Facebook  Sayfa: 1 2

Sonuçlar : Balıkları.html
Konu / YazarEtiketler
Japon Balığıyla Hangi Balıklar Yaşar? - alimali1942 Japon Balıkları Hangi Balıklarla Yaşar , Japonlarla hangi balıklar yaşar, Yaşar, Balıklar, Hangi, Balığıyla, Japon,
Japon balıkları beslenecekse tek tür beslenmeli veya yanına çöpçü, cüce vatoz alınabilir sadece.Normal olanı budur. Ama kısa vadede köpek balığı ile birlikte de bakabilirsin. Canlı doğuranlarla karma akvaryum yapanlar da var ama ben tavsiye etmem habitatları farklı çünkü...

Farklı öneriler için yorumlarınızı bekliyorum.
Anemon ve ya Soytarı(Clown) Balıkları - AHMET68 Balıkları, SoytarıClown, Anemon,
Üretilmesi deniz balıklarına göre en kolay türdür. Cichlid balıkları gibi periyodik olarak yumurtlarlar. Yumurtaları oldukça büyük sayılır. Bu yüzden daha kolay yem kabul edebilirler. Anemon üretim sürecinde size yardımcı olabilir, bu şart olmasa da, güvende hissetmeleri açısından iyi olur. Anemonsuzda yumurtlamak için kendilerine akvaryumda güvenli bir yer oluşturacaklardır. Düz bir kaya akvaryumlarda en çok tercih edilen bölgelerdir. Yumurtaların açılması sıcaklığa gre değişse de, ortalama 8-9 gün arasında açılır , larvalar serbest yüzmeye başlar. Sıkıntı asıl biraz bu noktada başlar. İlk bir iki hafta atlatılırsa zaten yaşama oranları çok çok yükselir. Her ne kadar Yumurta ve lavraları büyük olsa da, beslemek için kültür yemlere ihtiyaç vardır. Fitoplankton , clown fish icin S tipi rotifer, canlı yem ünitesi kurmanız şansını yükseltir. Ülkemizde kültürler temin edilebilmektedir.

Üretim akvaryumu en az 250 litre civarı olmalı. Çok aşırı canlı kaya ilavesi yerine düz...
SARI TANG BALIKLARI - AHMET68 BALIKLARI, TANG, SARI,


Yellow Tang (Sarı Tang) Balığı Hakkında Bilgi

Deniz akvaryumlarında sıkça karşılaştığımız balıklardan birisi de yellow yani sarı tang balıklarıdır Yellow tang sarı rengi ile akvaryumlara ayrı bir güzellik katıyor İşte sarı tang balığı ve özellikleri…

Latince Adı: Zebrasoma flavescens
Habitatı: Pasifik Okyanusu
Beslenme Biçimi: Bitkisel Akvaryumdaki algler, yeşillikler ve bitkisel kuru yemler
Davranış Biçimi: Barışçıl
Kendi Türlerine Davranışı: Agresif Ya tek ya da gruplar halinde beslenmelidir 2-3 adet beselmek problem yaratabilir
Işık: Normal
Tuzluluk: 1021 – 1024
Sıcaklık: 24 – 27 ºC
En Fazla Büyüdüğü Boy: 15 cm
Reef Uyumu: Uyumlu
pH: 81 – 84
Genel Yorum: En az 120 litrelik akvaryumlarda beslenmeliler Günde bir kaç defa beslenmelilerdir...
Şişme havuzda japon balıkları (Video)!!!!! - omerakvarist Video, balıkları, japon, havuzda, Şişme,
http://www.youtube.com/watch?v=mnfx6LXRvhk
Kedi Balıkları ÜREME. - Slipknot ÜREME, Balıkları, Kedi,
Üreme:
Doğal ortamda üreme, suyun fiziksel ve kimyasal özelliklerinin değiştiği yağmur mevsiminde gerçekleşir. Akvaryumda üretim içinse aşağıdaki yöntem uygulanmaktadır.
Corydoraslar, tüm yumurtaların döllenmesini sağlamak amacıyla, genellikle 2 erkeğe 1 dişi oranıyla üretilir, ancak 1 erkeğe 1 dişi de yeterlidir. Corydoraslar birbirlerinin hareketlerinden etkilenen sürü balıkları olduğundan, üreme faaliyetlerine başlayan bir çift diğer balıkları da uyaracaktır. Üretimden önce balıklar bir süre canlı yemle beslenmelidir. Su hafif asidik tarafta olmalıdır. Suyun yarıya yakının birkaç derece daha soğuk suyla değiştirilmesi üremeyi teşvik edebilir. C. aeneus, C. paleatus ve C. panda, soğuk su uygulamasına yanıt veren tipik örneklerdir. Bu değişiklik doğadaki yağmur mevsiminin taklit edilmesi amacını taşır. Su değişikliğini fırtınalı havalarda yapmak da denenebilir. Su değişikliğinin barometrik basınçtaki düşüşle birleşmesi daha olumlu sonuç...
Kedi Balıkları BİLGİLENDİRME. - Slipknot BİLGİLENDİRME, Balıkları, Kedi,

Cinsiyet:
Yavru ve genç Corydoraslarda cinsiyet ayrımı zordur. Ancak yetişkin balıkların cinsiyetini anlamak mümkündür. Bunun için dikkat edilmesi gereken üç nokta vardır:
- Balık eğer renk diformizmi gösteren bir türse, erkeklerin rengi daha parlak ve deseni daha yoğundur. C. elegans'ın adından esinlenerek 'elegans' grubu tabir edilen Corydoras türlerinin çoğu böyledir.
- Hemen hemen tüm türlerde erkeklerin yüzgeç dikeni daha uzun ve daha sivridir.
- Tüm türlerde dişiler daha iri, daha dolgun ve daha yuvarlak hatlıdır. Erkeklerse daha incedir. Bu özellik, balığa yukarıdan bakıldığında daha net görülür. Ayrıca dişiler erkeklerden daha büyük boyuta ulaşırlar. Bu fark C. paleatus, C. aeneus, C. hastatus ve C. pygmaeus gibi türlerde %20'ye kadar ulaşabilir.
Beslenme:
Corydoraslar omnivordur, yani etçil ve otçuldur. Doğada kurtlar, küçük kabuklular,...
Damsel balıkları (video) - omerakvarist video, balıkları, Damsel,
http://www.youtube.com/watch?v=cPPqAejqEsg&playnext=1&list=PL4729BAFAAA41A430
Japon Balıkları Hakkında Bilgiler - Pati07 Bilgiler, Hakkında, Balıkları, Japon,
Japon balıkları sazanasıgiller familyasındandır. Bir çok türü vardır. Ortalama 25 yıl yaşarlar. Akvaryuma yeni başlayanlar için en ideal balıktır ama fazla dikkat edilmediği için hasar görenler olmuştur.
2 yaşlarında üreme çağlarına ulaşırlar. Erkeklerin solungaçlarında beyaz sivilceler olur, bu sivilceler üreme çağlarına ulaştıklarını gösterir. Dişi balıkların karınları şişkin olur, genellikle kuyrukları kısadır, erkeklerin ise uzun kurukları vardır.
18 ila 24 derecede yaşarlar. 24 dereceden fazlası balığa zararlıdır.
Çok fazla yem verilmemelidir, yoksa kabız olabilirler. Balığın karnının şişkinliğinden anlayabilirsiniz. Bezelye vererek bu sorunu çözebilirsiniz. En büyük sorunlardan biri de siyah benektir. Bu hastalık protein ağırlıklı beslenmeden olur. Bu hastalık ile ilgilenmezseniz balığın ölümüne yol açabilirsiniz.
Balık başına 25 L düşmelidir. Alan çok küçük olursa balığın gelişimini etkiliyebilir,...
Papağan Balıkları - züppe Balıkları, Papağan,
http://www.youtube.com/watch?v=RNlkpi7Qpis
Farklı Balık Türleri - Mandalina Balıkları - tatilci80 Balıkları, Mandalina, Türleri, Farklı,
Farklı Balık Türleri - Mandalina Balıkları


Mandalina balığı (Synchiropus splendidus) Callionymidae familyasından tuzlu su akvaryumlarında yaşayan parlak renkli ufak bir balık türü. Doğal ortamı Batı Pasifik'tir ve genellikle Ryukyu Adaları ile batı Avustralya arasında görülür.

Genellikle yavaş hareket ederler ve yaşama alanlarının dışına çıkmazlar. Deniz dibinde beslenme alışkanlığına sahip oldukları ve küçük olmaları sebebiyle pek görünmezler. Erkekleri dikenli sırt yüzgeçlerine sahiptir.Devamını Gör
Beta balıkları hep kızgın mıdır? - tatilci80 mıdır, kızgın, balıkları, Beta,

Balığa bakın arkadaşlar surat bi karış ;)
Moli Balıkları Geniş Bilgi - alimali1942 Bilgi, Geniş, Balıkları, Moli,
Poeciliidae ailesinin en dekoratif balıklarından biri olan bu sevimli türün molilerin ana vatanı Texas ve Orta Amerika’daki tatlı ve yarı tuzlu sulardır. Moliler erkekleri 4, dişileri 6 cm. olabilir. Erkeklerde diğer poeciliidae üyeleri gibi gonopod bulunur. Moliler 24-28°C sıcaklığı severler. pH 6-8 arasında olmalıdır ve suda kesinlikle ısı değişimi olmamalıdır. En küçük ısı değişiminde bile sağlıkları bozulabilir. En az 70-80 litrelik bol bitkili bir akvaryumda ve 4-6 bireyden oluşan bir grup halinde bakılmaları önerilebilir. 1 erkeğe 3 dişi düşmesi uygundur.

Poeciliidae ailesinin en hassas üyesidir. Denildiği gibi özellikle ısı değişimlerine karşı çok hassastır. Kolayca mantar hastalıklarına yakalanabilirler. Bu yüzden de bakımı biraz tecrübe gerektiren bir balık türüdür.

Bulundukları akvaryuma 10 litreye 1 çay kaşığı hesabı ile tuz (kaya tuzu) katmak balık...
Dişi Lepistes ve Erkek Lepistes Balıkları - alimali1942 Balıkları, Lepistes, Erkek, Dişi,
http://www.akvaryumhaber.net/akvaryum-balik-resimleri/disi_lepistes_002.jpg
Lepistesin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır?
Lepistesler, erişkin boya ulaşan lepisteslerde göz alıcı renk ve kuyruk boyları sayesinde erkek ve dişi ayrımı yapmak kolay olsa da 4 haftalık yavrularda bu ayrımı yapmak daha zor olabilir.

Dişi yavruların karınlarının arka kısmında, aynen erişkin dişilerdeki gibi koyu renkli bir bölüm bulunur. Bu bölüm, aynen erişkin dişilerde olduğu gibidir ama bu siyahlık küçük bir nokta gibidir.

Erkek yavrularda gonopod adı verilen üreme organlarının belirginleşmesi ortalama 3-4 haftayı bulur. Erkek yavruların belirleyici özelliği, dişilerin karnındaki siyah bölgenin bulunmayışıdır.
Beta Balıkları Genel Bilgiler - alimali1942 Bilgiler, Genel, Balıkları, Beta,
Beta Balığı Genel Bilgiler

Beta, Cennet balığı, Gurami gibi türler Labirentliler olarak adlandırılırlar, bunun nedeni; bulundukları sudaki oksijen miktarı çok düştüğünde hayatta kalmalarını sağlayan labirent adı verilen ek solunum organlarınada sahip olmalarıdır.
Beta Balığı, Latince Adı: Betta splendens
Beta Balığı, Habitatı ve Anavatanı: Tayland
Beta Balığı, Beslenme Biçimi: Etçil. Canlı yem ya da kaliteli yemleri öneririz. Canlı yem kullanmanız ilk tavsiyemdir. Eğer sivri sinek ve karınca bulabilirseniz Beta balığınıza verin, severek yerler.


-Akvaryum Beta Balığı -

– Beta Balıkları–Beta yavruları yumurtadan yeni çıktıklarında çok çok miniklerdir ve yavaş gelişirler. Beta yavrularınıı ilk 1-2 hafta yumurta sarısı ile besleyebilirsiniz. Yumurta sarısını balıkların durumuna göre hesaplayarak verin( sayısı ve boylarını hesaplayarak). Daha sonra akvaryumculardan rahatlıkla bulabileceğiniz yavru yemi ve beta...
Poecilia latipinna - Moli Balıkları - alimali1942 Balıkları, Moli, latipinna, Poecilia,
Moliler (Poecilia latipinna) Kuzey Amerika’nın güney doğusu ile Sakin nehirler ve nehrin denizle buluştuğu bölgelerde, tatlı, acı, hatta tuzlu sularda yaşarlar.
Kuru yemler, yosunlar, kaliteli dondurulmuş tübifex kurdu içermeyen yemlerden hoşlanırlar.
Barışçıl balıklardır.Kendi türleri ile üreme dönemlerinde hafif çatışmalar yaşayabilirler. Erkekler daha küçük boyutlu olur. Dişilerde gonopod bulunmaz.
Canlı doğum ( Yumurtanın balığın karnından ayrıldıktan hemen sonra yırtılması ile) yaparlar. 60 civarında yavru dünyaya getirirler.
Akvaryumunuz 20-28 C olursa balıklar hoşça vakit geçirebilirler.En Fazla 12 cm’e kadar ulaşırlar.
Akvaryumların üst-orta kesimlerini dolduran ve hareketli davranış biçimleriyle dikkat çeken tropik balıklardır. Yem konusunda seçici olmamakla birlikte biyolojik ortamın oturmasıyla kayalarda, bitkilerde oluşan yosunlarıda iştahla tüketirler. Ilımlı bir balık olması nedeniyle diğer barışcıl tropik balıklarla yaşatılabilir. Cinsiyet ayrımı balıkların alt...
Benzer Konu Etiketleri
Lepistes Yer Sorunu, benim lepistes akvaryumum, ideal Lepistes Akvaryum Suyu Kaç Derece Olmalı?, lepistes bakimi icin gerekli olan malzemeler, Kuyruğunda Allah Yazan Lepistes, lepistes doğum, LepisTeS Vs MoLLy, Dişi Lepistes ve Erkek Lepistes Balıkları,
Etiket Sistemi Eklentisi by Kupo v 0.9a - CS

Sayfa: 1 2