyaz kara leke falan görmedim sizce neden bir anda böyle olur yardım lüftennn

 86. ibrahim // 28 Eylül 2010 at 11:55 //

  arkadaşlar benim lepistes yavrularım var yavrular hep yan yüzüyor 3haftalık oldular neden yan yüzdüğünü bilen varsa beni bilgilendirebilirmi

 87. ferdi taygur // 03 Ekim 2010 at 12:08 //

  arkadaşlar bende yunus ve sarı prenses var dı 2 tane daha ıldım akvaryuma bi attım 10 dk sonra öldü 2 side ardından yunuslarda ölmeye başladı neden ölüyo bien varmı ya

 88. ferdi taygur // 03 Ekim 2010 at 12:11 //

  benim balıklar sanki atlayacak yem yemiyo durgunluk var bu neden oluyo balıkların hepsi ölüyo 50 tane karışık balık var hepsi ciklet bunlar neden ölüyo hepsini üstünde beyz bi nokta var

 89. emin bulut // 08 Ekim 2010 at 20:45 //

  slm benim yunuslarım var iki gündür yüzgeç ve kuyruk kısımlarında beyazlıklar oluyo ve çürüyüp kopuyo biri ölmüş ne yapmalıyım yardım edin lütfennn

 90. murat // 28 Ekim 2010 at 12:37 //

  akvaryumlarımın suyu sürekli sararıp yosunlanıyor.camları değil su yosunlanıyor:( ne yapsam önüne geçemiyorum.güneş ışığından korumamı söylediler denedim belli bir süre sonra tekrar su sararıyor ne yapmam lazım bana lütfen yardımcı olurmusunuz ? :((

 91. arkadaşlar benim balığımın türü ciklet hastalık bilinmez gözü şişti turuncuya saldırırdı ama saldırmadı gözü görmüyo naden söylermisiniz

 92. Arkadaşlar 2 tane japonum var birini sabah yan yatmış buldum karnı şişmiş kuyruğunun iki yanında kırmızılıklar var yüzmüyodu suyunu değiştirdim şimdi biraz iyi gibi,ilaç vermem gerekir mi? diğer balığa da bulaşıcı bir hastalık mı?

 93. büyük ihtimalle bulaşabilir varsa ilacını ver.

 94. arkadaşlar papağanlarımın gözlerinin üzeri beyaz bir jelimsi madde ile kaplandı bir ara iltahap gibi idi .taktığım ısıtıcı suyu fazla ısıtmış su ılıktı kapattım hemen ama 2 haftadır balıkların gözü normale dönmedi kısmen azakma var ama ne yapmam gerekir.

 95. mbr…
  ben sey sorcakdim benim 4 tane kublan bam var ve daha bunlar kücücük.. bunlar geneliklen 1ay dir hepp uyu ma basladilar neden bilmiorumm belki kiz olduyu icinn bide bunlar suda yuzuyorlar ama gozlerine acmooolarrr 1 aydir ve gecenlerde farkina vardim biri gözlerne acdii ve gözünün icii benbeay neden anlmadim biri normal birinin ici beyas hasta mi ki bilmiorumm hep hep sanki halsisler gibii sizce neden boyle iylesir mi ki gözlüü…

 96. arkadaşlar bugün beta aldım fakat sol gözünün etrafında beyaz bi halka var ve diğerine göre şiş duruyo,sol gözünün etrafında da beyaz lekeler var nedenini bilen varsa yardımcı olabilir mi?

 97. Hatice // 09 Ocak 2011 at 18:06 //

  arkadaşlar bizim moli balığın tüyleri kabarık kabarık yani nasıl desem üzerinde bişeyler var gibi taşın üzerinde duruyor arada,nasıl bi hastalığa yakalanmış acabab ne yapmalıyım lütfen yardım

 98. ya benim bir balıgım vardı ama o şu anda ölmüşbir
  vaziyette onun neden öldügünü bilmiyorum lütfen bunun hakkında bir dileginiz varsa burya not veya braya yazıp göndere bilirsiniz!!!RİCA OLUNUR
  (LÜTFEN)
  sizden sadece dileklerinizi bekliyorum…:d sizi seviyorum

 99. mustafa // 07 Şubat 2011 at 13:46 //

  benim 4 tane yunus balığım var hiç yüzmüolar hepsi sürek aynı yerde duruyolar hareket etmemesinin sebebi nedir

 100. benim yunus papagan zebra ve ciklet balıklaım var hepsi çiftti ama son 3 günde 5 tanesini kaybettim ölümleri çok ani oluyo akvaryumun içinde delirmiş gibi dönüp ölüyolar ne yapabilirim ltfn çok acele cvp verin yoksa hepsini kaybedecem zannedersem

 101. Ilgın // 12 Mart 2011 at 07:58 //

  Arkadaşlar, benim benim iki tane japon balığım vardı. Birinin karnı çok şişmişti ve bir gün onu dipte yatarken buldum. Öldü. Şimdi benimki de aynı durumda. Çoka fazla yem vermemiştim. Tek yaptığı dipte hateketsiz kalmak. Beni gördüğünde çoğu zaman kalkmaya çalışıyor. Ama yapmıyor. Sadece akvaryumun dibinde yarı yatmış daireler biziyor. Biraz sonra yoruluyor ve tekrar dibe yatıyor. Lütfen yardım edin!!! Ölmesini istemiyorum. Alalı daha bir yıl bile olmadı. Onu çok seviyorum!!!

 102. şahin // 24 Mart 2011 at 18:04 //

  merhaba ciklet balıklarım vr akvaryumun suyunu degiştirdim balıkları geri koydum şimdi ise yan yatıyorlar iyileşirlermi acaba ne yapmam gerek acele çok acil yardım edin teşekkürler

 103. arkadaşlar lapisteslerimde kırmızı benekler oluşuyor ve sonra halsizleşiyorlar ölüyorlar solungaçlarıda kızarık hangi hastalık bu ve ne yapmalıyım yardımcı olun

 104. Selamun ALeyküm benim black molly baligimda 2 3 gündür cok halsiz ve saklanma durumda neden sorunu cözemedimde baska bi hastalik yok anladigim kadariyla yem yiyo hersey normal bi tek halsizlik probLemi var

 105. Evren kardesim metilen mavisi denilen iLaci kullanmani tavsiye ederim faydasi olacaktir.

 106. Merhaba,
  Benim bir kirmizi baligim var.
  Baligim yan yatti..ve donerek yuzuyor. Ne yapmam gerek ?

 107. japon balığımın solungaçının yanında bir kırmızı ufak top şeklinde ufak bi yara var ne olabilir

 108. Merhaba.Benim erkek bir tane beta balığım var ve yüzgeçlerinin ucu eriyor.Çok morelim bozuldu neden acaba su tankı tedavisinde normal tuz kullanabilir miyim?Nasıl bir tedavi uygularsam en kısa zamanda iyileştirebilirim?Lütfen en kısa zamanda cevap yazar mısınız.

 109. Akvaryumunuzun suyunu kadmeli olarak değiştirin. Akvarumunuza canlı bitki koyun.Petshoplardan ilaç da bulabilirsiniz. Erime varsa büyük ihtimalle sudandır.Tuz attıysanız suya ondan da eriyebilir.

 110. arkadaşlar benim balığımın gözünün etrafı sanki yeşilleşti gibi ne gibi sorunu olabilir. suyunu düzenli olarak günde 1 defa değiştiriyorum 1 2 cm lik yemlerinden günde 2 defa atıyorum tek balığa 2 tanesine 4 atıyorum. ne sorunu olabilir 2 japon balığı.

 111. seren // 22 Ekim 2011 at 11:06 //

  YARDIMMMMMMMMM
  balığımın tüm suyunu değiştirdim çünkü üstüne kum döküldü.şuan balığım büyük bi ihtimalle hasta.rengi beyazlıyor hem suyun yüzeyinde günlerdir yem yemiyor.arada aşağı iniyor sanki biri onu çekiyomuş gibi oluyo hep hareketsizz.ne hastalığı oalblir buuu antiseptam verdim yardımmm

 112. Merhaba …
  japon balığımın kuyrugunda çizgi cekillerinde kanamalar var akvaryumun içindeki taşlara sürtünüp mü kanatmıs olabilr diye düşünüyorum internettende bunu araştırdım hastalık belirtisi diye söyleniyor fakat ne hastalığı oldugu belirtilmemis ölücek diye cok korkuyorum kendisi yaklasık 6-7 yasında onu kaybetmek istemiyorum düzenli olarak suyunu değiştirip yemini veriyoruz neden böyle oldu anlamadık lütfen yardımcı olun LÜTFEN… :'( 🙁

 113. BALIĞIM BETA // 10 Ocak 2012 at 20:21 //

  🙁 ARKADAŞLAR BENİM BALIĞIM ÇOOK HALSİZ VE HİÇBİR YEMİNİ YEMİYOR 🙁 🙁 EĞER YEMİNİ ALIRSADA GERİ TÜKÜRÜYOOR!!! ACİL YARDIM ÖLMESİNİ HİÇ İSTEMİYORUM :'( YALVARIRIM CEVAP YAZINNNNN!!BU ARADA CAMA VURUP VURUP DURUYOR !!!!! OF YA OF!!!! :'( 🙁 balığımın türü “BETA”

 114. BALIĞIM BETA // 10 Ocak 2012 at 20:38 //

  YARDIIIIIIIIIIMMMMMMMM
  DİYEN YANİ 111. BENİM BALIĞIMDAÖLE OLUYORR SEREN BENDE KORKUYORUMM. SERENLE AYNI FİKİRDEYİM YARDIIIIIIIIIMMMMMMMMMMM

 115. YaRdıM :( BALIĞIM BETA // 10 Ocak 2012 at 20:42 //

  SERENLE AYNI FİKİRDEYİM VE AYNILARI OLUYOR… 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 .

 116. AYKUT // 16 Ocak 2012 at 16:13 //

  BENİM 3 TANE JAPON BALIĞIM VARDI BİRİ DÜN GECE ÖLMÜŞ ÇOK HALSİZDİ SON GÜNLERDE PEK HAREKET ETMİYORDU. BUGÜN BİR DİĞERİDE AYNI ŞEKİLDE GÖRÜNÜYOR. PEK HAREKET ETMİYOR VE SÜREKLİ SUYUN ORTASINDA ASILI DURUYOR. ACABA NESİ VAR NASIL KURTARABİLİRİM ONU.

 117. batuhan // 27 Ocak 2012 at 20:38 //

  ya benim balıklarım ciklet 8 tane 2 sarı prenses 1 beyaz prenes 2 pırlanta 2 de yunus ya suyun ustünde duruyolar yoksa oksijenmi az geliyo akvaryumun filtrede var akvaryum 100 litre

 118. batuhan // 27 Ocak 2012 at 20:38 //

  lütfe cevap verim akvaryumu temizliyimi gerekirmi

 119. merhabalar benim damızlık altı yunuslarım var dudaklarında kahverengi yara gibi lekeler oluştu acaba sebebi nedir bilen varmı ne yapmam lazım

 120. tüm balıklarda mı oluştu, biraz daha detay verebilir misin balıklar ve akvaryumun hakkında

 121. arkadaslar benim baliklarim hep olduler beyaz benek hastaligida yoktu neden olabilir bide kuyruklarinin orasinda kanama var yardimci olursaniz sevinirim…

 122. kılıçkuyruk balıgım war ama yüzemiyo hep asada geziyo neden .simdiden tesekkurler

 123. rıfat türkyılmaz // 11 Mart 2012 at 19:30 //

  Yeni aldığım kırmzı yanak su kaplumbağalarım suyun dibinde ölü gibi duruyo akvaryum azına kadar dolu ama yukarısında basma ve günweşlenme yerler
  i var snaki 2 taneside kurtulmaya çalışıyo yardım biri ölü gibi hep suyun dibinde

 124. akvaryumda mantar bakteri çözüm // 19 Mart 2012 at 20:16 //

  oku… bakın balık için neyapmanız gerekiyor boş bir kap alın yarısından fazlasını su koyup 1 çorba kaşığı tuz ilave edin tuz yok olana kadar karıştırın mavi mürekkebe benzeyen ilaçtan 10 damla koyun ve balığı kabın içine koyun 5 dk bırakın en son suyla beraber balığı akvaryuma dökün mantar bakteri yavaş yavaş gidecek balık kendini yenilemeye başlıyacak başka soru için facebookta ekleyin sorun – ali haydar dilber

 125. Aybüke // 22 Mart 2012 at 15:57 //

  benim balığım suyun altında yan yatıyor ve hala yaşıyor.Ama hareketsiz. bu ilacı kulanıyorum: Contra- lchthyo

 126. aybikecim benim balığım daha yeni öldü bu gün hastalını farketmeden önce ters yüzüyordu suyun dibine çöküp kalıyordu bende mavi bir ilaç kullandım vicutlarında yaralar çıkmaya başladı dikatli ol ters yüzdükten sonra yaralar çıkmaya başlar sularını sakın kirli bırakma deniz kabu veya taşlar varsa çıkar attımız yemler dibe çöküp taşların arasına girip bozuluyor bu suda mantar oluşmasına neden oluyor arkadaşlar dikat edin çünkü hastalık ilerlerse benim gibi kurtaramasınız tek balım kaldı çok üzgünüm aybike suyunda taş varsa hemen çıkar bence…

 127. sait kuvvet // 10 Ağustos 2012 at 22:03 //

  benim akvaryumum cok temiz ancak furontozo ile yunus besliyorum ancak bir huzursuzluğum var oda şudur frontozolarımın kuyruk kısımları tel tel oluyor neyapmam lazım lütfen yardım edin

 128. büşra // 01 Eylül 2012 at 20:20 //

  balığım ağız fungusu hastalığı geçiriyor.lütfen yardımcı olun ne yapabilirim?tedavi yöntemi nedir?

 129. mehmet // 30 Ekim 2012 at 13:00 //

  sa arkadaslar akvaryumumda degısık turde cıklet balıkları var 2 3 gundur yuzeye yakın asılı duruyolar akvaryuma yaklastıgımdada her bır bı rtarafa kacısıyo sebebı ne olabılrı bır turlu anlamıs degılım cvp veren olursa yada bılgısı olan arakadas varsa sımdıden tsk ederım

 130. selin // 09 Ekim 2013 at 08:33 //

  balığımın yüzgecinde kırmızı lekeler var çöpçü balığımın japon balığıma saldırıken gördüm japon balığımın rengi turuncuyken kırmızıya döndü heryeri kıpkırmızı dibe çöküp duruyor üstelik hiç enerjik değil şimdi beyaz lekelerde çıkmaya başladı ne yapmalıyım ikisinide ayırmalımıyım lütfen yardım edin 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁

 131. ismail // 11 Ekim 2013 at 23:51 //

  kırmızı leke gördügün balık cinsi nedir

 132. metin bulut // 17 Ekim 2013 at 12:07 //

  Slm zebra albino baliklarim var bir tanesi 15 gun oldu yan yatiyor dokundugumuzda harekerleniyor ve sonra tekrar yan yatmaya devam ediyor ne yapilmasi gerekir saygilar

 133. omer cet // 31 Aralık 2013 at 16:36 //

  Benim akvaryumda 6 tane çiklet var 1 tanesi köşeye çekilip bir sure durduktan sonra yüzüp tekrar ayni yere geliyor hastamidir yoksa gebe olabilirmi

 134. Benim 2 tane balığım var cinslerini bilmiyorum turuncu olan suyu tamamen değiştirdikten sonra beyazlamaya başaladıdeli gibi yuzuyor bazense çok durgunlaşıyo sebebi ne çok üzülüyorum bide biraz kaya tuzu koydum belki iyileşir diye ne olur yardım

 135. slm arkadaşlar benim 5 5ane frontoza balıgım var 1 tane prenses 3 tane cıklet 2 tane votoz balıgım var benim sorunum balıklarımın yüzgeçleri çürüyor 1 tanesi yüzemez hale gelgi (frontoza)acele yardıma ihtiyacım var lütfen bu no yu çaldırın ben ararm lütfen 0533 160 95 48

 136. muhammed // 06 Temmuz 2014 at 09:36 //

  Yeni aldığım dişi sarı prensesin kanatları parçalanmiış
  Akvaryumda 2 erkek. 1 dışı var hastalıkmıdır

 137. Toprak Ufuk ERİNÇ // 29 Eylül 2014 at 11:50 //

  Oranda balıklarda kafa erimesi: bu hastalığa bir isim vermişlermi bilmem ama eğer balıklarınızda bu hastalık görülüyorsa tedaviye başlamak için bir kaç saatiniz var demektir aksi halde bu çok bulaşıcı ve öldürücü hastalık yüzünden tüm oranda akvaryumunuzu kaybedebilirsiniz. izlenimlerim sonucu bu bahsettiğim hastalık bir virüs ve sadece oranda balıklarında görülüyor. bu izlenimi akvaryumda bulunan basit ve küçük bir japon balığı, teleskop japon balığı ve çöpçü ve vatozun olduğu akvaryumda sadece orandalarda görülmesi nedeniyle elde ettim. Bu hastalığa yakalanmış balığı teşhis etmek oldukça basit, oranda balığının kafadında ki şiş yapı delinmiş gibi bir durumdadır. bu delik gözle görülür hatta uzaktan ayırt edilir derecede büyüktür. bu aşamada yakaladığınız balığınızın 24 yada sağlık durumuna göre biraz daha fazla zamanınız var demektir. yok kafada bulunan şiş yapının neredeyse tamamının yok olduğunu görüyorsanız bir dakika bile geç kalmadan hemen tedaviye başlamanız gerek çünkü balığınızın sayılı zamanı kalmış demektir. panik yapmayın tedavisi var bunun tedavi sonrası balık eski estetik görüntüsüne dönermi şuan bunu söylemek zor 2 gündür karantinada tedavi görüyorlar ve yaraları iyileşme gösteriyor ve sanki eski haline gelecek gibi duruyor. bu bilgileri internette bulamadığım ve deneyimlediğim için detaylı anlatmak istiyorum hastalığın belirtisi tamamen görünüştedir yani balıkta bir halsizlik yada iştahsızlık yok. balık sanki çok sağlıklı gibi duruyor. yani balıkta ki canlılık sizi aldatmasın. panik yapmayın ve hemen bir karantina oluşturun, imkanı olan ayrı akvaryuma koysun imkanı olmayan saydam ve geniş bir kova iş görür. kovanızın veya akvaryumun içini (temiz musluk suyu veya hazır su tercih edilebilir.)suyla doldurun. içine kovanızın ebatına göre en az bir avuç kaya tuzu veya akvaryum tuzu eritin. mikrofish adında antibiyotik etkili ilaç ekleyin. 50 litreye 6 damla yeterlidir. metilen mavisi ekleyin 50 litreye 10 damla. kovayı havalandıracak bir şeye ihtiyacınız var ben bunun için elimde kullanmadığım bir filtrenin süngerini çıkarıp koydum ve kovanın ağzı kesinlikle açık olmalıdır bol oksijen sağlanmalı. ancak suda oluşacak aşırı dalgalanma ve akıntı yaratmamanız gerek balıklar huzurlu olmalıdır. ve bir ısıtıcı suyun sıcaklığı 30 derece sıcaklıkta olmalıdır. balıklarınızı bu karantina bölgesine alınız. günlük 5 litre su değişimi yapın ve 5 litre için 2 damla metilen mavisi ve 2 damla mikrofish ekleyin. balıklarınızın yarası siyahlaşmaya başlayana kadar günlük tekrar edin. balıklar tamamen iyileşene kadar ana tanka koymamanızı tavsiye derim.

 138. selam arkadaşlar bnim 3 tane yavru zebra 2 japonum var japonumun tekinde kuyruğu siyah oluyor önceden beyazdı . Yavru zebralardan iki tanesi yerde yatıyor ama sallayınca yüzüyorlar NE YAPMALIYIM LÜTFEN YARDIM EDİN ACİLLL

 139. japon balığım iki gündür dipte hareketsiz keyfi yok zor soluk alıyor arada dokunduğum zaman bazen tepki veriyor yem yemiyor ve her yerinde siyah benekler var ilaç kullanmaya başladım siz ne önerirsiniz yardım lütfen

 140. Arkağaşlar baliğim japon balığı yüzgeci her yerinde kırmızı çızgiler car ve yenmiş gibi yırtık kopuk napabilirim bir arkadaşim kaya tuzu at dedi işe yaramadı

 141. benim beyaz prenses balığım var. bir gözünün üst kısmında mavi mor renkli leke var.lekede büyüme gözlenmiyor. bu bir hastalık mı ne yapmalıyım

 142. balık ne kadardır sizde, önce farketmediniz mi. Büyüme yoksa bir anormallik gözükmüyor

 143. Yavru lepistes balıgım durmadan kendi ekrafın donuyo yardim lutfen bi tanesi ayni sekilde öldü

  Acil

 144. abdulkadir // 21 Ocak 2017 at 08:06 //

  benim beta balığım var önceden çok hareketliydi şimdi yem yemiyor hareketsiz kuyruğunda beyaz bir şey oluştu hastalık belirtisi mi

 145. benim ciklet yunus yavru baliklarim elektirik carpar gibi olup ölüyo eger tedavisni bilen varsa lutfen soyleyin

 146. Balıklarım ciklet türü
  Akvaryumun bi köşesinde hareketsiz duruyor kırmızı benekleri oluşmaya başladı aynı akvaryumda portakal prensesim vardı omunda kuyruk erimesi vardı halsiz kaldıktan 2 gün sonra ölüyor

 147. Moli balık besliyorum ve iki hafta önce bir tane beta aldım ve ondan sonra balıkların kafasının üst kısmı mavi renk oldu ve iki tanesi öldü sebebi nedir acil yardım

Leave a comment

Your email address will not be published.


*