Blue Acara, Aequidens Pulcher Hakkında Bilgi

Gönderen: uzman akvarist in Akvaryum Balıkları Yorum ekle
Facede paylaş-DMCA.com - Blue Acara, Aequidens Pulcher Hakkında Bilgi Hakkında Bilgi | Akvaryum balıkları, beslenme, cinsiyet ayrımı, üreme ve bakım...


Blue Acara, Aequidens Pulcher Hakkında Bilgi
15-20 cm’ye kadar büyüyebilirler.Agresif görünümlüdürler. Eş tutunca iyice agresifleşir ve bölgesine başka balık yaklaştırmamaya çalışır. Büyük bir balık için kaç yaşında olduğunu anlamak kolay değildir. Cinsiyet ayrımı konusunda net birşeyler söylenmese de erkekler daha yapılı ve yüzgeçleri daha büyük olur.

Blue Acara

Üremesi zor değildir. Taşın üzerine düz yumurta dökerler, yavrularını dişi-erkek beraber korurular. Normal şartlarda iki haftada bir ürerler, mükkemmel ebeveynlerdir. Tek eşlidir, eş tutunca agresifleşir ve bölgesine başka balıkları sokmazlar.

Türkiye’de pek rastlanmayan bir türdür. Green Terror ile karıştırılmamalıdır. Dişisi daha küçük ve soluk renklidir. Tankta saklanma yerleri; kayalar ve mango kökünden oluştrulabilir. Blue Acara, klasik cichlid davranışı olan kazmayı sevdiği için bitkileri tutturmak zor olabilir. Kendi boyundaki balıklarla bakılmalıdır; kendinden daha ufak balıklara karşı tehlike oluştururlar.

Tüm köpek maması fırsatları için tıklayın !

akvaryumcenneti.com sitemizden daha iyi yararlanabilmek için sağ menüdeki akvaryum arama motorunu kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz