Akvaryum Balıkları Bilgileri

Gönderen: uzman akvarist in Akvaryum Balıkları, Akvaryum Bilgi, Akvaryum Forum, Akvaryum Vikipedi Yorum ekle
Facede paylaş-DMCA.com - Akvaryum Balıkları Bilgileri Hakkında Bilgi | Akvaryum balıkları, beslenme, cinsiyet ayrımı, üreme ve bakım...


Akvaryum Balıkları Bilgileri yazımızda aşağıdaki sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Japon Balığı, Japon Balığı Beslenmesi, Japon Balığı Cinsiyet Ayrımı, Erkek Japon Balıkları, Japon Balıkları, Lepistes, Canlı Doğuranlar, Japon Balığı Hastalıkları, Balıkta Renk Değişmesi, Yunus Cichlid, Yunus Cichled, Yunus Cichlid Beslenmesi, Yunus Cichlid Beslenme, Yunus Cichlid Üremesi, Yunus Cichlid Üreme, Yunus Cichlid Yavru Verme, Yunus Cichlid Yumurta Dökme
JAPON BALIKLARI

Ne zaman yumurtlarlar?
Japon balıkları genelde sabahleyin sıcak sulara yumurtlar. Yumurtalar önce arkadan çıkmaya başlar. İlk önce yavrunun kuyruğu farkedilir. Kafaları çıktığında boyları 1,5 ile 2 milimetre arası olur, tabi bu arada kocaman bir yumurta keseleri de kendilerine eşlik etmektedir. Bu yarı saydam yavrular asla rahatsız edilmemelidir. Eğer bitki veya kaya gibi bir şeyin üzerindelerse tabana düşünce endişelenmeye gerek yoktur.

Yavru Beslenmesi
Günde bir öğün çok iyi haşlanmış yumurtanın sarısı (suyu bozar çok dikkatli vermek gereklive iyice ezilmeli), yulaf ezmesi veya etrafınızdaki akvaryumcularda satılan sıvı yemler, yiyebiliyorsa ana yem olarak artemia.

Hastalıklar
Japon baliklarının en sık ölüm sebeplerinden birisi de mantar hastalığıdır. Mantarlar genellikle suda olurlar ama balığınızın bağışıklık sisteminin zayıf olması balığınızın mantar hastalığına kolaylıkla yakalanmasına sebebiyet verir. Hastalığı belli eden işaretler; etkilenmiş alandaki küçük kabarık lekeler veya noktalardır.
Japon Balığım Hasta mı?

Renk Değişmesi
Eğer balık yüksek karbonhidratlı besinlerle beslenmezse bir çok vücut fonksiyonu bozulmaya başlar. Öncelikle aşırı yapılanma balığın karaciğerini zorlar. Bu balığı halsizleştirir. Ayrıca beslenme bozuklukları balığın renginde değişikliklere de neden olmaktadır. Balığın rengide solma, parlaklığın gitmesi, balığın üzerinde beyaz veya siyah lekeler oluşması gibi renk bozuklukları genellikle beslenme sorunlarından kaynaklanmaktadır.

Japon Balıkları ile daha geniş bilgi için
Japon Balığı ” nı tıklayınız.
Sizlerde bildiklerinizi soru/cevap şeklinde yorum olarak paylaşın.

Lepistesler Balıkları Hakkında Tüm Cevaplar
Yunus Cichlid

Üreme için populasyon nasıl ayarlanmalı
Akvaryumda erkek dişi oranının 1/ 2 olması önerilir.

Beslenmesi
Doğal ortamında, kumu kazarak yakaladıkları ufak böcekler veorganizmalar ile beslenirler, tabi ki bu yunus cichletlerin göldeki avlanma biçimidir, bizlerin yunus cichlileri akvaryum ortamında cichlid türleri için üretilmiş özel yemler ile beslememiz mümkündür ve tavsiye edilen de budur.

Yavru Verme
Büyüme ve olgunlaşma süreleri diğer malavi ciclidlerine oranla daha yavaştır. Genellikle 12-15 ay arasında üremek için yeterli olgunluğa gelseler de doğada 2 yaşından önce kolay kolay üremezler. Dişiler bir batında 20 ila 90 yumurtayı ağızlarında kuluçka yaparlar. 2 ayda bir yavru verebilirler.

Yumurta Dökme
Yumurtlama esnasında erkek, kur yapar halde dişiye karşı ilginç hareketler sergiler ve daha sonra dişi balık bir çukur veya taş oyuğu üzerine yumurta döker, yumurtaları erkek balık dölledikten sonra dişi yumurtaları ağızında kuluçkaya yatırmak suretiyle ortalama 18 ila 21 gün ağzında taşır.

Dişiyi Rahatlatın
Dişiler kuluçka yaptıkları zaman çok ferah bir ortam isterler, dişiler kendilerine karşı ürkütücü hareketlerde, kalabalık ve rahatsız edici ortamlarda hemen yumurtaları tükürürler, onun için ağzında yumurta olan bir dişiyi rahatsız ediliyorsa ayrı bir yerde tutmak çözüm olabilir.

Yunus Cichlid

Tüm köpek maması fırsatları için tıklayın !

akvaryumcenneti.com sitemizden daha iyi yararlanabilmek için sağ menüdeki akvaryum arama motorunu kullanabilirsiniz.

Bu Konu Hakkında 11 Yorum Yapıldı : “Akvaryum Balıkları Bilgileri”

 1. Akvaryum Balıkları Bilgileri Konusunda fırat tarafından yapılan yorum:

  sorunz varsa çözebilriz. arkadaşlar

 2. Akvaryum Balıkları Bilgileri Konusunda mustafa tarafından yapılan yorum:

  benim akvaryumda 2 sarı prenses 2 yunus 2 de beyaz prenses olmak üzere 6 balığım var ama yumurtlamıyorlar neden olabilir yada yumurtlamaları için ne yapmalıyım

 3. Akvaryum Balıkları Bilgileri Konusunda ankaralı balıkcı tarafından yapılan yorum:

  satılık cikletlerim acil ankara 05544239455

 4. Akvaryum Balıkları Bilgileri Konusunda ankaralı balıkcı tarafından yapılan yorum:

  COK ACİL BEYLER BAYANLAR ANKARA AYVALI

 5. Akvaryum Balıkları Bilgileri Konusunda ankaralı balıkcı tarafından yapılan yorum:

  KOLONİ SARILAR KOLONİ YUNUS FRONTAZA NE ARARSANIZ VAR ACİLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

 6. Akvaryum Balıkları Bilgileri Konusunda ankaralı balıkcı tarafından yapılan yorum:

  CÜCE VATOZ DAMIZLIK DİŞİ ERKEK SADECE 55 YTL

 7. Akvaryum Balıkları Bilgileri Konusunda mert çimagil tarafından yapılan yorum:

  damızlık siyahrenk lepistes dişi ve erkekgi 9tl

 8. Akvaryum Balıkları Bilgileri Konusunda mert çimagil tarafından yapılan yorum:

  2buçuk aylık özel lepistes albino lepistes 1tane cinsiyetini bilmiyorum

 9. Akvaryum Balıkları Bilgileri Konusunda m.ali tarafından yapılan yorum:

  bende 15 tane ciklet türleri var bana geldiginde yeni dogmuş aldım 1 sene filan oldu yavrulamadı

 10. Akvaryum Balıkları Bilgileri Konusunda berkay tarafından yapılan yorum:

  arkadaşlar 7 adet mavi yunusum var boyları 3-4 cm arası 1 haziranda aldım akvaryum 50 litre balıklar kumu kazmaya başladı ve çukurlar oluşturdu aynı zamanda 3 adet balığımın rengi %75 oranında siyaha döndü nedendir?

 11. Akvaryum Balıkları Bilgileri Konusunda üzeyir tarafından yapılan yorum:

  arkadaşlar bende 20 tane yawru sarı prenses war bunlar kayalıkları sewermiş bende akvaryuma kaya,taş koydum bunda girdigi yerden çıkamıyor ölüyorlar hawa motorunun arkasına sıkışıyor nedeni ne ola bilir bu balıklar nasıl kaya yı sewiyor bilgisi olan varmı acaba ? yardımcı ola bilirmi ?

Yorum Yaz