Akvaryum Süsleri

Gönderen: uzman akvarist in Akvaryum Aksesuarları, Akvaryum Bilgi, Akvaryum Forum, Akvaryum Vikipedi, Dekorasyon Yorum ekle
Facede paylaş-DMCA.com - Akvaryum Süsleri Hakkında Bilgi | Akvaryum balıkları, beslenme, cinsiyet ayrımı, üreme ve bakım...


Akvaryumda kullanılacak malzemeler ve süsler akvaryum balığınıza uygunolmalıdır.

Akvaryum malzemeleri başlıca şu şekilde sıralanabilir:

Kum, Yem, Isıtıcı, Dezenfektanlar, Dış filtre veya iç filtre, dip süpürgesi, dijitalph ölçer, termometre (Dijital termometre, Palm termometre), gemi, suni, bitki, canlı bitki, bonzai köklü bitki, çakıl, yavruluk, mercan, otomatik yemleme makinası, süsler vb.

Bu süsler akvaryum balıklarına göre azalıp/artabilirken bazı balıklar için balığın doğal ortamından akvaryuma adapte olmasını kolaylaştıracak aksesuar, süsler de vardır. Akvaryum için kumlar veya çakıl, kaya türü süslemeler mevcut iken akvaryumda ağaç kovukları ve dallar da bulunabilir.

Tabi akvaryumu güzel göstermek sadece iç dkoruyla olmaz. Akvaryumun daha güzel görünmesi, akvaryum arkasına koyacağınız akvaryum kağıdından tutun, akvaryumun yeri, balıkların sağlığı ve canlılığı ile de yakından alakalıdır.

Tüm köpek maması fırsatları için tıklayın !

akvaryumcenneti.com sitemizden daha iyi yararlanabilmek için sağ menüdeki akvaryum arama motorunu kullanabilirsiniz.

Bu Konu Hakkında 5 Yorum Yapıldı : “Akvaryum Süsleri”

 1. Akvaryum Süsleri Konusunda saniye tarafından yapılan yorum:

  benim fanusta yaşayan iki japon balığım var.Fanusu çakıl taşlarıyla süslemek istiyorum o zaman suyunu nasıl değiştiricem bana yardımcı olur musunuz?

 2. Akvaryum Süsleri Konusunda ebru tarafından yapılan yorum:

  Canım benim al bi akvaryum istediğin gibi süsle yazık hayvana da eziyet edersin fanusta.

 3. Akvaryum Süsleri Konusunda ümit tarafından yapılan yorum:

  ya hep görüyorum suyundan tutun artık içindeki süslere kadar tamammen tertemiz vede cok güzel dogal ortam yaratıcak seşiklde süslüyorlar vede soruyorum degişik cevaplar veriyorlar benimde 100.litrelik akvaryumum var vede Normalde gördüklerim gibi veya internetteki resimlrede bakıyorum nede onlar gibi yapıp süslüyebiliyorum süslesem bile balıklar suyu kısa bir süre sonra kirletiyor ve dibinde balıkpisligi olugtugu için degiştirmek zorunda ve herşeyi bozmak zorunda kalıyorum içinde canlı bitkilerde var.bu işlemi suyu tekrar tekrar boşaltıp herşeyi elden geçirmeden nasıl yapıpta su vede akvaryum berrak bir şekilde kalabilir..?? bana yardımcı olurmusunuz lütfen ACİL.??

 4. Akvaryum Süsleri Konusunda ümit tarafından yapılan yorum:

  yani bu işlem için dediklerine göre suyu devamlı devirdayim yapan motorlar varmış onlardan alırsam sorunun çözülebilecegini söylüyorlar ama benim istedigim dibindeki pislikler filan komple temizlenirmi o motorla onuda ögrenmek istiyorum.??

 5. Akvaryum Süsleri Konusunda emir kaynak tarafından yapılan yorum:

  öyle motorlar çok pağalıdır bide çok masrafa sokar

Yorum Yaz