Bakımı Kolay Akvaryum Balıkları

Bakımı Kolay Akvaryum Balıkları
Bakımı kolay olan, çabuk çoğalan, üremesi kolay balıklar…
www.akvaryumcenneti.com


1.sırada bakımından olmasa da piyasada fazlasıyla bulunan en yaygın olarak beslenen akvaryum balığı olan japonlara yer vermek istedim. Bakımı Kolay Akvaryum Balıkları.Japon balığı (Carassius auratus auratus – Bloch, 1782) , sazangiller (Cyprinidae) ailesinden bir balık türü.Bulundukları akvaryumlarda tek cins olarak besleniyorlarsa ısıtıcıya ihtiyaç yoktur. Su sıcaklığının 25 derecenin üstünde olması sağlıklarını olumsuz etkiler. Yumurta dökerek ürerler.Solungaç kapaklarının kenarı beyaz olursa bu erkektir. Yumurtlamaya hazır olan dişinin karnı şişer, erkeğin solungaç kapaklarında noktalar çıkar. Yumurta döken dişinin ardından erkek spermlerini boşaltır.Japon Balığı’nın Üretilmesi.

 

Bakımı Kolay Akvaryum Balıkları
Bakımı Kolay Akvaryum Balıkları arasında 2.sırayı canlı doğuranlar ailesinin n tanınmışı olan lepisteslere vermek istiyorum. Dünya’ dan en çok sevilen ve beslenen akvaryum balıklarıdır. Akvaryumda beslenmeleri ve üretimleri oldukça kolay olan lepistes balıkları kuyruk renk ve şekilleriyle tüm akvaryum balığı severlerin ilgisini çekmektedir. Birçok su şartlarına tölerans veren dayanıklı bir balıktır.

Lepistes.

 

Bakımı Kolay Akvaryum Balıkları
Beta balıkları kesinlikle fanusta, kavanozda ya da bardakta beslenmez. En sık yapılan yanlışlardan biridir bu. Çünkü betalar ne kadar geniş alan bulurlarsa o kadar dirençli ve güzel görünüm kazanırlar.

Beta balıkları için en küçük ve ideal akvaryum boyutu yükseklik: 30cm – genişlik: 30cm ebatlarında olmalıdır. İsterseniz bu ebatları kendinizce büyütebilirsiniz.

Beta Balığı

 

Bakımı Kolay Akvaryum Balıkları

Bakımı en kolay türlerden biridir. Çok dayanıklı ve kavgacı balıklardır. Kötü su şartlarını yüksek oranda tolere edebildikleri ve kolay üredikleri için yerni başlayan hobiciler için uygun olsalar da kavgacı yapıları hobicileri bu balıklardan soğutabilir. Albino varyasyonu da bulunur. Türün saflığını korumak için albino türler albinolarla çiftleştirilmelidir.

Zebra Ciklet

Bakımının kolay olduğunu düşündüğünüz balıkları konu altından yorum olarak bırakabilirsiniz…

About uzman akvarist
AkvaryumCenneti.COM Admini

2 Comments on Bakımı Kolay Akvaryum Balıkları

  1. Murat KOÇAK // 23 Nisan 2013 at 09:02 //

    Lepistes haricinde katılıyorum. Sebebine gelirse lepistesler biraz daha hassas balıklar olduğu için hobiye yeni başlayacak olanları soğutabilir. onun yerine plati (platy) öneriyorum hem görsel olarak renk sağlar hemde üretimi ve dayanıklılığı birazdaha fazladır. suyun ph seviyeside kesinlikle asidik olmamalıdır.

  2. Kaan Alp // 02 Ocak 2018 at 20:31 //

    İlk boşluğumda içeceğimi elime alıp tabletimin açma tuşuna basıyorum. Sonra da yazılarınızı güncel veya değil ayırt etmeden inceliyorum. Doğrusu bende böylesine istek oluşturan işler yapıyorsunuz.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*