Akvaryum Seçimi

Akvaryum seçiminde nelere dikkat edilmeli;

Akvaryum SeçimiAkvaryum balığı bakacaklar için en önmli malzeme akvaryumdur. Bu yüzden akvaryumunuzu alırken bazı şeylere dikkat etmelisiniz. Estetik ve sağlıklı bir akvaryum kurulumu için doğru akvaryumu almalısınız.

  • Öncelikle akvaryumunuzun boyutuna karar verin. Akvaryum boyutu büyüdükçe fiyatı da artacaktır. Ne tür balık beslemek istiyorsanız ona göre bir akvaryum seçmelisiniz. Eğer daha önceden akvaryum balıklarıyla ilgilendiyseniz zaten bildiğiniz bir konu. Ama yeni başlıyorsanız akvaryum seçimi sizin için önemliAkvaryum hobisine yeni başlayanlar için 70-80 litrelik bir akvaryum çok uygundur. Bu boyuttaki bir akvaryumda canlı doğuranlar için yani;lepistes, plati, kılıçkuyruk, moli.. balıkları için ideal olanıdır.

Akvaryum
–Akvaryum, Akvaryu Seçimi, Kaliteli Akvaryum, Sağlam Akvaryum–

  • Akvaryum hacmi büyüdükçe kullanılan cam kalınlığı artmalıdır. Alacağınız akvaryumun sağlamlığı önemlidir. Sağlam bir akvaryum camından belli olur. Sağlamlıkta yapım tekniği de önemlidir. Yüksek hacimli akvaryumlarda camların esnemesini engellemek amacıyla cam kuşaklar kullanılır. Alacağınız akvaryumun camlarını kontrol ederek çatlak olmadığına dikkat etmelisiniz.

Akvaryum Dekoru

  • Plastik kapaklı akvaryumlar giderek yaygınlaşmaktadır. Bu tür akvaryumlar oldukça şık ve güzel bir gösterişe sahiptir.Bu model akvaryumların bakımı çok kolaydır. Birçoğunda su geçirmez elektrik tesisatı bulunmaktadır. Bazı markalar akvaryumlara uygun ahşap sehpalar da üretmektedir.
  • Akvaryum kapağına da dikkat edin. Bazı akvaryumlarda kapak kısmı metalden yapılıyor. Bunların balıklar için ne kadar sağlıklı olacağı tartışılır.
  • Yine çoğu akvaryumun ışıklandırılması kapağa monte edilen lambalarla oluyor. Bunları da kontrol etmelisiniz.
  • Akvaryum yapımında kullanılan değişik slikonlar vardır. Kullanılan slikon akvaryum balığına zarar vermeyen türde ve kaliteli olmalı. Yoksa aldıktan 2-3 ay sonra akvaryumunuzda sızıntılar olabilir.
  • Son olarak da akvaryumunuzu güvendiğiniz bir petshop tan alın. Malına güvenen petshoplar akvaryumu ve diğer ürünleri için güvence veriyor.
About uzman akvarist
AkvaryumCenneti.COM Admini

Leave a comment

Your email address will not be published.


*